Ofiste Yılbaşı Çekilişleri İçin Hediye Takı Önerileri

Ofiste Yılbaşı Çekilişleri İçin Hediye Takı Önerileri

Yılbaşı döneminin en eğlenceli etkinliklerinden biridir çekiliş yapmak. Yılın son günleri geldiğinde herkesi tatlı bir “Ne hediye alsam?” telaşı sarar. Özellikle de ofiste yılbaşı çekilişi yaptığımız zaman iş arkadaşlarımızla küçük bir rekabete gireriz. Çoğu zaman binlerce hediye seçeneği arasından ne alacağımızı bilemediğimizden elimiz ayağımıza dolanır. Bir de çok yakından tanımadığımız, zevklerini bilmediğimiz bir ofis arkadaşımıza hediye alıyorsak iş iyice zorlaşır. Yılbaşı çekilişi hediyeleri arasında öyle bir seçenek var ki her yaşa ve her cinsiyete hitap eden bir çeşidini kolayca bulabiliyoruz: Takılar. Bu yazıda herkesin severek kullanabileceği, beğenilmeme riski olmayan takı önerilerinde bulunacağız. Minimal tasarımlardan, klasik gümüş takılara, doğal taşlardan, inci kolye ve küpelere kadar sade, şık ve her daim modaya uyan bu takı seçeneklerine bir göz atmanızda fayda var.

Gümüş Kolyeler

Modası hiçbir zaman geçmeyecek ve herkesin kullanmaktan zevk duyacağı bir takı seçeneğidir gümüş kolye. Yılbaşı hediye çekilişi için alacağınız takıda gösterişli modeller yerine sade seçeneklere yönelmekte fayda var. Ucunda minik bir figür, harf veya taş olan gümüş zincirli sade bir kolye ofis arkadaşınız için nazik ve risksiz bir hediye seçimi olacağı için ona aldığınız hediye ile karşılaştığında mutlu olacaktır.

Küpe Modelleri

Küpe, tüm takı modelleri içinde en çok önem taşıyanıdır belki de. Yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkardıkları gibi size bakan kişilerin üzerinizde göreceği ilk takıdır küpeler. Günlük hayatta, ofiste, özel etkinliklerde veya gece dışarı çıkarken birçok farklı tarzda küpe kullanıyor olduğumuzdan kimse yeni bir küpeye hayır demeyecektir. İnci ve ufak taşlı küpeler her zaman zarif ve klasik bir hediyedir. Son zamanlarda tekrar moda olan halka küpeler veya kulağı saran kancalı küpe modelleri gibi daha marjinal tercihler de yapabilirsiniz.

Bileklik Modelleri

Her yaştan ve her cinsiyetten, tüm insanların kullandığı bir takı türüdür bileklikler. Yılbaşı çekilişleri için de harika bir hediye seçeneği. Bileklik modellerinde o kadar çok çeşit var ki kadın erkek fark etmeksizin ofis arkadaşınızın beğeneceği bir bileklik modeli bulmak hiç zor değil. Özellikle son yıllarda minimal bileklik tasarımları oldukça revaçta. Hep söylediğimiz gibi yılbaşı hediyesi olarak alınan takılarda sadeliği ön plana çıkarmakta fayda var. Kadın arkadaşlarınız için zarif, ince zincirli bileklikler ve erkek arkadaşlarınız için geometrik kesimli veya deri bileklik modelleri tercih edilebilir.

Chokerlar

Son 10 yılın en çok patlama yaşayan takı modellerinden biri chokerlar. Genellikle kadınların günlük stillerinde kullanmayı tercih ettikleri, dantel, kumaş, deri, süet ve tül gibi binbir çeşit malzeme ile her türlü tarza uyarlanabilen bir kolye türü choker. Chokerların en büyük avantajı, hiçbir kolye ucu kullanmadan da çok şık duruyor olmaları. Yılbaşı çekilişi hediyesi olarak choker alacaksanız, yanında birkaç farklı kolye ucu seçeneği ile beraber hediye etmek onu çok kullanışlı ve güzel bir hediyeye dönüştürecektir. Gümüş ve altın renklerinde değişik figürler, arkadaşınızın sevdiği bir hayvan silueti veya bir madalyon… Birbirinden farklı kolye uçları ve güzel bir kumaş choker ile ofis arkadaşınıza oldukça trend bir hediye oluşturabilirsiniz.

Yüzük Modelleri

Özellikle vintage ve retro modasının büyük bir patlama yaşadığı şu dönemlerde klasik tarzda, taşlı yüzükler yüksek ilgi odağı oldular. Ofis arkadaşınızın sevdiği renkte klasik bir taşlı yüzük güzel bir hediye tercihi olacaktır. Aynı zamanda çoklu yüzükler de birkaç yıldır oldukça trend durumda. İnce ve zarif bir yüzük takımı da herkesin hoşuna gidecek bir yılbaşı hediyesi olacaktır.

Doğal Taşlı Takılar

Birbirinden farklı özelliklerde ve renklerde olan taşlar arasından, arkadaşınızın hoşuna gideceğine inandığınız birini seçip o taştan yapılmış bir kolye, yüzük ya da bileklik hediye alabilirsiniz. Her burcun farklı doğal taşları olduğunu da unutmayın. Ofis arkadaşınızın burcunu biliyorsanız bu iş tamam! İşte burçlara göre bazı doğal taşlar:

· Koç: Opal, yakut, akik, amatis
· Boğa: Turkuaz, topaz, safir
· İkizler: Akuamarin, akik, sitrin
· Yengeç: Ay taşı, kuvars
· Aslan: Kehribar, oniks
· Başak: Turmalin, yeşim.
· Terazi: Nefrit, topaz
· Akrep: Lal taşı, obsidiyen
· Yay: Safir, lapis
· Oğlak: Zirkon, turmalin
· Kova: Akuamarin, amatis
· Balık: Ay taşı, kuvars kristali

Ayrıca, Altınbaş Burç Koleksiyonu‘nun modellerini de hediye seçiminde inceleyebilirsiniz.

Kurutulmuş Çiçeklerden Yapılan Takılar

Yine oldukça marjinal bir takı türü olan kurutulmuş çiçeklerden ve farklı doğal malzemelerden yapılan takılar, yılbaşında baharı hissettirecek sevimli bir çekiliş hediyesi olabilir. Doğadan toplanan çeşitli bitki ve malzemeleri reçine içinde kurutarak hazırlanan bu takılar muhteşem görünüyor. Fazla takı takmayı tercih etmeyen insanların bile severek kullanacağından emin olduğumuz çiçekli takılar, ofis arkadaşlarınız için oldukça güzel ve farklı bir hediye seçeneği.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir