Vazgeçilmez Aksesuar Küpe

Vazgeçilmez Aksesuar Küpe

Kadınların şıklığının tamamlayıcısı olan küpeler, çeşitli modelleri ve tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Son yıllarda daha gösterişli ve iddialı küpeler pek çok farklı marka tarafından kadınların beğenisine sunuluyor. Tasarımı ve kullanılan malzemeleri ile şık ya da spor olarak kombinlenebilen küpeler, kadınların şıklığına şıklık katıyor. Kadınlar tarafından kullanılması en keyifli aksesuarlardan bir tanesi olan küpe, hem gece hem de gündüz kullanımlarında kadınların vazgeçilmez parçası olarak takı kutularında yerini alıyor. Küpeler doğru bir şekilde kullanıldığında, doğru saç ve kıyafet ile tercih edildiğinde, tek başına şık bir algı yaratmaya fazlasıyla yetiyor. Sezonun trend küpe modelleri incelendiğinde oldukça gösterişli ve püskül detaylarının fazlasıyla yer aldığı çeşitli küpe modelleri ile karşılaşıyoruz. Peki, küpe kullanımında nelere dikkat etmek gerekiyor? Hangi saç modelleri ile nasıl küpeler kullanılıyor?

Sezonun Trend Küpe Modelleri

Sezonun en çok tercih edilen ve trend olan küpe modelleri arasında püsküllü küpeler yer alıyor. Farklı ebatlarda, renk renk püsküllü küpeler kadınların kombinlerine şıklık katıyor. Özellikle yaz aylarında kullanımı fazlasıyla tercih edilen püsküllü küpeler, plajda, tatilde, gündüz ya da akşam kombinlerinde hayat kurtarıcı bir aksesuar olarak karşımıza çıkıyor. Püsküllü küpeler, günlük kombinlerde rahatlıkla tercih edilebileceği gibi daha şık ve zarif olanlar özel günler için tercih ediliyor. Fazlasıyla takıp takıştırmaktansa tek bir aksesuar ile şıklığını tamamlamak isteyen kadınların imdadına yetişen püsküllü küpeler, trend bir görüntü yakalanmasını da sağlıyor.

Spor Kombinlerde Küpe Seçimi 

Kadınlar spor kıyafetlerine aksesuar seçmekte oldukça zorlanıyor. Özellikle küpe gibi dikkat çeken ve doğru kullanılması gereken aksesuar seçimlerinde yanlış tercih yapmak, rüküş bir görüntü yaratmaya sebebiyet veriyor. Spor bir giyimde kullanılması gereken küpelerin kesinlikle sade ve detaylardan uzak olması gerekiyor. Sade minik halka küpeler, taşsız minik top küpeler ya da çeşitli figürlerin, desenlerin yer aldığı abartısız küpeler spor kombinlerle uyumlu olan modellerin başında geliyor. Kulakta birden fazla delik bulunuyorsa abartı olmaksızın büyükten küçüğe sıralanan seri küpeler de spor kombinlerle oldukça uyumlu duruyor. Spor yaparken ya da spor kıyafetlerin tercih edildiği günlerde daha minimalist aksesuarların seçilmesi, daha doğal ve abartısız bir şıklık yaratmaya yardımcı oluyor.

Şıklığa Şıklık Katan Küpeler

Bir davette, düğünde ya da şık bir akşam yemeğinde kadınların kıyafet seçimleri kadar aksesuar seçimleri de oldukça önemli bir hal alıyor. Şık bir kıyafet yanlış bir aksesuar seçimi ile tüm ilgiyi dağıtabilirken, sade bir kıyafet doğru aksesuar seçimleri ile bambaşka bir havaya bürünebiliyor. Sezonun şıklığa şıklık katan küpe modelleri arasında uzun küpeler yer alıyor. Günlük şıklığı yakalamaya yardımcı olan sallantılı püsküllü küpeler, özel gecelerde yerini daha zarif dokunuşlara sahip olan modellere bırakıyor. Taşlarla işlenmiş zincirler, zincirlerin ucunda yer alan gösterişli taşlar, trend modellerin başında yer alıyor. Bu tarz küpe tercihlerinde ise her şeyden önce elbisenin tarzına, saç toplama şekline ve tercih edilen diğer aksesuarlara dikkat etmek gerekiyor. Eğer gösterişli bir küpe tercih ediliyorsa diğer aksesuar grubunun kullanılmaması gerekiyor.

Saç Şekline Göre Doğru Küpe Seçimi

İster gündüz ister gece olsun küpe seçimlerinde saç şeklini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Açık bir saç modelinde dikkat çekici bir küpe kullanılacaksa o halde saçları tek bir tarafa atmak ya da saçları kulak arkası kullanmak doğru bir tercih oluyor. Saçlar at kuyruğu ya da topuz şeklinde toplanıyorsa o halde mutlaka sezonun trend modelleri arasında yer alan püsküllü ve gösterişli küpelerin yerine göre tercih edilmesi elegant, zarif bir görüntü yakalanmasını mümkün kılıyor.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir