Yılbaşı İçin Seyahat Destinasyonları

Yılbaşı İçin Seyahat Destinasyonları

Yılbaşı, bir yılın geride kaldığı ve yeni bir yılın umutla karşılandığı ilk gün. Bu ilk günü sevdiklerinizle birlikte keyifli bir şekilde geçirmek, yepyeni bir ortamda yepyeni deneyimler yaşamak için yılbaşı seyahat destinasyonları eşsiz bir fırsat. Bu fırsatı kaçırmamak için aşağıdaki önerilere göz atmayı unutmayın.

Kayak Merkezleri

Kış ayları gelince ilk akla gelen destinasyonlar hiç şüphesiz kayak merkezleri. Yılbaşınızı unutulmaz kılmak için bir kayak otelinde rezervasyon yaptırın ve sevdiklerinizle karın tadını çıkarın. Kayak malzemelerinizi satın alıp gidebilirsiniz veya dilerseniz gittiğiniz yerde kiralayabilirsiniz.

Yurt içinde birçok kaliteli kayak merkezi bulmanız mümkün. Pistleri olan kayak merkezilerden bazıları Bolu’daki Kartalkaya, Erzurum’daki Palandöken, Kars’taki Sarıkamış Kayseri’deki Erciyes, Marmara Bölgesi’nin en ünlü kayak merkezi Uludağ ve popülerliği iyice artan Kartepe.

Yurt dışında ise Bulgaristan’da bulunan Bansko Kayak Merkezi son zamanların ilgi odağı. Buraya turlarla veya bireysel olarak gidebilirsiniz. Avrupa’da harika kayak merkezlerine ev sahipliği yapan yerler arasında Alp Dağları, ülke olarak da Avusturya ve İsviçre var. Kitzbuhel, Ischgl veya Dachstein West yörenin en kayak merkezlerinden.

Termal Oteller

Soğuk havalarda dış mekanda değil iç mekanda olmayı sevenlerdenseniz yılbaşında termal oteller tam aradığınız seçenek olabilir. Mineralli suların dinlendiriciliği ve SPA merkezlerinin rahatlatıcılığına kendinizi bırakarak unutulmaz bir yılbaşı geçirebilirsiniz.

Türkiye, termal kaynaklar açısından oldukça zengin bir ülke. O yüzden termal bir yılbaşı tatili için ilk sıranızda yer alabilir. Afyon, Yalova, Bolu, Nevşehir, Bursa, Denizli ve Balıkesir başta olmak üzere birçok ilimizde tam donanımlı, lüks termal ve spa oteller bulabilirsiniz.

Yurt dışında termal otel açısından ilk tercih edeceğiniz ülkelerden biri İtalya. Bu ülkenin coğrafyası kaplıca ve ılıca yönünden oldukça zengin. Yunanistan’ın iç bölgeleri, İspanya’daki Sierra Dağları, Avustralya’daki Insbruck ve Nepal’i de içine alan Himalayalar dünyanın diğer termal destinasyonlarından.

Şehir Turları

Ne kayak merkezleri ne de kaplıcalar ilginizi çekmiyorsa ama yılbaşını evde geçirmek de istemiyorsanız istikametinizi yılbaşını en güzel şekilde yaşayabileceğiniz şehirlere çevirmeyi düşünebilirsiniz.

Türkiye’de kışın en güzel yaşandığı şehirlerden biri Bolu. Hem oteller açısından oldukça zengin hem de kışın en güzel renklerini seyredebileceğiniz Abant Gölü, Yedi Göller Milli Parkı ve Gölcük burada. Ani Ören Yeri’nin bulunduğu Kars da karlar altında oldukça etkileyici olan şehirlerimizden biri.

Yurt dışında ise İskandinav ülkeleri başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde, resim gibi manzaralar eşliğinde coşkulu bir yılbaşı geçirmeniz mümkün. Hallstatt, Brugge veya Giethoorn gibi masal kasabaların karla kaplı dar sokaklarında sadece yürümek bile büyük bir keyif kaynağı. Kar seçeneğini tamamen elemek için rotanızı Güney Yarımküre’ye çevirebilir, Güney Amerika ülkelerinde veya Avustralya’da güneşli bir yılbaşı geçirebilirsiniz.

Yılbaşını geçirebileceğiniz güzel bir destinasyon aramanız romantik bir sebebe dayanıyorsa Altınbaş’ın eşsiz koleksiyonundan bir seçim yapmadan yola çıkmayın. Unutmayın, bir yılbaşı destinasyonunu güzelleştirecek en temel şey, sevdiklerinizin mutlu olmasıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir