Takım Elbise Şıklığını Tamamlamak İçin Erkek Kol Saatleri

Takım Elbise Şıklığını Tamamlamak İçin Erkek Kol Saatleri

Kol saatleri, her ne kadar zamanı göstermek için tasarlansa da şıklığın ve dış görünüşün tamamlayıcı bir unsuru olan önemli aksesuarlardandır. Şu bir gerçektir ki, kol saati çoğu insan için vazgeçilmez bir detay, stili yansıtan bir nokta, kombinlerin bir tamamlayıcısı ve en önemlisi ise vazgeçilmez bir tutkudur. Kol saatleri, tasarımları açısından pek çok farklı tarzdaki kombin ile kullanılabilir. Bu yazımızda ise takım elbiselerine yakışan farklı modellerden bahsedeceğiz.

Spor mu Yoksa Klasik mi?

Erkek takım elbise modelleri, değişen moda akımları itibariyle oldukça farklı çizgilere bürünmüştür. Artık günlük yaşamda rahatlıkla giyebileceğiniz spor takım elbise modelleri olduğu gibi, daha ağır ve özel günlerde giyilmesi gereken modeller de mevcuttur. Önemli olan, sizin hangi tarzı tercih edeceğinizdir. Tarzınızı seçtikten sonra size en çok yakışacak olan saati seçmek oldukça kolay olacaktır. Spor bir takım elbise giymeyi tercih ediyorsanız, daha enerjik duran renkli kordonlara sahip saatleri tercih edebilirsiniz.

Hangi Takım Elbiseye Nasıl Bir Saat Takılmalı?

Örnek vermek gerekirse, siyah takım elbise giymeyi tercih ettiğiniz bir günde şıklığınızı tamamlayacak ve size en çok yakışacak model daha klasik tarzda olan, metal ya da deri kayışlı, çok büyük bir kadranı olmayan ve takımınızla uyumlu renklere sahip klasik erkek kol saatleridir. Saat modelleri arasında en çok tercih edilenler, daha klasik çizgilere sahip olan siyah kayışlılar ile altın sarısı ve bronz renk detayları barındıran modellerdir. Deri kayış detaylarının bulunduğu erkek kol saatleri ise son yıllarda daha fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Tercih edeceğiniz takım elbisenin rengine ve gideceğiniz ortama göre farklı saat türlerini takım elbiseniz ile kombinleyebilirsiniz. Kıyafetiniz ağır kaldıysa, daha ince detayları olan ve farklı renk kadranına sahip bir saat ile tarzınızı biraz daha hareketlendirerek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Lacivert takım elbise giydiğinizi düşünelim. Diğer aksesuarlarınızın yanında kullanacağınız, metal bir kayışı olan, daha parlak ve büyük kadranlı bir saat tercih ettiğinizde takım elbisenizin çok daha güzel durduğunu fark edeceksiniz. 2018 yılı sokak modasına baktığımızda ise eskiden revaçta olan klasik erkek saatlerinin yerine, daha büyük kadranlı ve dijital saatlerin geldiğini görmekteyiz. Özellikle casual smart tarzında bir takım elbise tercih ettiyseniz, dijital saatler ile spor – şık tarzını yakalamak oldukça kolay olacaktır. Takım elbisenizin rengine göre değiştirebileceğiniz bu akıllı saatlerin kordonlarında ise yeni trend olan mat renkler sayesinde oldukça havalı bir imaj sizleri bekliyor.

Erkek Takım Elbise Modellerine Uygun Saatler

Yukarıda bahsettiğimiz gibi erkeklerin takım elbiselerini tamamlayan saatler, çoğu erkek arasında aynı zamanda bir statü simgesidir. Unutmayınız ki tarzınıza yapacağınız en ufak bir dokunuş, sizi diğerlerinden bir adım ileriye taşıyacaktır. Saatleriniz, cüzdanınız, kemeriniz ve ayakkabılarınız takımınız ile uyum içinde kalmalı, asla ve asla sırıtmamalıdır. Önemli bir davete katılıyorsanız, deri kayışlı, daha küçük, klasik çizgileri olan modelleri tercih edebilirsiniz. Önemli bir davet ya da toplantıda renkli kayışlı, oldukça büyük kadranlı bir saat taktığınızda, ne yazık ki o aksesuar üzerinizde sırıtacak ve dikkatleri dağıtacaktır. Saatiniz aynı zamanda sizin ciddiyetinizin aynası olacaktır. Bu gibi ufak detayları unutmamak, size şıklık yarışında her zaman artı puan olarak yansıyacaktır. Fark yaratmanın sizin elinizde olduğunu unutmayın.

Takacağınız saat ve giyeceğiniz takım elbise arasındaki renk uyumu asıl önemli noktadır. Örnek vermek gerekirse gri ve açık renk tonlarında bir takım elbise giymeyi tercih ettiğinizde, altın renkli bir saat takarsanız renklerin kaybolmasından dolayı güzel bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Ama lacivert tonlarında bir takım elbise üzerine altın renkli bir saat ise göze oldukça hoş gelecektir. 2018 erkek kol saatleri modasında sayısız çeşit ve dizayn olduğunu göz önüne alırsak, bu bahsettiğimiz örneklerin içinde kendinize yakışanı bulup kullanmak yine sizin tercihinize kalacaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir