Kim Nasıl Alyans Takıyor?

Kim Nasıl Alyans Takıyor?

Mücevherleri, değerli taşları ve altını sevmeyen kadın yoktur. Pırlantanın zarifliği yansıtan yapısı, zümrütün derinliği ifade eden rengi ve yakutun otantik havası çeşitli modeller ile birleştiğinde birbirinden güzel alyanslar ortaya çıkar.

Kadınların asla hayır diyemeyeceği birbirinden güzel alyans modelleri, evlilik tekliflerinin olmazsa olmazları arasında yer alır. Her kadın kendi zevkine göre daha sade ya da gösterişli bir alyans tercih ederek, evliliklerinin nişanelerini parmaklarında taşır. Kadınlar evlilik hayalleri kurmaya başladıkları andan itibaren kullanacakları alyansın hayalini kurmaya, kendi zevkine uygun alyans modellerini araştırmaya başlar. Evlilik sezonun açılmasıyla birlikte daha da ön plana çıkan alyanslar, kadınların severek kullandıkları aksesuarların başında yer alır. 

Evliliği simgeleyen, kadınların çıkarmadıkları alyansların çıtasını yukarıya taşıyan ve karatları, işlemeleri, farklı tarzlarıyla göz kamaştıran ünlülerin kullandıkları alyanslar, alyans seçimi aşamasında en çok göz gezdirilen modellerin başında gelir. Birbirinden şık ve ihtişamlı olan, en beğenilen ünlülerin alyansları evlilik öncesi alyans seçimlerinde kadınlara ilham veren noktadır. 

Ünlülerin alyans modellerini inceleyerek ilham alırken, kendi seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken unsurların başında kendi günlük kullanımınıza uygun bir alyans modelini seçmeniz gelir. Evliliğin sonsuzluğunu simgeleyen alyansınızı parmağınızdan çıkarmayacağınız düşünülürse, muhakkak alyansınızın günlük kullanımını ön planda tutmanız gerekir. 

Ünlülerin Alyans Modelleri

Kate Middleton; ilk olarak Prens Charles tarafından Prenses Diana’ya sunulan mavi safir ve elmas işlemeli yüzük, sonrasında Prens William tarafından eşi Kate Middleton’a evlilik yüzüğü olarak verilmişti. Yüzük; 18 karat, oval kesim, safir taş etrafına yerleştirilmiş 14 adet elmas taştan oluşuyor.

Lady Gaga; Farklı tarzıyla dikkatleri üzerine toplayan Lady Gaga’nın evlilik yüzüğü 10 karatlık kalp şeklinde kesilmiş bir pırlantadan oluşuyor.

Kim Kardashian; Kanye West tarafından evlilik yüzüğü olarak Kim Kardashian’a verilen yüzük, 15 karatlık bir pırlantadan oluşuyor.

Mariah Carey; oldukça gösterişli olan ünlü yıldızın yüzüğü 35 karatlık baget kesim bir pırlantadan oluşuyor.

Scarlet Johansson; ünlülerin içinde belki de en sade evlilik alyansına sahip olan ünlü Johansson’un alyansı Art Deco tarzında tasarlanmış düz bir alyans.

Beyonce; Jay-Z ile 2008 de evlenen Beyonce’nin yüzüğü 18 karat zümrüt kesim bir alyans.

Miley Cyrus; 3 karatlık yuvarlak pırlanta yüzüğe sahip olan, Miley Cyrus’ın yüzüğü hem sade hem de oldukça şık bir tasarıma sahip.

Olivia Wilde; göz kamaştırıcı elmastan yapılmış olan alyans, ünlü yıldızın sadeliğini ve asaletini yansıtıyor. 

Blake Lively; güzelliği ile dillere destan olan Blake Lively, 12 karatlık oval kesim elmas yüzüğünü parmağından hiç çıkarmıyor.

Anna Paquin; Yuvarlak bir elmastan oluşan ünlü yıldızın alyansı, Cathy Waterman tarafından tasarlandı. 

Mary- Kate Olsen; oldukça farklı bir yüzüğe sahip olan Mary-Kate’in alyans modeli 1950 yılından kalma Vintage Cartier tasarımı. Yüzük, 4 karatlık elmas ve elmasın etrafına yerleştirilmiş 16 tane safir taştan oluşuyor. 

Nicole Richie; 4 karatlık pırlantadan oluşan yüzük, sekizgen tasarımı ile oldukça farklı duruyor. 

Zoe Saldana; Klasik model bir alyans tercih eden Zoe’nin yüzüğü, oval altın bir yüzük olarak tasarlanmış.

Nikki Reed; Çiçek şeklinde bir nişan alyansına sahip olan Nikki Reed’in yüzüğü, ana elmas taş etrafına çiçek yaprakları şeklinde tasarlanmış taşlardan oluşuyor.

Ünlülerin alyans seçimleri incelendiğinde hepsinin kendisine has bir tarzı olduğunu görüyoruz. Alyans seçimi yaparken, herkesin kullandığı klasik model, dönem alyanslarının yanı sıra daha farklı tasarımlara sahip hatta otantik alyans modellerini de inceleyerek, sizinle bütünleşecek bir yüzük modelinde karar kılabilir, böylece trendi hiç bir zaman geçmeyecek farklı bir alyansa sahip olabilirsiniz. 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir