Burçlara Özel Mücevher Seçimi

Eski çağlardan beri burçlarla değerli taşlar arasında bir etkileşim olduğu düşünülmekte ve doğada her burcun kaderini etkileyen en az bir doğal taşın bulunduğuna inanılmaktadır. Günümüzde de astrologların yapmış olduğu çalışmalar bu inançları destekler niteliktedir. 

Burcunuzun taşını öğrenmek ve mücevherlerinizi ona göre tercih etmek isterseniz önerilerimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Hareketli Koç Burcu

koc-burcu-mucevheri

Koçlar genel olarak yönetici ruhlu, hareketli, cesur ve inatçı olarak bilinir. Koç burcunun olumlu yönlerini ortaya çıkarması ve olumsuz yönlerini nötrlemesi için mücevherde tercih etmesi gereken taşlar; elmas, safir, ametist, zümrüt ve yakuttur.

Azimli Boğa Burcu

boga-burcu-mucevheri

Azimli, inatçı ve tuttuğunu koparan kişiliğe sahip boğalar için olmazsa olmaz taşlar; zümrüt, turkuaz, pembe kuvarz ve akiktir. Akik, yemekten büyük zevk duyan boğaların metabolizmasını düzenleyecek ve turkuaz taşıysa kişiye güç verecektir.

Maceracı İkizler Burcu

ikizler-burcu-mucevheri

Zeki, neşeli, meraklı, entellektüel ve değişken kişiliğe sahip ikizler burçları; zümrüt, yeşim, akik ve turkuaz taşlarını içeren mücevherleri tercih edebilirler. Zümrütle değişken kişiliklerini dengede tutabilir ve akik sayesinde manevi bir güce kavuşup başarılara imza atabilirler.

Duygusal Yengeç Burcu

yengec-burcu-mucevheri

Burç dünyasında hassas, kırılgan, duygusal karakterleriyle tanınan yengeçler zaman zaman kendilerine zarar verebilecek bu özellikleri nötrleyecek taşların olduğu mücevherleri tercih edebilirler. Ametist, kuvars ve akik yengeç için en ideal olan doğal taşlardır.

Gururlu Aslan Burcu

aslan-burcu-mucevheri

Güneş'in yönettiği yüksek özgüvenli aslan burcunun gururlu ve güçlü kişiliğiyle uyum sağlayacak taşlar; akik, kuvars, ametist ve topaz taşıdır. Akik taşı aslan burçlarının cesaretini ve gücünü daha da arttıracaktır.

Akıllı Başak Burcu

basak-burcu-mucevheri

Akılcı Merkül tarafından yönetilen ayrıntıcı ve titiz başak burçlarının sihirli taşları; ametist, akik, turkuaz, sitrin ve topaz taşıdır. Daha pozitif, güçlü ve sakin olmak için bu değerli taşlardan herhangi birini mücevherlerinde tercih edebilirler.

Zarif Terazi Burcu

terazi-burcu-mucevheri

Zarafetlerini mücevherlerine yansıtan Venüs'ün yönettiği teraziler, kibar ve sakin kişiliğe sahiptirler. Akik, turkuaz, mercan, pembe kuvars ve yeşim taşlarının hakim olduğu mücevherler terazilerin ruhlarına iyi gelecektir.

Sadık Akrep Burcu

akrep-burcu-mucevheri

Sır tutmayı bilen, ciddi ve duygusal akrep burçları mücevherlerinde ve diğer aksesuarlarında pembe kuvars, ametist, mercan ve lal taşlarını kullanabilirler. Lal taşı dostluğu ve sadakati temsil ettiği için bu taş akreplerin kişisel özellikleriyle uyumlu olacaktır.

İyimser Yay Burcu

yay-burcu-mucevheri

Cana yakın, iyimser ve şanslı bir burç olan yay için en uygun taşlar; turkuaz, mavi akik, ametist, topaz ve kaplangözü. Yaylar pozitif enerjilerinin kaynağını mücevherlerde turkuaz ve akikten almaya devam edebilirler.

Güçlü Oğlak Burcu

oglak-burcu-mucevheri

 

Güçlü ve özgüvenli yapılarıyla başta iş hayatı olmak üzere iddialı bir kişiliğe sahip olan oğlakların değerli taşları; oltu, akik, yakut, kehribar, mercan ve kuvars. Dürüstlüğün ve gücün temsilcisi oltu taşı sayesinde oğlak burcunun karakteri ile mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

Özgür Ruhlu Kova Burcu

 

kova-burcu-mucevheri

 

Özgürlüğe aşık kovalar mücevherlerinde; turkuaz, mavi akik, ametist, zirkon, kuvars ve yeşim taşlarını tercih ederek tehlikelerden korunabilir, mutlu ve huzurlu bir hayat geçirebilirler.

Gizemli Balık Burcu

 

balik-burcu-mucevheri

 

Gizemli, duygusal ve alçakgönüllü balıklar; mercan, ametist, aytaşı ve kuvars taşlarını takılarında tercih edebilir ve zayıf yönlerini daha dengeli bir hale getirebilirler.

Siz de burçlara özel mücevher modelleri ile kendinizi daha enerjik, rahat hissetmek ve hayatınızı kolaylaştırmak isterseniz doğal taşlarla bezenmiş özel tasarımlı mücevherlere hayatınızda yer verebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir