Doğanın Mucizesi NECEF TAŞI

Doğanın Mucizesi NECEF TAŞI

Günümüzde bulunması ve işlenmesi zor olan Necef taşı sadece mücevherleri süslemesiyle değil doğada oluşumu ve insan bedenine olan sayısız yararlarıyla da mucize taş olarak bilinir. Altınbaş koleksiyonlarında yerini alan Necef taşı hakkında bilmeniz gerekenleri araştırdık.

İsmini Irak’ın Necef şehrinden alan Necef taşı, yılın belirli bir zamanında yağan dolu tanelerinin içerisinde bulunan bir sıvının dağın oluklarından dağa akması ve orada sertleşip donmasıyla, kayaçların boşluklarında ve damarlarında oluşur. Sertlik derecesi 7 olan necef taşının içinde genellikle donmuş bir su damlası olduğu bilinir. Eğer taş kırılırsa tekrar suya dönüşür.

Kuvars grubundan renksiz, temiz ve berrak değerli bir taş olan Necef taşına bir nevi mucizevi taş demek yerinde olacaktır. Sitrin, ametist gibi taşlar da necef taşının değişlik halleridir diyebiliriz. Yüzyıllar boyunca da sihir tedavisinde kullanılmıştır. Beyaz olanının bir adı da “dağ kristali”dir. Pembemsi olanına ise “aşk taşı” adı verilen bu taşın ayrıca insanı ferahlatıp huzur verdiği, kalbi güçlendirdiği, bitkinlik giderdiği, tansiyon düşüklüğünü önlediği ve tüm bedende dengeyi sağladığı bilinen özellikleri arasındadır. Negatif enerjiyi toplayıp, pozitif enerjiyi etrafına yayar.

Hatta şöyle ki taş sürekli negatif enerjiyi topladığı için atada bir çıkarılıp, temizlenip, topraklanmalıdır. Taş üzerinizde çok fazla kalırsa ters etki yapıp enerji tükenmesine sebep olabilir. Necef taşının negatif enerjisini temizlemek için ametist taşının yanına bırakabilirsiniz. Böylece negatif enerji temizlenecek ve tekrar taktığınızda üzerinizdeki negatifi almaya başlayacaktır. Ayrıca temizlediğiniz necef taşınıza başka kimsenin dokunmasına da izin verilmemesi gerekiyor. Sadece sizin enerjinizle temas etmesi gerekiyor. ***

Belli başlı iyi geldiğine inanılan rahatsızlıklar ise şu şekildedir:

  • Yoğun baş ağrıları,
  • Grip, dolaşım bozukluğu, sindirim sorumları
  • Avuç içi terlemesi
  • Radyasyondan korunma özelliği vardır.
  • Çabuk sinirlenen insanlar için yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

Bu doğa harikası taşı muhteşem bir mücevher olarak üzerinden taşımak isteyenlere özel Altınbaş, pırlanta taşları da eklediği harika bir Necef koleksiyonu tasarladı. Şans getiren necef kolyeyi zarif küpeleri ile tamamladı. Kendiniz için, eşiniz için, arkadaşlarınız için anlamı büyük, şık ve düşünülmüş bir hediye almak istiyorsanız mutlaka Altınbaş Necef koleksiyonunu incelemelisiniz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir