Nişan Elbiseniz Nasıl Olmalı?

Nişan Elbiseniz Nasıl Olmalı?

Evlenecek çiftler için özel bir anlam taşıyan nişan gecesinde, elbise seçiminizi doğru şekilde yapmanız şık ve cezbedici görünmenize yardımcı olur. Dolayısıyla hayallerinizi süsleyen nişanlık elbisenizi seçerken birtakım hususları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. “Nişan elbisesi nasıl olmalıdır?” sorusunu merak ediyor ve tercih konusunda kararsız kalıyorsanız, siz de aşağıda yer alan önemli kriterleri dikkate alabilirsiniz. Böylelikle kendinize uygun bulduğunuz elbise tercihinizle, tüm gece boyunca kusursuz görüntü sergileyebilirsiniz.

Ten ve Saç Rengi Uyumu!

Nişan gecesi giyeceğiniz elbisenizi ten ve saç rengine göre seçmeniz, daha kusursuz görünmenizi sağlıyor. Saç ve ten rengi esmer tonlarında olan kişilere; neon, kırmızı, pudra pembe, bej renkli elbiseler çok yakışıyor. Bordo, pembe, mor, yeşil renkler, genellikle sarışın renkli kadınların tercihlerini süslüyor. Kumral renkli kadınlar içinse daha fazla elbise seçeneği bulunuyor. Kumral tonlarda saç ve ten rengine sahipseniz buz mavisi, mint yeşili ve marşala gibi canlı tonlarındaki elbiseleri gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Proporsiyon Ölçülerinizi Ön Planda Tutun!

Her kadının beden ölçüleri birbirinden farklılık gösterdiği için nişan elbisesi seçiminde proporsiyonunuzu da dikkate almalısınız. Göğüs ölçüleri ideal, bel kısmı ince formda olan kadınlara özel daha çok balerin balık ve asimetrik kesim gibi kabarık stil modeller dizayn ediliyor. Balerin görüntüsü veren modeller, tül ve straz taş eklentileriyle zarif bir kadın imajı elde etmenizi amaçlıyor. Balık kesim elbiseler, vücut hatlarınızı daha estetik görünüme bürürken; asimetrik kesim modeller de göz alıcı ve iddialı bir şıklık yakalamanızı kolaylaştırıyor.

Geniş omuzlu olan kişilerin straplez gibi açık modellerden ziyade daha çok geniş ve japone kol elbiseleri tercih etmeleri gerekiyor. Karın bölgesinde fazlalıkları bulunan kadınlara ise göğüs altından itibaren düz formda inen hafif salaş modeller uyum sağlıyor. Kollarınızın iri olduğunu düşünüyorsanız omuzlara dikkati çeken elbiselerden kaçınmalısınız. Örneğin; Dantel detayları ile zenginleştirilmiş hafif uzun kollu elbiselere veya bolero eklentisi bulunan modellere yönelebilirsiniz.

Nişan Mekanının Konsepti de Önemli!

“Mekana göre nişan elbisesi nasıl olmalı?” sorusu, günümüzde gelin adaylarının aklına takılan soruların başında geliyor. Çünkü mekanın konsepti, gelinin seçeceği elbise türü üzerinde belirleyici oluyor. Ev, bar veya restoran gibi yerler, rahat hareket ortamı sunuyor. Dolayısıyla şık bir şekilde dekore edilmiş bu eğlenceli mekanlarında, kısa ve yalın stilde olan abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Otel, kulüp, düğün salonu gibi geniş ve büyük alanlarda ise uzun ve gösterişli tarzdaki nişanlıkları giyerek daha hoş ve alımlı görünebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir