Pullu Elbiselerle Kombinlenecek Takılar

Pullu Elbiselerle Kombinlenecek Takılar

“Işıldamak” kelimesi fena gelmiyor kulağa sanki, ilham olmak, göze çarpmak, fark edilmek. Bunlar güzel şeyler. Günlük yaşantımızda pek beceremesek de özel davetlerde, düğünlerde, kutlamalarda, partilerde bunu payetler sayesinde becerebiliyoruz. Pullu payetli şıkır şıkır elbiseler herkesin göz hapsinde olmasa da kenarından köşesinden muhakkak hayatımızın bir yerinde yer veriyoruz biraz ışıltıya.

Pullu payetli elbise modelleri neye göre seçilir, her vücut tipine uygun mu, takı kullanımı nasıl olacak gibi bir sürü soru işareti dolu kafaları huzura kavuşturacak bir kaç önerimiz var. İçimizde ışıldamak isteyen o kızı daha fazla tutamıyoruz, illa ki pullu elbise diye tutturdu. Bizim de biraz cesarete biraz da kafa karışıklığını giderecek bir kaç öneriye ihtiyacımız varsa; ilk olarak ” pullu elbise modelleri neye göre seçilir” sorusunu ele alalım. Her kıyafet tercihinde olduğu gibi öncelikle vücut tipi kriteri akla gelmeli. Her vücut pullu elbise giyebilir, mini pullu elbise tercih edebilir diye bir kaide yok. Öncelikle o elbisenin içinde kendimizi rahat ve mutlu hissetmemiz ilk kural, öncelikle başkalarının beğenisini değil, kendi beğenimizi kazanmamız gerekiyor.

En yakın arkadaşınızın düğünü var, harika bir elbise beğendiniz; gri pullu elbise. Gümüş renkle harika kombinler yaratabilirsiniz, renk seçeneğiniz oldukça geniş olacaktır. Öncelikle kıyafetin modeli çok önemli. Yakası açık olan kıyafetlerde; örneğin v yaka payetli mini pullu elbise tercih ettiyseniz, zarif, şık bir kolye tercih edebilirsiniz. Payetler direkt olarak yakadan başlıyorsa küpe tercih edebilirsiniz fakat kesinlikle taşlı, parıl parıl parlayan, ben buradayım diyen modeller tercih etmeyin. Elbise zaten yeterince ışıl ışıl iken bir de kulağınızda sallanan küpeler sizi şıklıktan uzaklaştırmasın. Saçlarınız uzun ise sıkı at kuyruğu modeli saçlarınız, zirkon taşlı küçük küpeleriniz ve pullu payetli elbiseniz harika duracak.

Payetli elbiselerin, pullu kısımları yalnızca etek kısmında ya da kol kısmında yer alıyorsa; yaka kısmı düz renk ise yine kolye kullanımı uygun olabilir. Pullar yakadan itibaren başlıyorsa mümkün mertebe gösterişli kolye kullanımından kaçının, kimse babaanne evlerindeki avize gibi görünmek istemez değil mi ? Elbise zaten kendini belli ediyor, size kalan yalnızca o kıyafetteki şıklığı ayakkabı, çanta ve abartısız bir bileklik, küpe, yüzük kombinleri ya da toka detayıyla tamamlamak.

Örneğin; sırt dekolteli payetli ve pullu elbise tercih ettiniz, parlak bir saç tokası tercih edebilirsiniz. Altın renkli payetli bir elbiseyi tamamlayan altın renkte toka detayları fark yaratabilir. Altın rengi kendince yeterince ağırlığı olan ve taşıması zor bir renk olduğundan, mümkünse az gösterişli, sade takı tercihleri yapmalısınız. Bileklik, bilezik ve çeşitli yüzükler altın rengi pullu elbiseyle harika duracaktır.

Payetli elbiselerde çok göz alıcı renkler tercih etmek de takı tercihini zorlaştırabilir. Örneğin, pembe, mavi, sarı, mor gibi canlı renkte pullu elbiselerde takı kombini epey zorluk yaratacaktır. Hatta çok canlı bir renk tercih ettiyseniz yüzün dışında takı kullanmayın. Siyah, bordo, gümüş, altın, füme, lacivert gibi renk seçenekleri şıklığınızı takılarla tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bilhassa siyah pullu elbise tercih ettiyseniz işiniz çok kolay. Altın, gümüş, siyah renklerde dilediğiniz renkte takı tercih edebilirsiniz. Lacivert pullu elbise tercih ettiyseniz ve mini boyda tamamı pullu ise gümüş, bordo ya da kırmızı renkte bir stiletto, kırmızı ya da bordo tonlarda pastel ruj ve yakut taşlı minimal takılarla göz alıcı olabilirsiniz.

Payetli elbise modelinizin yakası kapalıysa sıkı at kuyruğu ya da sıkı balerin topuzu ile birlikte koyu renk yüz ve minimal tasarımlı altın ya da gümüş her parmağa takılan yüzüklerden kullanabilirsiniz. Yakası kapalı modellerde küpe kullanmamanız boğucu ve abartılı görüntüyü engellemiş olur.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir