2017’nin En Popüler Düğün Trendleri

2017’nin En Popüler Düğün Trendleri

Gerçekleşene kadar hayali kurulan sonrasında ise anısı sürekli hafızalarda saklı tutulan o özel günü, düğününüzü, 2017 trendlerini göz önüne alarak daha da güzelleştirebilirsiniz.

Düğün denildiğinde akla gelen tüm klişelerin yavaşça silindiği bir yıl 2017! Bu sene gösterişli ve abartılı tüm detayların yerini sade ve naif detaylar alıyor. Renklerin birbiri ile uyumu, ufak detaylara saklanmış kişisellik ve asil duruş senenin düğünlerinde sıklıkla göreceğimiz trendlerden sadece birkaçı.

Konsept Düğünler Senesi

2017 düğün trendlerinden biri, belli bir temaya göre planlanmış düğünler. Çok sevilen bir film, sizin için özel olan bir şehir ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir şey düğününüzün konsepti olabilir. Ancak bu sene daha önceki konsept düğünlerde olduğu gibi konu ile ilgili objelere boğulan mekanlarda yapılan düğünler yerine, temanın şarkı listesi seçimi ya da düğün pastasının formu gibi detaylarda hissedildiği düğünler trend. İki bisikletseverin düğününde minik detaylarda kendini gösterecek bisiklet figürleri ya da Harry Potter serisinin hayranı bir çiftin yemek menülerinin Hogwarts mektubu şeklinde sunulması gibi tamamen sizin hayal dünyanızın sınırlarına bağlı detaylarla siz de düğününüzü renklendirebilirsiniz.

Senenin Yumuşak Tonları

Bu sene cıvıl cıvıl renklerin yerini durgun, yumuşak renkler alıyor. Mavi, yeşil ve pembe tonları arasındaki geçişlerle renklendiren mekanlarda, farklı tonlarda kullanılan aksesuarla naif bir renk cümbüşü yakalamak bu sene moda! Geçen senelerde ön plana çıkan gelinlik üzerinde hemen dikkat çeken canlı tonlardaki çiçekler yerine, gelin buketlerinde yumuşak tonlar ön planda. Özellikle; su yeşili, mint yeşili, leylak rengi, pudra tonu, alice mavisi sezonun en moda renkleri. Bu renkler sezona o kadar hakim ki çoğu markanın 2017 damatlık koleksiyonunda dahi bu renklere rastlayabilirsiniz.

Küçük Dokunuşlar

Nikah şekeri yerine davetlilerinize küçük hediyeler vererek hem senenin trendini yakalayabilir hem de onlara bu güzel gününüzü gülümseyerek hatırlayabilecekleri bir anı verebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş hediyelerden özellikle magnetler, çifti anımsatacak biblolar ya da kokulu taşlar ön plana çıksa da bu sene de geçen sene olduğu gibi davetlilere çiçek tohumları, minyatür ağaç fideleri ya da bir sosyal sorumluluk projesine yapılmış sembolik bir bağışı gösterir kitap ayracı hediye etmek oldukça popüler. Üstelik bu sene birçok farklı vakıf, çiftlere düğünlerinde hem bağış yapmalarını hem de davetlilerini gülümsetmelerini sağlayacak projeleri hayata geçiriyor. Siz de düğününüze ufak bir dokunuş yaparak, yeni hayatınıza adım atışınızı kişisel bir hediyeyle kutlayabilir, davetlilerinizi özel hissettirebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir