Yılın düğünü: Royal Wedding

Yılın düğünü: Royal Wedding

Britanya tahtının 6.sıradan varisi Prens Harry ve oyuncu model Meghan Markle’ın hayatını birleştirdiği, Royal Wedding olarak anılan muhteşem düğün 19 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşti ve tüm dünyada ilgiyle izlendi.

Bildiğiniz gibi düğünlerin yıldızı her zaman gelindir. Bir de kraliyet gelini olunca tüm gözler tabii ki Meghan’ın üzerindeydi. Düğün gününe kadar sır gibi saklanan gelinlik en çok merak edilen konulardan birisiydi. Givenchy’nin baş tasarımcısı Clare Waight Keller tarafından hazırlanan gelinlik için insanları ikiye böldü diyebiliriz. Bir kesim gelinliği çok sade ve gösterişsiz bularak İngiliz kraliyet ailesine yakışmadığını dile getirirken diğer kesim tarafından çok zarif olarak karşılandı.

 

Yılın Düğününden Gelinlik Detayları

 

İpek kumaştan düz, uzun kollu, kayık yakalı ve A kesim bir gelinlik tercih eden Meghan bu sade seçimiyle kendine güvenini gözler önüne serdi. Kraliyet düğünü için ipek kumaştan üretilen gelinlik dikilirken çalışanlar her yarım saatte bir ellerini yıkamak zorunda kaldılar.

 

Etrafı çiçeklerle donatılan gelinliğin duvağı 5 metre uzunluğunda tasarlandı.Duvakta ki bu çiçekler İngiliz Milletler Topluluğu’nun 53 ülkesini temsil edecek şekilde duvağa işlendi. Bu uzun duvakta da yine ipek iplikler ve organza el işlemeleri kullanıldı. Gelin ayakkabılarında ise yine ipek kumaştan vazgeçilmedi ve Givenchy tarafından hazırlandı.

 

Çok doğal, neredeyse yok denebilecek kadar az makyaj yapılan Meghan Markle’ın en dikkat çeken aksesuarı tacıdır. 1893 yılında düğün hediyesi olarak Kraliçe Mary’ye verilen 10 adet pırlantadan oluşan broşun süslediği bu özel taç, Kraliçe Elizabeth tarafından Royal Wedding’de takması için Meghan’a verildi. Tacın haricinde kullanılan diğer aksesuarlar olan küpeleri ve bilekliği ise Cartier markadır. Meghan Markle’ın yüzüğü ise Prenses Diana’nın koleksiyonundaki pırlantalardan özel olarak tasarlandı. Ayrıca düğün sonrasında gerçekleşen resepsiyonda Meghan’ın parmağında Prenses Diana’ya ait akuamarin yüzük dikkat çekti.

 

Royal Wedding’te Şıklık Yarışı

 

Kraliyet ailesinin yanı sıra ünlü konuklarında katılım sağladığı Royal Wedding’te 600 kadar davetli bulundu. Şıklık yarışına giren ünlülerden en çok dikkat çeken isimler ise Victoria-David Beckham çifti oldu. Kendi markasına ait tasarım elbisesini giyen Victoria, şıklığını taktığı kep şeklindeki tül detaylı şapkası ile tamamladı. David Beckham altın alyans tercih ederken, Victoria Beckham ise 9 karat ve yaklaşık 7 Milyon TL değerindeki pırlanta yüzüğü ile göz kamaştırdı.

 

En az Beckham’lar kadar dikkat çeken bir diğer çift ise Amal-George Clooney’dir. Stella McCartney imzalı hardal sarısı diz altı bir elbise tercih eden Amal, kıyafetini aynı renk şapkası, pırlanta küpeleri ve kendine özel tasarlanan yüzüğü ile tamamladı. George Clooney ise sade bir alyans tercih etti.

 

Herhalde düğünün en çok takı kullanan ünlüsü olma özelliğine sahip Serena Williams, modern elbisesi ile göz doldurdu. Versace marka elbisesini doğal taşlardan üretilen özel kolyesi ile tamamladı. Şapka yerine şık ve gösterişli bir saç aksesuarı tercih eden Serana, inci küpeleri, pırlanta yüzükleri ve bilekliği ile havalı bir görünüm elde etti.

 

Kate Middleton ise daha önce defalarca giydiği Alexander McQueen imzalı ceket elbisesi ile düğüne katılarak dikkat çekti. Çiçeklerle bezeli şapkası ve Prenses Diana’dan miras, safir ve elmas bezeli 4.3 Milyon TL değerindeki yüzüğü ile her zamanki zarif stilini konuşturdu.

 

Kraliyet düğününe genel olarak baktığınızda konukların hepsinin resmi, şık, sade kıyafetler tercih ettiğini ve abartılı makyajların ve takıların olmadığını görüyoruz. Ayrıca düğüne katılan kadınların hemen hepsi bir İngiliz geleneği olan şapka aksesuarını kullandılar. Eğer siz de özel günlerinizde değişiklik isterseniz, bu tarz şık şapkaları sade makyajlar ve zarif mücevherlerle birlikte tercih edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir