Alyans Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlenecek çiftler için en özel aksesuarlardan biri olan alyans, sonsuz aşkı ve birlikteliği simgeliyor. Bu anlamda, hem erkek, hem de kadın açısından birbirlerine olan bağlılığı ve sonsuzluğu ifade eden alyans, çiftlerin en fazla dikkat ettiği detayların başında geliyor.

Çok çeşitli model ve desen seçeneğine sahip alyans modelleri arasından seçim yapmak kimi zaman zorlu bir sürece dönüşebiliyor. Bu noktada, alyans modelleri arasından seçim yapmak ve en uygun modeli bulmak için bazı noktaları göz önünde bulundurmak önem taşıyor. Peki, alyans seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Ana Metaryali Belirleyin

Alyans, evlilik boyunca, herkesin umut ettiği gibi, ömür boyu kullanılacak bir takıyı simgeliyor. Bu doğrultuda, alyans seçerken, ilk olarak, alyansın hangi metalden yapıldığına dikkat etmeniz gerekiyor. Beyaz, sarı ya da rose altın, gümüş, çelik ya da titanyum gibi malzemeler arasından, cildinize en uygun materyali seçerek, alyansınızı uzun süre güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ergonomiyi Göz Önünde Bulundurun

altinbas-rose-alyans

Alyans seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da alyansın parmağınızın ölçülerine uygun olması. Uzun süre kullanacağınızı düşünerek, seçiminizi parmağınızda rahat hareket eden ve kan akışını kesmeyen bir modelden yana kullanmalısınız. Bu açıdan, çok geniş olmayan ama aynı zamanda parmağınız çok sıkmayan bir alyans seçebilirsiniz.

Alyansınız Tarzınızı Yansıtsın

altinbas-tasarim-alyans

Çiftlerin alyans seçimi süresinde zorlandığı noktalardan biri de desen ve modele karar verme aşaması oluyor. Bu doğrultuda, seçeceğiniz alyansın yaşınıza uygun ve sizi yansıtacak bir model olması önem taşıyor. Diğer yandan, alyansınızın yaptığınız işe ve giyim tarzınıza uygun olması gerekiyor. Çok detaylı ve girintili çıkıntılı modeller daha klasik tarzlara hitap ederken, etrafa takılarak daha çabuk yıpranabiliyor. Bu bakımdan, spor giyim tarzına sahipseniz ya da rahat olmanız gereken bir işiniz varsa, sade görünümlü taşsız beyaz bir alyans tercih edebilirsiniz.

Özel Tasarım Şıklığı

Alyansınızın size özel olmasını istiyorsanız, tercihinizi tasarım modellerden yana kullanabilirsiniz. Bu noktada, özel tasarımların belli bir süre gerektirdiğini göz önünde bulundurarak, siparişinizi en az 1 ay öncesinden vermeniz gerekiyor. Siparişiniz geldikten sonra da, parmağınızda deneyerek, her şeyin istediğiniz gibi olup olmadığını kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Uyum Yaratın

tasli-klasik-alyans

Alyansınızı diğer yüzüklerinizle birlikte kullanacaksanız, seçiminizi diğer tektaş ya da sıra taşlı yüzüklerinizle uyumlu modeller arasından yaparak, daha şık ve zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Yanı sıra, düğün töreninizde de uyumlu bir görünüm yakalamak için, takılarınızı alyansınıza uygun modellerle tamamlayabilirsiniz.

Bir ömür boyu verdiğini birliktelik sözünün simgesi alyans seçerken, modeli ve görünümü kadar size nasıl hissettirdiği de önemli. Bu doğrultuda aşkınızı en iyi anlatacak ve sizi iyi hissettirecek en uygun modele karar vererek evliliğinizi her anında keyifle ve mutlulukla taşıyacağınız bir alyansa sahip olabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir