Yeni Jenerasyonun Takı Tercihleri

Yeni Jenerasyonun Takı Tercihleri

Takı seçimleri yapılırken dikkat edilmesi gereken iki noktadan ilki günün trendleri, diğeri ise yaş aralığı olarak belirleniyor. Günün trendlerini moda olan form, renk ve tarzları belirlerken, yaş aralığı trend takipçisi olmayı da etkiliyor. Yeni jenerasyonun takı tercihleri de genellikle trendleri takip etmeye eğilimli gözüküyor. 

Günümüzün trendleri daha maksimalist tarzları öne çıkarıyor. Sadelik, küçük takılar, düz formlar bir süreliğine rafa kalkmış gibi gözüküyor. Üst üste kullanılan kolyeler, büyük, sallantılı küpeler, şıkırtılı ve yine üst üste çok sayıda kullanılan bileklikler yazın serin kombinlerini tamamlarken, kişiselleştirilebilir formlar genel tarzı desteklemek için kullanılıyor.

Yeni Jenerasyonun Küpe Seçimleri

Karakteristik ve belirgin küpeler son birkaç mevsim için mutlaka sahip olunması gereken parçalardan ve henüz tahtlarını başka tarzlara devretmeye niyetli görünmüyorlar. Küpelerin popülerlikleri boylarıyla orantılı olarak da artıyor. Yeni jenerasyon küpe tercihi yaparken, büyük ve gösterişli parçalara yöneliyor. Kendi moda güncellemelerini bulabildikleri en uzun ve en öne çıkan küpelerle yapıyorlar. Omuzlara kadar uzanan, parlak ve neon renkleriyle dikkatleri çeken püskül küpeler özellikle öne çıkıyor. Yelpaze biçiminde açılan, altın renkleriyle zenginleştirilmiş fıstık yeşili, parlak pembe gibi renklerdeki küpeler de en sevilenlerden olarak öne çıkıyor.

Halka küpelerin modası hiçbir zaman geçmiyor. Ancak son dönemde bunların da kalp, yıldız, çiçek gibi formlarda tasarlanmış ve omuz üzerine kadar uzananları tercih ediliyor. Plastik materyalli ve leopar desenli, ışıltılı yılan desenli kalın ve büyük halkalar da çok seçilenlerden.

Omuza kadar uzanan, parlak taşlı, güçlü formlara sahip küpeler de kendine yer buluyor. Bunların arasından boyu büyük, adeta kulaktan fışkırırcasına yoğun olan çeşitleri özellikle ilgi çekiyor. Sallantılı avize küpeler her tip kıyafeti hareketlendirmek, yüz çevresinde göz alan bir ışıltı yaratmak için kullanılıyor.

Yazlık kombinlerin vazgeçilmez rengi olan beyaz kıyafetlerle kusursuz bir uyum sergileyen altın takılar ise sarı rengini değiştirmeden, sonuna kadar savunuyor. Eski, üzerinde baş kabartmaları bulunan sikke biçimindeki küpeler de Helenistik döneme atıfta bulunuyor.

Kolye ve Bilekliklerde Altına Hücum

Kolyelerde tek bir ürün kullanımı neredeyse bitti. Üst üste dört veya beş tane kolyenin verdiği zengin görüntü, dönemin maksimalist stilini vurgulamak için kullanılıyor. Küpelerde seçilen antika sikke görünümlü, altın materyalli kolyeler çok sevilerek takılıyor. Kolye ucu kullanmayı sevmeyenler için de çok uygun ürünlerden biri olan altın zincir ise neredeyse tüm farklı formlarıyla boyunları süslüyor. Sikke kolyelerle kombinlendiğinde çok bohem bir hava yaratan altın zincirlerin bakla formlusu, düz ve yassı olanları, klasik ince türleri de dahil pek çok farklı çeşidini bulmak mümkün oluyor. Göbeğe kadar inen altın zincir etrafına takılmış sikkelerden oluşan kolyeler de V yaka üstlerle müthiş bir uyum sağlıyor. Tasma biçimli, sikkelerle bezeli kolyeler de cesaretli olanların boyunlarını süslüyor.

Yaz mevsiminde öne çıkan ve yeni jenerasyonun en sevdiği takılardan olarak göze çarpan bir diğer ürün de deniz kabukları. Bunlar takıdan çantaya, kıyafetten bikinilere kadar her tip parçanın üzerinde kendilerini gösteriyorlar. Deniz kabukları ile bezeli ve altın rengi detaylarla zenginleştirilmiş kolyeler de yeni jenerasyonun takı tercilerinde öne çıkıyor. Kabukların kullanıldığı halhallar ise özellikle bilekleri açıkta bırakan etekler ve basit terliklerle kullanıldığında hippi bir hava yaratıyorlar.

Bileklikler ise iki zıt formun öncülüğünde ilerliyor. İlki kelepçe formlu olanlar, ikincisi ise yine altın renginde, küçük zincirlerin dolanmasıyla veya üst üste takılmasıyla elde edilen daha karmaşık görünümlü olanlar. Kelepçe formlu takılarda yeni jenerasyon en çok ham, doğal görünümlü olanları, adeta elde dövülerek hazırlanmış gibi gözükenleri tercih ediyor. Büyüklük ve gösteriş, seçimlerde yine odak noktası olarak gözüküyor. Gümüş rengine tutkusu olanlar ise bunların dev incilerle bir araya getirilmiş olanlarını seçiyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir