Paris’in Yeni Ruhu Bu Sokaklarda Dolaşıyor!

Paris’in Yeni Ruhu Bu Sokaklarda Dolaşıyor!

Paris’in sürekli tazelenen ruhunun arkasinda, son zamanlarda daha da hareketlenen saint- martin kanali etrafındaki yaşamın payı büyük. Yılbaşı ve sevgililer günü için romantik bir tatil planı yapanlar için biçilmiş kaftan olan paris’i yeniden keşfetmenin tam zamanı!

Petit Saint- Martin Tiyatrosu

Petit Saint-Martin Tiyatrosu, bölgenin en çok ilgi gören ve en köklü mekânlarından biri. Sahnelenmekte olan oyunları, tiyatronun petitstmartin.com adresinden görebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

Liberté Patisserie Boulangerie

              

Ekmek, pasta, kek ve benzeri iştah açan unlu mamulleriyle ünlü Liberté’nin, şeffaflık esasına dayalı bir üretim modeli var. Tezgâhlarında, müşteri görüşüne açık bir şekilde çalışan Liberté’nin şefleri, ortaya gerçekten iştah kabartan ürünler çıkarıyor. Daha çok hamur işi yemek için gün, bugün!

Lancryer Papeterie

              

İşte karşınızda bir kırtasiye cenneti!

Siz de bir “kırtasiye çılgını”ysanız burayı es geçmeniz mümkün değil zaten. Defter ve kalemlerin içinde kaybolurken, arada saatinizi kontrol etmenizde fayda var. Çünkü burada, zamana kapılıp gitmek, çok kolay!

Kann Design

              

 2012 yılından bu yana Paris’te faaliyet gösteren Kann Design’da, 1950’lere odaklanan bir bakışla tasarlanan konsept ürünler bulunuyor. Lübnanlı ünlü bir halıcının oğlu olan Houssam Kanaan’ın kurduğu bu mağazanın samimi atmosferinde sergilenen el yapımı özel mobilyalara ve dekorasyon ürünlerine karşı koymak çok zor!

Artazart

              

 Kann’dan çıkıp tasarım yolculuğunuza devam etmek isterseniz, hemen Artazart Kitabevi’ne geçmenizi öneririz. Artazart, tasarım üzerine yoğunlaşmış zengin kitap seçkisiyle hem gözünüzü, hem gönlünüzü okşuyor. Hiçbir şey almasanız bile, “Fransız kitabevi” algısının en iyi örneklerinden birine şahit oluyorsunuz.

 Café Craft

              

 Craft, Saint Martin Kanalı çevresinde yer alan en gözde mekânlardan biri. Tadını çıkara çıkara bir kahve molası verebileceğiniz Café Craft, özellikle yaz aylarının yıldızı. Tartlarını ve özel yapım soğuk çaylarını denemenizi tavsiye ederiz.

Hôtel du Nord

              

 Sizi 1930’lar Paris’ine taşıyan çekici bir atmosferde, güzel bir akşam yemeğine ne dersiniz? Her mevsim değişen mönüsündeki zengin yerel lezzetler eşliğinde, kapılarını sabah saat 10.00’da açıp 01.00’e kadar hizmet veren Hôtel du Nord’u listenize mutlaka eklemenizi öneririz.

Galerie Treize Dix

Atölye çalışmaları, performanslar, sergiler… Saint-Martin Kanalı çevresindeyseniz, bu adrese de mutlaka uğrayın. Galerinin güncel etkinliklerini Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir