Yeni Neslin Takı Tercihleri

Yeni Neslin Takı Tercihleri

Dünden bugüne baktığımız zaman insanların yaşam tarzlarından hayata bakış açılarına kadar birçok alanda değişimler görüyoruz. Tek değişmeyen şeyin değişim olduğunu da ele aldığımız zaman bunun çok olağan bir süreç olduğunu kabul etmek gerekiyor. İşte bu noktada yeni nesli temsil eden gençlerin tercihleri, bize olacak olan değişimlerin sinyallerini vermeye başlıyor. Yeni nesille birlikte modalar ve trendler değişiyor, bunun sonucunda da yeni çizgiler, yeni biçimler ve yeni takı tasarımları ortaya çıkıyor. Peki, yeni nesil o klasik olarak anılan daha taşlı ve abartı takıları mı seçiyor? Yoksa tercihlerini daha sade, küçük ayrıntılar taşıyan tasarımlardan yana mı kullanıyor?

Tüm moda ve trendleri takip edenlerin bildiği gibi nerdeyse birkaç sezondur dövme tasarımlarından ev dekorasyonuna kadar minimal çizgilerin etkisi altında olduğumuz oldukça net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Tabi ki bunu hem gençler belirliyor hem de bu durum gençlerin tercihlerini belirliyor. Kısaca yeni neslin takı tercihleri ile yeni bir çizgi oluşuyor ve minimal aksesuarlar kendini eskisinden daha fazla göstermeye başlıyor. Birçok aksesuarda oldukça çizgisel kullanılmış geometrik şekiller, mistik gücü ifade eden küçük ay ve yıldız formları, abartıdan uzak düz zincirler ve azami miktarda kullanılan irili ufaklı taşları ile yeni neslin takı tercihi olan minimal aksesuarlar, uzun bir süre daha etkisini devam ettirecek gibi duruyor.

Abartılı ve Süslü Olmak Yerine Daha Spor ve Sade Olmak

Minimal aksesuarların gençler tarafından tercih edilmesinin de birkaç sebebi bulunuyor. Eskiden takı takmak özellikle önemli günlerde ön plana çıkarken artık günlük hayatta bir tarz yaratmak için kullanılıyor. Eskilerin o iki dirhem bir çekirdek olarak tabir ettiği oldukça narin giyim tarzının yerini ise artık daha spor, rahat ve kullanışlı tasarımlar alıyor. Bununla doğru orantılı olarak, takı ve aksesuar tercihleri de giyim tarzına uygun bir şekilde daha sade ve minimal bir şekilde değişim gösteriyor. Eskiden dikkat çekmesi ve parıltılı olması istenen takılar, artık giyilecek kıyafete veya günlük hayata olan uygunluğuna göre seçiliyor.

Sade Olduğu Kadar Da Farklı

Her kıyafetle kullanılabilen ve dikkat çeken eklem yüzükleri, sırt dekoltesine doğru uzanan kolyeler, iç içe geçerek 3 boyutluymuş gibi bir algı yaratan geometrik şekiller, tasarlanan aksesuarda ne kadar minimal çizgiler kullanılmış olsa da oldukça büyük bir fark yaratıyor. Bu minimal aksesuarlar, günlük hayatın her alanında rahatlıkla kullanılabilirken sahip olduğu küçük detaylarla abartıdan uzak bir şıklık sağlıyor. Kısaca açıklamak gerekirse minimal aksesuarlar, “çabasız şıklık” kavramının mihenk taşı olurken aynı zamanda sıradanlıktan uzak oldukça farklı tasarımların buluştuğu bir aksesuar yelpazesi sunuyor. Tam da bu noktada yeni neslin istediği o orijinal olma özelliğini sonuna kadar gösteriyor.

Minimal Aksesuarlar İddialı Olmaya Engel Değil

Bu minimal çizgiler illa ki spor veya günlük olmayı gerektirmiyor. Minimal aksesuarlar iddialı veya süslü olmayı sevenler tarafından da tercih ediliyor. Çünkü bu sade çizgilerle tasarlanmış olan takılar, yoğun olarak üst üste veya yan yana takıldıkları zaman da oldukça göz dolduran bir görüntü sergiliyor ve dikkat çekici olmayı başarıyor. Bu minimal tasarımlar tüm tercihlerini sadelikten yana kullananlar için değil, ne istediğini ve doğru kombinler yapmayı bilen herkese tam istediği şıklığı sunuyor. Özellikle kat kat kolye takmayı sevenler, her parmağında bir yüzük görmek isteyenler veya favori aksesuarı küpe olanlar için göze batan, o abartılı görünümden uzak oldukça zarif ve şık bir algı yaratıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir