Seçmekte Zorlananlar İçin Erkeğe Hediye Fikirleri

Seçmekte Zorlananlar İçin Erkeğe Hediye Fikirleri

Anneler Günü’nden Sevgililer Günü’ne kadar pek çok özel günde kadınlar için hediye seçenekleri çok çeşitli oluyor. Kozmetik, takı, giyim, elektronik ev eşyaları, çiçekler ve daha pek çok sayısız seçenek bulunduğu için kadınlara hediye alma süreci daha kısa sürebiliyor. Ancak aynı durumun erkekler için geçerli olduğunu söylemek pek de mümkün değil. Kadınlara alınabilen pek çok hediye erkekler için geçerli olmadığı gibi mevcut alternatifler de genelde birbirine benziyor. Tüm bu sebeplerden dolayı erkeklere hediye alma süreci oldukça zorlu geçebilse de klasik erkek hediye setlerinden vintage parçalara, erkek bakım ürünlerinden aksesuarlara aslında birçok alternatif bulunuyor. İşte birbirinden cazip erkek hediye seçenekleri..

Geleneği Bozmak İstemeyenler için Klasik Erkek Hediyeleri

Klasik hediyelerden hoşlanıyor ya da riske girmek istemiyorsanız seçenekler neredeyse her zaman için aynı… Parfüm, güneş gözlüğü, kemer, cüzdan, kol saati, kravat, kol düğmesi ya da kravat iğnesi. Bu alternatiflerden dilediğinizi ayrı ayrı satın alabileceğiniz gibi erkek hediye seti olarak da satın alabilirsiniz. Özellikle karşı tarafın hoşlandığı detayları iyi biliyorsanız hem işiniz çok daha kolaylaşabilir hem de daha özel bir hediye seçebilirsiniz. Örneğin; gümüş kol düğmeleri, pilot güneş gözlükleri ya da köstekli saat gibi. Şık ve klasik hediyelerden bir diğeri de kalem ve kartvizit setleri. Eğer sık sık işi nedeniyle ajanda, kartvizit, kalem ve benzeri gereçleri kullanmak durumunda kalan biri için hediye alıyorsanız kaliteli bir kalem, deri kaplı bir ajanda ya da kartvizit takımı da oldukça uygun bir tercih olabilir. Aynı zamanda alacağınız hediyeleri DIY yöntemiyle özelleştirebilirsiniz. Metal parfüm ambalajları üzerine farklı renklerdeki derilerden şeritler yapıştırabilir ya da kıyafet, aksesuar gibi hediyelerin üstüne baskılar, motifler işleyebilirsiniz.

Teknoloji Meraklısı Erkeklere Verilebilecek Hediyeler

Teknoloji kuşkusuz çoğu erkeğin en çok ilgi duyduğu alanlardan biri ve akıllı teknoloji ürünleri hediye alternatiflerinin de çoğalmasını sağlıyor. Örnek olarak son dönemin trendleri arasında yer alan dronelar hem farklı hem eğlenceli teknolojik hediyelerin başında geliyor. Aynı şekilde, özellikle sporla ilgilenen erkeklerin de vazgeçilmezi olabilecek akıllı bileklikler, yine en popüler hediye alternatifleri içinde bulunuyor. Sevilen film ya da dizilerin lisanslı ürünleri; kulaklık, bluetooth, hoparlör, USB bellek gibi tamamlayıcı ürünleri ise diğer ilgi çekici seçenekleri oluşturuyor.

İlginç Hediyeler ile Onu Şaşırtın

Erkeklere hediye seçerken çoğunlukla en zorlanılan kısım sıra dışı ve ilginç bir hediye bulmak oluyor. Haliyle sıkça tercih edilen alternatifler dışında farklı bir hediye keşfedebilmek oldukça zorlu bir sürece dönüşebiliyor. Ancak gerek vintage ürünlerde gerek elektronik aletlerde gerek diğer alanlarda her zaman ilginç hediyelere rastlamak mümkün. Örneğin; son dönemlerde rastlanmaya başlanan 3 boyutlu LED lambalar bu ilginç hediye seçeneklerinden yalnızca birini oluşturuyor. Manzara, desen veya metin gibi alternatifleri 3 boyutlu ve farklı renklerde bir aydınlatma olarak yansıtan bu LED lambalar, hem hediye olarak hem de işlevsel olarak oldukça ilginç bir opsiyon haline dönüşüyor. 3 boyutlu LED lambalara ek olarak nostaljik bir hediye vermek isteyenler için plak çalarlar, eski tip radyolar ve daktilolar da yine hoş ve beklenmedik bir seçenek halini alabiliyor. Bunlar dışında alkollü veya alkolsüz içeceklerin servisi için kullanılabilecek karaf ve bardaklar da yine oldukça şık ve ilgi çekici hediyeler arasında yer alıyor. Eğer gastronomi meraklısı birine hediye almak istiyorsanız son dönemlerde sıkça videolarına rastlanan ve yurt dışındaki atıştırmalıkları internetten satın almanızı sağlayan atıştırmalık kutularından da sipariş verebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir