2016’nın En Trend Gelinlikleri

Uzun süredir hazırlandığınız düğününüz için aylardır araştırdığınız gelinlik modelleri arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız senenin trendlerini öğrenerek uygun gelinliği bulabilirsiniz. 2016 gelinlik trendleri arasından vücut tipinize ve düğün organizasyonunuzun türüne göre bir seçim yaparak yılın mükemmel gelinleri arasına girebilirsiniz.

Nikah ya da düğün günü yaklaştıkça gelinliğin de seçilmiş ve çoktan tasarlanmış olması gerekiyor. Hayalinizdeki gelinliği bulabilmek, birçok marka ve tasarımcının ürünleri arasından seçim yapabilmek zor olsa da ince işçiliğe sahip birçok tasarıma ulaşabiliyor olmak da büyük bir şans oluyor.

Gelinliklerde Vazgeçilemeyen Tül ve Dantel

tul-dantel-gelinli

Tül ve dantelin kullanımı ise her zaman olduğu gibi 2016’nın trendleri arasında yer alıyor. Omuzlardan başlayıp göğse doğru inen danteller, bele geldikten sonra yerini tüllere bırakarak yere kadar uzanıyor. Zarif ve modern bir tasarım için bir araya gelen ikili, her zamanki gibi bir gelini en naif hali ile temsil ediyor. İnce dantelden başınızı saran tacın arka bölümünden uzayan tül duvak ile şık bir gelin olabilmeyi garantileyebilirsiniz. Gelinlik modelleri kabarık etekler, kısa etekler ve dar uzun etekler olmak üzere zevke göre tercih edilebiliyor.

Kırık Beyaz Gelinlikler

kirik-beyaz-gelinlik

2016’nın gelinliklerinde renk olarak kırık beyaz tercih ediliyor; ancak beyazın cazibesinden de vazgeçilemiyor. Özellikle uçuş uçuş tüllere sahip saten gelinlik modellerinde kırık beyazın kullanımı sıklıkla görülüyor. Bu tarz gelinlikler özellikle açık havada organize edilen yaz düğünleri için ideal bir tasarım sergiliyor.

Yaka Modellerinde Çeşitlilik

tul-dantel-gelinlik

Yeni sezon gelinlik modellerinin yaka bölümlerinde birçok farklı model görülüyor. V yaka, yuvarlak ve kayık yaka modellerin yanında straplez yaka modeli de her zamanki cazibesini koruyor. Aynı zamanda dekoltesiz gelinlik isteyenler için de şık yaka tasarımlarını görebilirsiniz. Eteğin ön bölümü kısa, arka bölümünde uzun kuyruklu modellerin olduğu gelinlik tasarımları da farklı seçenekler sunuyor. 2016’nın gelinlik tasarımları arasında balık etek gelinlik modelleri, A kesim gelinlik modelleri de dikkat çekiyor.

Vintage Gelinliklerin Cazibesi

vintage-gelinlik

Nostaljiyi sevenler, dantelin tasarıma kattığı etkiden hoşlananlar için vintage stilde gelinlikler de senenin trend gelinlik modelleri arasında yerini alıyor. Vintage gelinlikleri canlı çiçeklerden oluşan taçlar ile tamamlayabilirsiniz. Sadece şifon ve dantellerden oluşan, etekleri düz bir şekilde aşağı inen, Helenistik dönemin Tanrıçalarının giydiği stilde bir gelinliğe sahip olabilirsiniz. Antik döneme ait olduğu düşünülen metal materyallerle işli taçlar ile kombini tamamlayabilirsiniz. Gelin buketlerinizi de gelinliğinizde bulunan tül, dantel ya da kurdelelerden birinin aynısı malzeme ile tasarlattığınızda hoş bir gelin olabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir