Kırmızının Asaleti Ve Işıltının Gizemi: Yakut

Hindistan’da “değerli taşların efendisi” olarak adlandırılan yakut, çağlar boyunca efsanevi bir tutku olmuştur. En sofistike, en zarif haliyle geçmişten, bugüne boyunları, kulakları, parmakları göz alıcı bir ışıltıyla süslemiştir. Yakut, aşk taşıdır. Sol ele takıldığında şans getireceğine inanıldığı için nişan yüzüğü için en çok kullanılan taş haline gelmiş ve aşkı kırmızının büyülü yolculuğuna taşımıştır.

ham yakut

Renginin içindeki enerjiyi kişiye yansıtan yakut, dayanıklılık, güzellik ve estetik bakımından öne çıkar. Kadınların üzerinde göz kamaştırıcı bir zarafet simgesine dönüşür. Vücuda dinçlik, ruha huzur verir. Mücevher tutkunlarının vazgeçilmezi arasında yer alan yakut, kırmızıdan, pembeye; kahverengiden, eflatuna kadar farklı tonlarda bulunabilir. Ancak, en göz alıcı tonu kan kırmızısıdır. Kan kırmızısı rengindeki taş, bakan gözleri adeta büyüler. Altı köşeli yıldız şeklinde verdiği ışıltı ise tarz sahibi kadınların boyunlarında asaletin parıltısına dönüşür.

 yakut-yildiz-kolye

En Büyük Hata Onu Görmezden Gelmek Olur

ham-yakut

Keşfi 2500 yıl öncesine uzanan yakut, bugün özellikle Burma, Tayland, Hindistan, Avustralya ve Tanzanya’da bulunur. Geçmişte özellikle seçkinler tarafından, kendilerini kötülüklerden korumak amacıyla kullanılmıştır. Yakut taşının eğer iyi niyetle geçirilirse sahibine iyilik getirdiğine; kötü niyetle elde edilirse ele geçirene yaramayacağına inanılır. Bir başka inanışa göre yakutun bulunduğu bir ortamda; örneğin müzede veya mücevhercide onu dikkate almamak, görmezlikten gelmek taşın küsmesine ve donuklaşmasına neden olur.

Kırmızının Cesur Dünyasına Davet

yakut-kolye-kupe

Yakut rengi; siyah, koyu gri, bej ve bordo renkleriyle muhteşem bir uyum sağlar. Bu renkteki kıyafetlerle kombinlendiğinde etkileyici ve zarif görünüm kazandırır. Pırlantalı yakut yüzükler, kolyeler ve bilezikler özel gecelerin, davetlerin ve toplantıların her zaman başrolündedir.

Yakut taşını üzerinizde taşımak mutluluk duygusunu artırır ve sezgileri güçlendirir. Bu değerli taşı üstünde taşıyan kişi kendini daha özgürce ifade edebilir, diğer insanlara karşı sevgi ve hoşgörüsü artar. Yakut; cesaret ve liderliği getirir. O halde bırakın; en cüretkar maceralarınız üstünüzde taşıdığınız yakuttan cesaret alsın; en büyük başarılarınıza bu taş ilham versin.

yakut-bileklikler

Kendinizi şımartmanın, hayata değer katmanın yolu sahip olduğunuz çekiciliği kullandığınız mücevherle buluşturabilmekten geçer. Kan dolaşımınızı canlandıran değerli taşların efendisi yakutla ruhunuzdaki ışıltıyı çevreye yansıtabilirsiniz. Hangi tarza sahip olursanız olun; klasik ya da modern; sade ya da iddialı, mutlaka tarzınızı tamamlayacak bir yakut bulabilirsiniz. Kırmızının en zarif formlarını bileklerinize, boynunuza veya parmaklarınıza taşıyarak, aynı zamanda geçmişin görkemini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Emin olun; ister gündüz ister gece girdiğiniz her ortamda, bütün gözler üstünüzde olacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir