Değişimlere Açık Bir 2018

Değişimlere Açık Bir 2018

Twitburc.com.tr adresinde ve sosyal medya hesaplarında yaptığı astroloji yorumlarıyla dikkat çeken astrolog Zeynep Turan, altınbaş Life dergisinin sorularını yanıtlıyor ve 2018’e dair tahminlerde bulunuyor.

Öncelikle sizi biraz tanımak istiyoruz. Astrolojiye olan ilginiz ne zaman başladı?

Bu konuda ne gibi eğitimler aldınız?

Küçük yaşlardan itibaren astrolojiye ilgi duyuyordum. Astroloji alanında birçok eğitim alarak bu konuda uzmanlaştım. Ancak işin aslı yazmaya, Natal harita yorumlamaya başlayınca ortaya çıktı benim için.  Çünkü bir takım bilgileri ezberlemekle, Natal harita yorumlamak ve kişisel danışmanlık hizmeti vermek bambaşka şeyler. Astroloji ne tek bir eğitim almakla ne de tek bir kitap okumakla yetinilecek bir alan değil. Aksine yıllar içerisinde, sürekli kendini geliştirerek, her gün çalışarak adeta ince işçilik gibi ilmek ilmek dokuyarak gelişim gösterilen bir alan. Herkes kendi Natal haritasını yorumlamak için yola çıkarken, ben erken yaşlarımda çevremdeki insanların sorunlarına yardımcı olmak için bu alanda çalışıyordum. Amacım başkalarına yol göstermekti. Yaklaşık 16 yıllık astroloji yolculuğumda pek çok şeyi kendime feyz alarak ilerledim ve şu an bu soru sayesinde 12 yıldır kendi haritamı hiç açmadığımı fark ettim.

Astroloji hayatlarımızda ne kadar etkili?

Astroloji özellikle şu sıralar Türkiye’de iyi bir konumda, emek vereni ve dinleyeni çok fazla. Astrolojiyi 7’den 70’e hepimiz tüketiyoruz ancak maalesef burç yorumlamaktan ileri götürmeyi de başaramıyoruz. Hâlbuki astroloji burçlardan ibaret değildir. Eğer öyle olsaydı yalnızca 12 burcun özelliğinde 12 karakter insan olurdu. Bu mantıktan yola çıkarak bu işin bu kadar basite indirgenmesini doğru bulmuyorum. Astrolojide burçlar kadar yıllar da çok önemlidir. 1967 yılında Koç burcu olarak doğmuş birisinin her ne kadar Güneş burcu Koç olsa da Natal haritası Başak burcu ile doludur ve dolayısıyla toprak-ateş elementlerinin özelliklerini taşır. Doğduğunuz yılın, günün, saatin de önemi çok büyüktür. Dünyaya yakın tüm gezegenlerin etkileri alınmalıdır. Yalnızca burcunuzu bilerek kaderinizi tayin edemezsiniz. En fazla kişisel özellikleriniz hakkında genel bilgilere sahip olmuş olursunuz.

“HEPİMİZ FARKLI RUHLAR BARINDIRIYORUZ”

Yükselen burçlar ve ay burcu kişilerin karakterleri ve hayatları üzerinde ne kadar etkili oluyor? Yükselen burç toplumdaki görünüşünüzü, ilk intibayı temsil ediyor. Örnek vermek gerekirse bir kişinin haritasında yükselen burcu çok kilolu olmasından bahsediyordur ancak hayatında bu durumu değiştirecek bir açıya ya da transite de sahiptir. Bu durumda yalnızca yükselen burcu dikkate alarak genel özellikler belirlemek doğru olmaz. Bugün çok kilolu insanlar mide ameliyatı geçirebildiği gibi, cinsel kimlikler de değişebiliyor hatta göz rengimizi bile ameliyatla değiştirebiliyoruz. Bu sebeple 21. yüzyılda yükselen burcu dikkate alarak yorumlarda bulunmak doğru olmaz. Ay burcu ise çok önemlidir. Kişilerin duygularını, hayallerini, iç dünyalarını ve korkularını yönetir. Kişinin dünyaya geldiği yılın ve günün içerisindeki saate bakıldığında Ay’ın konumu bireylerin hayat yolunda neler yaşayacaklarını büyük ölçüde belirler.

Zaman zaman çeşitli gezegenlerin retroları ya da burçlarda gerçekleşen tutulmalar çok konuşuluyor.

Gezegenlerin hayatlarımızda ne gibi etkileri var?

Hepimizin yeryüzünde bir frekansı var ve hepimiz farklı ruhlar barındırıyoruz. Ancak bu demek değil ki her insan aynı. Aksine hepimizin algısı, duruşu, tepkisi çok farklı.

Bu farklılığın ortaya çıkmasına sebep olan ise gezegenlerin doğduğumuz ana göre yerlerinin çok farklı olması. Öncelikle unutmamakta fayda var, astroloji bir karakter analizidir. Türkiye’de geleceği okumak olarak tüketilen astroloji, aslında kişinin karakterinde bir yolculuk yapmak için kullanılır. Bu anlamda gezegenlerin hayatımızda etkisiz olduğu hiçbir alan yok diyebilirim.

ELEMENTLERE DİKKAT!

Elementler de çok konuşulan konular arasında. Kişinin haritasında bazı elementlerinin fazla ya da eksik olması onun hayatını nasıl etkiliyor?

Elementler de astrolojinin olmazsa olmazlarıdır. Toprak, Su, Ateş ve Hava elementleri Natal haritalarımızda hangi burçta hareket ediyorsa ona göre yorumlarda bulunulur. Yaşadığınız zaman dilimini dikkate almadan yalnızca elementler üzerinden yorum yapmak da doğru olmaz. Yaşadığınız zaman dilimi ile doğduğunuz anda Natal haritanızda baskın olan elementler beraber yorumlandığı zaman birbirlerini besliyorlar mı yoksa birbirleri ile çatışıyorlar mı? İşte bu sonuç hayat yolunuzun nasıl yorumlanacağına dair bize ipuçları verir.

Burçların uyumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi burçlar hangi burçlarla uyumlu birliktelikler yakalıyor? Burçların uyumları elementlere göre veya niteliklerine göre yorumlanabilir. Örneğin; ateş ve toprak anlaşamaz ama su ve toprak grubu anlaşabilir diyebiliyoruz. Bu yorumlar uyumların %50’sini ortaya çıkarır ancak dediğim gibi asıl önemli olan Natal haritalar üzerinden sinatri çalışması yapılarak yapılan yorumlardır.

“HAREKETLİ BİR SENE BİZİ BEKLİYOR”

2018’de dünyayı ve ülkemizi astrolojik olarak ele aldığınızda ne gibi gelişmeler öngörüyorsunuz?

2018 yılında gökyüzü hareketleri öncelikle dünyayı değiştirmeyi hedefliyor. Yeni yılda 5 tutulma, Venüs, Mars ve 4 Merkür gerilemesi yaşanırken bütün yapılar da revizeden geçecek. Anlayacağınız gök kubbenin gündemi çok yoğun ve bu yoğunluk yeryüzüne ihtişamlı bir şekilde yansıyacak. Kova-Aslan aksında yaşanan tutulmalar 2018 yılında da devam edecek. Özellikle Türkiye’de köklü markalar, uluslararası şirketler, uluslararası ilişkilerimiz ve ticarete açık olan denizlerimiz fazlasıyla etkilenecek. Aynı zamanda Uranüs’ün burç değiştirmesi ile 7 yıllık bir sürece giriyoruz. 2010 yılından bu zamana dünyanın süregelen karmaşıklığı bu 7 yıllık süreçte bir sonuca bağlanacak. Ülkede 2018 yılında ekonomik gelişmeler yaşanırken, siyasi anlamda değişimler de söz konusu olacak. Özellikle 2018 yılının ikinci yarısına kadar ülkemizin temposu hiç düşmeyecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir