Yılbaşı Masa Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşı Masa Dekorasyon Fikirleri

Yeni yıl heyecanının kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı şu günlerde yılbaşı gecesi için planlar yapılmaya, kıyafetler hazırlanmaya ve hediyeler alınmaya başladı. Bu yazımızda evlerinde konuklarına özel bir yılbaşı masası hazırlamak isteyen ev sahipleri ya da mekanlarında uygulayacakları yılbaşı masası konsepti arayışında olan işletmeciler için masa dekorasyonu konusundaki fikirleri derledik.

Klasikleşmiş Yılbaşı Renklerine Hapsolmayın

2018’i karşılamaya hazırlanan yılbaşı masaları için dekorasyonu trendleri, alışılmışın dışında renklerin korkusuzca kullanılmasıyla başlıyor. Kırmızı ve beyaz konseptli klasik yılbaşı masaları yerini ahşap ve mavi tonların hakim olduğu, pastel tonlardaki yeşillerin aralardan göz kırptığı masalara bırakıyor. Tam bu noktada gözünüzde canlanan ilk desenin ekose olduğunu tahmin etmek zor değil. Masa örtüsü, runner, Amerikan servis ve peçetelere biraz ekose serpiştirmenin hiçbir sakıncası yok. Üstelik trend dekorasyonların favorisi olan tüm renkler, ekose desenle kombinlendiğinde masanıza şahane bir fon oluşturacak. Düz ve pastel renkli masa örtüleri üzerine yalnızca Amerikan servis ya da runnerların ekose desenli seçilmesi hem gözleri yormayacak hem de masayı olduğundan daha şık ve gösterişli kılacaktır.

Aksesuar Seçimleri Titizlik İster

Masayı tamamladıktan sonra evde ya da mekanda gözümüze ilk çarpan birkaç objeyi masanın farklı noktalarına yerleştirme devri kapandı. Yeni nesil lüks dekorasyon fikirlerinin tamamı, önceden titizlikle seçilmiş aksesuarlarla tamamlanıyor. Pastel tonların hakim olduğu bir yılbaşı masası için ahşap kozalak, keçeden yapılmış geyik motifleri ya da çatal kaşığı sarmak için kullanılacak çam ağacı süslemeleri yerinde seçimler olacaktır.

Günlük Servis Tabaklarına Şık Dokunuşlar

Yılbaşı masasında servis edilecek tabakların ve bardakların tamamına, öncesinde küçük dokunuşlar yapabilir, masanızı daha özgün hale getirebilirsiniz. Örneğin kadehlerin alt kısımlarına asılacak dore tonlarda cam ya da kristal boncuklar masanıza ihtişamlı bir hava katacaktır. Tabakların altlarına serilecek varaklı desen görünümünde örtüler, sunumundaki şıklığınızı tamamlayacaktır. Hepsinin aynı malzemeden ve renkten seçilmesi çok sıradan bir görünüm yaratabilir. Yalnızca kadehlerin, suplaların ya da su bardaklarının altın-gümüş kaplama tercih edilmesi masanızın, yoğun metal bir görüntüden uzak, zarif ve dozunda bir lüksle buluşmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde yeşil renkli ve altın rengi işlemelere sahip, ince cam kullanılarak tasarlanmış bardaklar da özgün bir zevkin semboli olarak masadaki yerini alacaktır.

Sadelik ve İhtişamın Muhteşem Uyumu

Tüm aksesuarlarının seçiminde dengeli ve ölçülü davranılmış bir masa için son ve en etkili vuruş ihtişamlı şamdanlar olacaktır. Masanın ebatlarına göre 3 ya da 4 farklı noktaya konumlandırabileceğiniz görkemli şamdanlar, gece boyu tüm bakışların masanızda olmasını sağlayacaktır.

Yılbaşı masanız kadar zarif ve şık bir yıl geçirmeniz dileğiyle…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir