Olmazsa Olmaz Gelin Aksesuarları Nelerdir?

Olmazsa Olmaz Gelin Aksesuarları Nelerdir?

Belki henüz düğününüzü planlama aşamasındasınız ya da düğün gününüzü hatta giyeceğiniz gelinliği dahi kesinleştirdiniz. Sıra geldi sizi ve gelinliğinizi daha şık, daha ihtişamlı gösterecek gelin aksesuarlarına. Duvaktan gelin tacına, ayakkabılardan gelin buketine, şaldan eldivene kadar pek çok alternatif olduğu için ne yapacağınızı bilemiyor, hangisini seçeceğinize karar veremiyor olabilirsiniz. Gelin aksesuarları ile ilgili tüm detaylara hakim olmak için içeriğin devamına göz atabilir, böylece hangi mevsimde hangi gelinlik için nasıl aksesuarlar seçmeniz gerektiğine dair fikir sahibi olabilirsiniz.

Öncelikle Mevsimi ve Konsepti Göz Önünde Bulundurun

Nasıl ki her mevsimin tarzı ve kombinleri farklı ise her düğün döneminin ve konseptinin de gelinlikleri ve aksesuarları farklı oluyor. Kışın ve kapalı alanda yapılan bir düğünde kumsala uygun ayakkabılar ve duvaklar kullanmak pek uygun olmayacağı gibi yazın ve açık alanda yapılan bir düğün için de kürkler ve eldivenler uygun olmayabilir. Bu nedenle gelin aksesuarları ve saç aksesuarları konusunda karar vermeden önce mevsim ve konsept ile uyum içinde olmak büyük önem taşıyor.

Kış Düğünleri ve Kapalı Alanlar için Tercih Edebileceğiniz Gelin Aksesuarları

Düğün için kış ayları pek tercih edilmiyor olsa da aslında kış mevsimine ve kapalı alanlara uygun birbirinden şık aksesuarlar bulunuyor. Örneğin; gelinliğe oldukça asil bir hava katan kolsuz beyaz bolerolar, bilekte ya da dirsekte biten zarif eldivenler, gelinliğin modeline bağlı olarak saten veya transparan şallar, kış aylarında tercih edilebilecek gelin aksesuarlarından yalnızca birkaçını oluşturuyor. Gelinliğin en dikkat çekici kısmını meydana getiren gelin tacı ve duvakta ise ışıltılı bir tacı takip eden vals, şapel ya da katedral tipi uzun, gösterişli duvakları kullanabilirsiniz.

Eğer ayakkabınızı özel olarak yaptırıyorsanız gelinliğinizi gölgede bırakmayacak hatta ona eşlik edecek bir model düşünebilirsiniz. Gelinliğinizin kumaşıyla ayakkabının bir kısmını kaplatabilirsiniz. Özellikle balo konseptli kış düğünlerinde kullanılabilecek en hoş aksesuarlardan bir diğeri ise eldivenler. Sade saten veya işlemeli, gelinliğin modeline göre bilekte ya da dirsekte biten eldivenler de mükemmel bir tamamlayıcıya dönüşebiliyorlar. Kapalı alanda yapılan düğünlerde giyilebilecek gelinliğe ve kullanılabilecek aksesuarlara dair en güzel örneklerden biri ise Neslihan Atagül’ün Kadir Doğulu ile dünya evine girdiği düğünlerindeki stili.

Yaz Düğünleri ve Açık Alanlar için Tercih Edebileceğiniz Gelin Aksesuarları

Yaz ya da bahar aylarında veya açık alanda yapılan düğünlerde ise mekana göre farklı stiller deneyebilirsiniz. Eğer bir kır düğünü düşünüyorsanız taçsız, mantilla tipi dantelli duvak modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı duvak türünü kumsal düğünü için de kullanabileceğiniz gibi yine her 2 düğün mekanında da yararlanabileceğiniz diğer bir aksesuar ise kement sandaletler. Özellikle kumsal düğünlerinde ortama en uygun aksesuarlardan biri olan kement sandaletlerin üstü sade çiçek motifleriyle ya da inci ve benzeri takılarla süslendiğinde hem abartısız hem de şık bir görüntü yaratılabiliyor. Aynı şekilde yalın ancak dikkat çekici diğer bir yaz düğünü aksesuarı da inci ve benzeri taşlarla donatılmış halhallar. Gelin buketlerinin ise her zaman gelinliği ve diğer aksesuarları gölgede bırakmayacak yumuşak tonlardaki çiçeklerden oluşması gerekiyor. Açık alanda yapılan düğünlere uygun gelinlik ve gelin aksesuarları konusundaki en mükemmel örneklerden biri ise Hande Ataizi’nin, Benjamin Harvey ile dünya evine girdiği zarif düğünündeki tarzı. Abartıdan uzak, yeterli düzeyde aksesuar kullanımı; uyumlu renkler ve uyumlu formlar, gerçek anlamda birbirini tamamlayan parçalar.

Siz de tarzınıza ve zevkinize uygun gelin aksesuarlarını, düğününüzün yapılacağı zamana ve mekana göre belirleyebilir, en özel gününüzde en güzel şekilde görünebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir