Sıcaklarda Severek Kullanacağınız 5 Saç Modeli

Sıcaklarda Severek Kullanacağınız 5 Saç Modeli

Enerjisi ve neşesi ile tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden almayı başaran yaz aylarında yaşanan en büyük problem sıcak ve nem nedeniyle saçlara şekil vermenin zorlaşması.

Yaz mevsiminde bakımlı ya da havalı görünmek için birkaç şekillendirme ve saç kesim tüyosu bilmek hayat kurtarıcı olabilir. İşte, yaz aylarında saçlarınızı kolay ve pratik bir şekilde kullanabilmeniz için öneriler:

Uzun Saçlar için At Kuyruğu

Kadınların severek kullandığı uzun saçların yaz aylarında bakımı ve şekillendirilmesi bunaltıcı olabiliyor. Özellikle saçlar açık kullanılmak istendiğinde terleme ya da kabarma sorunu meydana gelebilir. Sıcak yaz günlerinde genellikle saçlar at kuyruğu, alttan topuz, balerin topuzu ve saç örgüsü gibi saç bağlama teknikleri kullanılarak toplanır. At kuyruğu saç modeli yıllara meydan okuyan bir modeldir. Yapımı oldukça basit olan model, hem şık davetlerde hem de günlük hayatta kullanılmaya oldukça uygundur. Özellikle düz saç yapısına sahip olan kişiler istedikleri her an at kuyruğu modelini kullanabilir.

Alttan Topuz ile Rahat Bir Nefes Alın

Alttan topuz modeli; orta yaştaki kadınlar için ideal bir seçenektir. Genellikle resmi davetlerde ve etkinliklerde kullanılabilecek alttan topuz modelleri sade aksesuarlarla hareketlendirilebilir. Balerin topuzu ise büyük küçük herkese yakışan ve oldukça rahat olan bir modeldir. Yapım açısından kolay olan balerin topuzu için tek yapmanız gereken saçlarınızı tepeden sımsıkı toplamak. Ayrıca taşlı ya da metal detaylarla süslenen balerin tokası takarak birçok ortamda şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yaza Damgasını Vuran Kısa Kesim Saçlar

Kısa saçların kullanımı uzun saçlara göre oldukça kolaydır. Çoğu zaman hiçbir işleme ya da toplamaya ihtiyaç duymayan kısa saçları köpük, jöle, sprey gibi saç şekillendiriciler kullanarak pratik bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Yüzün ortaya çıkmasını sağlayan kısa saç modelleri, her daim bakımlı görünmenizi sağlar ve aynı zamanda da sıcak ve nemden korumaya yardımcı olur. Küçük bir toka ya da örgü ile hareket verilebilen kısa saçlar ile dilediğiniz her ortama kısa süre içinde hazır olabilirsiniz.

Ayrıca çene hizasındaki saçlara sahip kişiler içe doğru fön çekerek ya da saçlarını düzleştirerek havalı bir görünüm elde edebilir. Bununla birlikte saçların bir kenarına yapılan küçük bir örgü günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilir. 

Aksesuara Uygun Saçlar

Kısa saçlarda ve topuz modellerinde aksesuarlar oldukça şık durur. Giyilen kıyafete uygun olan bir saç bandı kıyafeti tamamlama aracı olarak kullanılabilir. Bunların yanı sıra topuz saç modelleri de çiçekli aksesuarlar ile tamamlanabilir. Topuz yaparken saçın tamamı yerine yarısı alınarak daha modern bir görünüm elde edilebilir. Özellikle halka küpeler ile şık duran yarım saç topuzu, başta Rihanna ve Kim Kardashian olmak üzere birçok ünlü tarafından tercih edilen modellerden bir tanesidir.

Hollywood Yıldızı Gibi Hissettiren Örgü Saç Modelleri

Saç örgüsü, her yaş grubuna yakışan ve sevilen modellerin başında gelir. Son yıllarda yeniden moda olan saç örgüsü çeşitli şekillerde kullanılabilir. Modern bir görüntü için balıksırtı ve ikili örgü tercih edilebilir. Balıksırtı örgüsünün yapımı oldukça kolaydır. Genellikle tek yanda kullanılan balıksırtı saç örgüsü, bohem bir görüntü elde edilmesini sağlar. Balıksırtı modeli sımsıkı bir şekilde toplayarak yapılabileceği gibi gevşek biçimde de kullanılabilir. Gevşek kullanılan saç örgüsü salaş görünüme sahip olmak isteyenler için idealdir. İkili örgü özellikle günlük hayatta kullanmak için oldukça uygundur. Sık kullanılan bir başka saç örgüsü modeli ise arkadan örülen tek bir örgüdür. Bu model saç örgüsü kadınların romantik bir havaya bürünmesini sağlar v neredeyse her ortamda kullanılabilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir