Anlat Aşkını

Sevginizi Anneler Günü’nde de Yaşatın

Sevginizi Anneler Günü’nde de Yaşatın

Tükenmek bilmeyen sevgisi ve gün geçtikçe artan ilgisi ile tüm sabrını çocuklarına gösteren annelerimiz, hayat boyu hem arkadaşımız hem de sırdaşımız. Bitmek bilmeyen özverisi ile kendi hayatlarını hiçe sayarak üzgün olduğumuzda üzüntümüzü mutlu olduğumuzda mutluluğumuzu paylaşan meleklerimiz. 

Anne, hoşgörü demek, sabır demek, fedakârlık demek ve en önemlisi de başkası için kendi canını hiçe saymak demek. Hangi insan bir başkası için kendi canından vazgeçer? Annelerimiz, bizim için kendinden vazgeçer. Minicik yüreğine sonsuz evlat aşkını sığdıran, yüzlerce dostun yerini yanağımıza verdiği tek bir buse ile dolduran annelerimiz. Vazgeçilemeyen ve asla paylaşılamayan tek tutkumuz bizi biz yapan yaşama gücümüz. Bazen susarak anlaştığımız, gözlerimizle duygularımızı paylaştığımız bizi bizden daha iyi tanıyan ve daha iyi koruyan annelerimiz. Gözyaşlarımızı şefkatle silen, kahkahalarımıza eşlik eden, sebepsiz kahkaha nedenimiz.

Savaşçı ruhu ile bizi hayata hazırlayan ve her güçlüğün üstesinden gelen annelerimizin varlığı hayata bağlanmamızı sağlar. En zor günlerimizde gülen yüzü ile yüreklerimize umut aşılar. Tek bir sözü ile dünyamızı değiştiren annelerimiz, paylaşmanın güzelliğini, özgürlüğün anlamını öğretir. Kim grileşen gökyüzümüzü maviye çevirebilir? İlk nefesimizi aldığımız, ilk adımımızı atığımız, tek bir öpücüğü ile her yaramızı saran güce sahip en yakın dostumuz.

Koca bir ömrü karşılıksız veren, dünyayı ayaklarımıza saran annelerimiz, bizi el üstünde pamuklara sararak büyütür. Dış dünyanın gerçeklerine hazırlarken sınırsız bir özgüven aşılayan can yoldaşlarımız. Her bir parçamızda emeği, sevgisi ve süt kokusu olan annelerimiz, doğumumuzla birlikte bize hediye edilen mucizemiz. Kollarındayken hayatımızın daha tatlı, daha güvenilir ve daha kolay olduğu en değerli varlıklarımız.

Karşılıksız sevmenin, kendini güvende hissetmenin ne demek olduğunu kollarında öğrendiğimiz annelerimiz. Dünyamızı güzelleştiren kadınlar, kahkahaları ile nefes almamızı kolaylaştırırken hatalarımızla bizi kabul eden, her yanlışımızda doğru yolu gösteren belki de bunu ömrünün sonuna kadar yapacak olan hayatımızdaki tek insan değil mi? Her zaman haklı çıkan önsezileri ile bizi hep yanılmış gibi gösterse de aslında hayatın gerçeklerine hazırlarlar. Ve biz bu yüce sevginin değerini her zaman bilebiliyor muyuz? Annemiz aradığında işten başımızı kaldıramayıp, daha sonra ararım ben deyip, akşama kadar aramadığınız olmuyor mu sanki hiç?

Şimdi ekrandan başımızı kaldırıyoruz ve annemize sarılıp onu ne kadar çok sevdiğimizi söylemek için yanağına kocaman bir öpücük konduruyoruz. Bu bile ona yeter, emin olun. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.


Related Posts

Annemle Harika Bir Gün

Annemle Harika Bir Gün

Anneniz, ilk arkadaşınız, ilk sırdaşınız, ilk öğretmeniniz, en yakınınız… Mayıs ayının ikinci Pazar’ı yaklaştıkça ona kendini özel hissettirecek hediye arayışlarınız artık rutininiz olduysa; küçük ev aletleri, parfüm gibi klişe hediyelerden kaçarak uzaklaşmak istiyorsanız, bu seneki Anneler Günü için bambaşka bir fikrimiz var! Anneniz ile harika […]

Annemden Yadigar Elmas

Annemden Yadigar Elmas

Anne mücevheri denince akla ilk önce elmasın gelmesi, bir tesadüf değil. Siyah beyaz fotoğraflarda ışıltısını kaybetmeyen, nesilden nesile; düğünlere, doğumlara, mezuniyetlere, bir ailenin acı tatlı tüm hatıralarına ve aile olmanızı sağlayan o minik, anlatılmaz anlara şahitlik eden, eşsiz bir mücevher: elmas. İlgiliBir Cevap Yazın