Pantone 2017 Yılın Rengi “Yeşil ve Tonları”

Pantone 2017 Yılın Rengi “Yeşil ve Tonları”

Her sene yılın rengini belirleyen Pantone 2017 için belirlediği rengi açıkladı. “Yeşil ve tonları”

Yeşilin pek çok tonunu içine almakla birlikte sarı-yeşil diye adlandırılan renk, 2017 yılında tekstilden dekorasyona pek çok alanda bizi saracak gibi duruyor. Ferah ve canlı bir renk olan yeşil mücevher severler için de harika bir seçim.

Pantone’un yönetici direktörü Leatrice Wiseman, “Yeşilliğin, gençleştirmek ve canlandırmak konusundaki artan arzuları tatmin edeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla 2017 Pantone rengi, doğayla aramızda yeniden bir bağ kurmayı ve birbirimizi yeniden anlamayı simgeliyor” diyor.

Mücevher sektöründe çoğunlukla renkli taşlar parlak taşların tamamlamak için kullanılıyor. Tasarımcılar akuamarin, ametist, pembe turmalin ve sitrin gibi renkli taşlarla ile tasarımlarını tamamlıyorlar. Şu anda yeni trend olan renkli metallerle de, diğer renkli taşlarla da yeşilin uyumu muhteşem olacak diye düşünüyoruz.

Yeşilin doğal, tarafsız, pastel, metalik ve derin tonları doğanın tarafsız yüzü olarak karşımıza çıkacak ve pek çok tasarımda bizi kendisine hayran bırakacak gibi görünüyor. İşte Altınbaş’tan 2017 Pantone rengine özel seçimler:Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir