Yaz Makyajı İçin Tüyolar

Yaz Makyajı İçin Tüyolar

Kadınlar için makyaj neredeyse bir tutku! Her zaman yeni ürünler denemek, makyaj tekniğimizi değiştirmek, dünyadaki trendleri takip etmek ve sürekli bakımlı olmak neredeyse hepimiz için vazgeçilmez. Tabii her ne kadar makyajı sevsek de yaz mevsimiyle birlikte artan sıcaklar bizleri biraz düşündürüyor ve hatta zorluyor. Kış aylarında neredeyse tüm gün bozulmadan duran makyajımızı, yaz aylarında gün içinde sıklıkla tazelememiz gerekiyor. Sizlere vereceğimiz birkaç tüyo ile yaz aylarını sorunsuz geçirebilir, makyajınızın sizi yarı yolda bırakma riskini minimuma indirebilirsiniz. Üstelik düğün sezonu yaklaşırken, makyajımı nasıl yapmalıyım sorusuna da cevap bulabilirsiniz!

Işıl Işıl Bir Cilt

Bizce makyajın ilk ve en önemli aşaması cildimizi makyaja hazırlamaktan geçiyor. Yazın en sık karşılaştığımız sorunlardan biri T bölgesi yağlanması, özellikle terlemeyle birlikte can sıkıcı bir görüntü oluşturmakta. Cilt tipinize göre seçeceğiniz bir temizleyici ve nemlendirici, parlama sorununuzu azaltacaktır. Üstelik temiz bir cilt, makyajınız için çok iyi bir baz olacak ve uygulayacağınız ürünlerin çok daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Yaz aylarında kullanacağımız ten ürününün hem hafif hem de suya dayanıklı olması çok önemli. Porselen makyaj pek de istediğimiz bir görüntü değil ve ağır fondötenler aradığımız fresh görüntüyü vermekten oldukça uzaklar. Daha ince fondöten veya renkli nemlendiricilerle sade makyajlara yönelmek yaz için ideal. Şu an tüm dünyada bir trend olan BB kremler de hem nemlendirici hem de kapatıcı etkileri sayesinde, yazın kurtarıcı oluyorlar.

Cildimiz hazır! Peki renklendirmek ve aradığımız doğal makyaja kavuşmak için neler yapabiliriz? Son yılların gözde makyaj malzemesi aydınlatıcı yani highlighterlar yaz makyajının bir numaralı malzemesi olmaya aday! Cilt tonunuza göre seçebileceğiniz inci, altın veya şeftali tonlarındaki bir aydınlatıcı ile istediğiniz ışıltılı görüntüyü yakalayabilirsiniz. Ayrıca ufak bir ipucu, aydınlatıcı sadece elmacık kemiklerine değil, askılı giydiğiniz günlerde omuz başlarınıza da uygulayarak, makyajınız ve vücudunuz arasında harika bir denge kurmuş olacaksınız!

“Allıksız olur mu?” dediğinizi duyar gibiyiz. Ten makyajının en önemli öğelerinden allık, yanaklarınıza renk verme ve yüzünüzün boyutlarını ortaya çıkarmada vazgeçilmez. Pembe ve şeftali gibi klasik renklerin yanı sıra, yaza çok uygun olan mercan renkli allıklar da artık birçok markanın koleksiyonunda bulunuyor.

Parlak dudaklar

Son yılların mat dudak modası neyse ki azalıyor. Makyaj çantanızın derinliklerinde kalmış parlatıcıları çıkarmak için yazdan daha uygun bir mevsim olamaz. Hem sürmesi pratik olan hem de silindiği zaman çok kötü bir görüntü oluşturmayan parlatıcıların aynı zamanda nemlendirici özellikli olanları, yoğun iş günlerinde kurtarıcı olacaktır. Günlük makyaj için makyaj çantanızda bir adet parlatıcı bulundurmak işinizi kolaylaştıracak.

Eğer elinizde yeterince kalıcı bir parlatıcı yoksa, bir dudak kalemi hem dudak hattınızı belirlemek hem de kalıcılığı artırmak için oldukça iyi bir yardımcıdır.

“Ben yine de rujdan vazgeçmem” diyenler! Sizleri de unutmadık. Kış aylarında sürmeye çekindiğiniz turuncu, pembe gibi neon renklerle dudaklarınıza vurgu yapabilirsiniz!

Göz Makyajı Olmadan Asla

Makyajı tamamlayan en önemli makyaj malzemesi hangisi diye sorsalar, çoğumuz “rimel” diye cevap veririz muhtemelen. Kirpikleri ortaya çıkaran kaliteli bir rimel makyajınızın tüm havasını değiştirecektir. Yazın rimel seçerken, çok fazla dramatik ve yoğun kirpikler yerine canlı ve doğal sonuç sağlayan ürünlere yönelmeliyiz. Ayrıca rimelinizin suya dayanıklı olması yazın sıcak günlerinde akma sorununu azaltacaktır. Suya dayanıklı rimeller havuz ve denizde de kullanılabilir olduğu için yazın oldukça tercih edilen makyaj malzemelerinden biridir.

Kış aylarında farları sıkça kullandık, yazın onları biraz dinlendirmekte fayda var! Buğulu veya gölgeli makyajlar yerine gözlerde daha sade ve doğal bir görüntü yaz makyajı için temel kurallardan biri. Özel gece ve yaz düğünleri için göz makyajı yaparken de, ışıltılı ve krem yapıdaki ürünlere bakmanızı öneriririz.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir