Oje Desenleri ve Yapılışları

Oje Desenleri ve Yapılışları

Parlak, mat, simli, jel ya da ayna efektli gibi farklı oje modelleri yaygınlaştıkça tırnak süslemeleri de artık hayal gücünün sınırlarını zorlamaya başladı. Nail art olarak da bilinen bu sanatın profesyonellerinin ortaya koyduğu çalışmalarının evde yapılması biraz zor görünebilir. Ancak tırnak süslemeye yeni başlayan veya bununla sadece hobi olarak ilgilenen kadınların da kolaylıkla uygulayabileceği yaratıcı nail art fikirleri mevcut.

 

Tırnaklarınıza İyi Bakın

Profesyonel olarak nail art ile ilgilenen kişilerin elinin altında doğal olarak sayısız oje, fırça ve aksesuar var. Ancak bu işe yeni başlıyorsanız, yatırım yapmaya kendi ellerinizden başlamanızı tavsiye ederiz. Bakımlı eller ve güçlü tırnaklar, nail art’ın olmazsa olmazı. Tırnaklarınız çabuk kırılıyor ve soyuluyorsa bu soruna yönelik geliştirilen tırnak bakım ürünlerinden destek alabilirsiniz. Unutmayın, tırnaklarınız sizin tuvaliniz.

Yeni Başlayanlar İçin Nail Art Malzemeleri

Yeni başlayanların aslında ihtiyaç duyacağı fazla malzeme yok. Her evde bulunan sünger, yapışkan bant ve tel toka gibi malzemeler en temel nail art modellerini uygulamak için işinizi görecektir. Ama isterseniz ince desenleri uygulayabilmek için bir nail art fırçası edinebilirsiniz. Kullanmadığınız eski bir oje fırçasının ucunu verev şekilde keserek inceltmeyi de deneyebilirsiniz.

Nail art alışverişinin en zevkli kısmı ise tabii ki ojeler. Zevkinize ve yapmak istediğiniz modele göre çeşit çeşit ojeler edinebilirsiniz. Daha rahat çalışmak ve hataları kolayca düzeltebilmek için masanızın üzerinde mutlaka aseton ve kulak çubukları bulundurabilirsiniz. Kozmetik marketlerde kolayca bulabileceğiniz tırnak sticker’ları da nail art modellerinde bolca kullanılıyor.

Modası Hiç Geçmeyen Puantiye

Tırnaklarınızda puantiye deseni için bir tel tokanın top şeklindeki ucunu kullanabilirsiniz. Tırnaklarınıza dilediğiniz bir düz renkteki ojeyi sürüp kurumasını bekledikten sonra tel tokayı farklı bir renkte ojeye batırıp tırnaklarınızın üzerine noktalar kondurun. Puantiyeli tırnaklar elde etmek işte bu kadar basit.

French Maniküre Farklı Bir Yorum

French manikür, doğal ve sade görüntüsü nedeniyle pek çok kadın tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Peki French manikürü biraz hareketlendirsek nasıl olurdu? En basit fikirlerin başında tırnaklarınızın tamamına şeffaf ya da tek oje sürdükten sonra uçlarını farklı renklerde boyamak geliyor. Dilerseniz her tırnak ucu için ayrı bir renk kullanıp rengarenk bir görüntü elde edebilirsiniz.

Eğer daha sade, ama çarpıcı bir görünüm istiyorsanız seçeceğiniz tek bir rengin parlak ve mat ojelerini beraber kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın tamamına mat ojeyi sürdükten sonra tıpkı French manikürdeki gibi parlak ojeyle tırnak uçlarının üstünden geçin. Eğer düz bir çizgi çekmekte zorlanıyorsanız tırnağın geri kalanını yapışkan bantla kapatmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Tırnaklarda Ombre Efekti

Tırnaklarda ombre efekti yaratmak için 2-3 farklı renkte ojeye ve bir süngere ihtiyacınız var. Zıt renkleri kullanabileceğiniz gibi aynı rengin farklı tonlarını kullanarak da oldukça elegant bir tarz yakalayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ojeleri ince şeritler halinde süngere sürmek ve süngeri tırnaklarınızın üzerine hafifçe bastırmak. Sadece iki farklı renk kullanacaksanız önce tek bir rengi tırnaklarınızın tamamına sürüp, ikinci rengi de sünger yardımıyla tırnakların üst kısımlarına uygulayabilirsiniz.

Düğün ve Nişan İçin Nail Art

Düğün ve nişan gibi özel günler için nail art uygulaması yapmak istiyorsanız nude ve pastel renklere ağırlık verebilirsiniz. Unutmayın, minimalizm artık tırnak süsleme sanatında da oldukça revaçta. Örneğin, sadece bir parmağınızı (özellikle nişan ya da evlilik yüzüğünün takılacağı parmağı) simli veya ayna efektli ojelerle ön plana çıkarabilirsiniz ya da her tırnağa tek tek aynı deseni çizmek yerine yine sadece bir tırnağa zarif bir çiçek ya da yaprak modeli uygulayabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir