Sıradan Bir Elbiseyi Yılbaşına Hazırlayacak 10 Aksesuar Önerisi

Sıradan Bir Elbiseyi Yılbaşına Hazırlayacak 10 Aksesuar Önerisi

Sıradan bir elbise ile şık bir görünüm elde etmenin en güzel yolu olan aksesuarlar dolabınızda bekleyen o elbiseyi özel bir gün elbisesi haline dönüştürebilecek sihirli değnekler gibidir. Doğru kullanıldığında günlük elbiseyi bir davete giderken giyip çıkabilir, spor elbiseyle iş yemeğine gidebilir ve nerede giyeceğinizi bilmediğiniz o gösterişli elbiseyi günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Görünümümüzü tamamlayan aksesuarlar son derece önemlidir. İster sade elbiseler sevin ister abartılı bir tarzınız olsun herkese göre aksesuarlar bulmak mümkün! Yılbaşına sayılı günler kala, yeni yıl kutlama planlarının yapıldığı bu zamanlarda sizin de kafanızı en çok “Ne giyeceğim?” sorusu kurcalıyor değil mi?

Elbise Modellerine Göre Aksesuar Fikirleri

Yılbaşı akşamı için ne tür bir plan yapmış olursanız olun, değişmeyen tek şey kadınların görünümünü destekleyecek güçlü aksesuarlar ile yapılmış şık bir kombin olacaktır. Özellikle özel günlerin vazgeçilmezi olan elbiseler ve destekleyici aksesuarlar ile yılbaşında da tüm gözleri üzerinize çekmeniz mümkün! Bunun için aksesuarlardan destek alarak elbisenizi yılbaşına hazırlayabilirsiniz.

Mini elbiseleri tercih edenler için kışı karşıladığımız bu aylarda altına giyeceğiniz uzun çizmeler ile görünümünüze katkıda bulunabilir ve güçlü bir kombin elde edebilirsiniz. Özellikle siyah elbise için aksesuar önerileri olarak yılbaşı gecesinde kullanabileceğiniz kırmızı fular ve uzun kolyeler ile sadeliğin şıklığını yaratabilirsiniz.

Maksi boy elbiseleri kendine yakıştıranlar için vazgeçilmez aksesuarımız kesinlikle büyük halka küpeler ve sallantılı küpeler olacaktır. Öyle ki maksi boy elbiseler zaten kendiliğinden gösterişli tercihlerden olduğu için dikkatleri biraz da üst bölgelerde yoğunlaştırmak yerinde bir hareket olacaktır.

Yılbaşı Gecesinin Rengi: Kırmızı

Dar kesim ve düşük omuzlu elbiseler için ise yüzükler ve şapkalar tercih edilmesi gereken ideal aksesuarlardır. Gelelim renk seçimine, yılbaşı ile özdeşleşen kırmızı rengi artık geleneksel bir durum olarak karşımıza çıkar. Eğer sizde kombininizde kırmızı rengini ön plana çıkartmak isteyenlerdenseniz sizin için de birkaç önerimiz var. Elbise olarak kırmızıyı kullanmak iddialı bir seçim olarak gözükse de aslında kullanacağınız doğru aksesuarlar ile çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin, kırmızı bir elbiseyle altın rengi küpe ve bileklik kullanırsanız şıklığınızdan bir şey kaybetmeden dikkatleri farklı bölgelerde de çekebilirsiniz. Kırmızı elbise fikrine uzak olanlardansanız, aksesuarlarınızda kırmızı kullanımına gidebilirsiniz ve böylece hem yılbaşı trendlerinden uzaklaşmamış olur hem de sadeliği yakalayabilirsiniz.

Her Elbise İçin Uygun Bir Aksesuar Vardır!

Yılbaşında da spor tarzından ödün vermek istemeyen bir kadınsanız tercih edebileceğiniz günlük spor elbiselerle doğru aksesuarları kullanarak hem rahat hem şık olabilirsiniz. İnci küpe ve kolyeyle süslenen bir spor elbise son derece etkileyici olacaktır.

Son yılların en trend modellerinden olan uzun ve yırtmaçlı elbiseleri kullanırken özellikle aksesuar olarak büyük tokalı kemerler tercih ederek aynı elbiseyi değişik formlarda kullanabilirsiniz. Böylece günlük olarak kullandığınız elbisenizi yılbaşı için özel bir elbiseye dönüştürebilirsiniz.

Salaş ve bol kesim elbiseleri kendinize yakıştırıyorsanız size önerimiz, son zamanların modası olan clutch çantalardan yana olacaktır. Üstelik çeşit çeşit modeli ve renkleriyle size bolca seçenek sunan clutch çantalarla tercihinizi zevkinize göre yapabilirsiniz. Bunun yanında farklı büyüklüklere sahip modelleri de bulunan clutch çantalar sayesinde hem havanızı değiştirebilir hem de eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Son olarak elbiselerin özel günlerin kurtarıcı parçası olduğunu ve özellikle tek parça olduğu için düşünmemiz gereken diğer şeyin sadece doğru aksesuarları kullanmaktan ibaret olduğunu hatırlatalım. Doğru aksesuarlar kullandığınız zaman seçtiğiniz her elbise doğru tercih olacaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir