Mücevherlerde Sonbahar İzleri

Mücevherlerde Sonbahar İzleri

Yaz mevsimini artık çoktan geride bıraktığımız şu günlerde, sonbahar şıklığınızı benzersiz aksesuarlarla tamamlamak mı istiyorsunuz?

İşte size ilham verecek, sonbahara uygun mücevher fikirleri…

Asil ve Zarif: Sonbahar Yaprakları

            

Sonbahar denilince aklımıza gelen ilk imgelerden biri kuşkusuz dökülen yapraklar. Bu mevsimde yerlerde biriken kuru yapraklar, doğrusu muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Eğer doğanın bu güzelliğini tarzınıza da yansıtmak istiyorsanız, mücevherlerinizde yaprak figürlerini tercih edebilirsiniz. Hatta bu trend sadece kadın mücevherleriyle de sınırlı değil. Erkekler de yaprak figürlü bileklik ya da kol düğmeleriyle son derece farklı, ama bir o kadar da asil bir stil elde edebilirler.

Doğanın Sesi: Hayvan Figürleri

Eğer sonbahar mücevherlerinizde doğadan daha da fazla ilham almak istiyorsanız hayvan figürlü ürünler de koleksiyonunuza eklemeniz gereken parçalar arasında. Moda dünyasında hayvan figürlü takı rüzgarları son hızda esmeye devam ederken bu sonbahar öne çıkan figür ise yılan oldu. Siz de yılan figürlü kolyeler, yüzükler ya da bileklikler ile sonbahar kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Denizden Gelen Güzellik: İnci

Aksesuar dünyasının zamansız klasiklerinden biri olan inci de sonbaharda mücevher seçimlerinde özellikle bu sene öne çıkan trendlerden biri. İnci, özellikle sonbaharda daha çok tercih edilen yumuşak, pastel renkler ile göz alıcı bir uyum yakalıyor. Ancak koyu kahve ve siyah tonları da incinin zarafetini ön plana çıkaran renkler arasında. İnci kolyeler, küpeler, ve yüzükler ile sade, ancak oldukça zarif kombinler oluşturabilirsiniz.

Geçmişe Dönüş: Choker Kolye

             

Choker, diğer adıyla tasma kolyeler, 90’lı yıllardaki popülerliğini son zamanlarda tekrar yakalamış durumda. Altının zarafetiyle birleştiğinde her türlü tarzla rahatlıkla kombinlenebilecek choker kolyeler, bundan sonra kolayca unutulacakmış gibi durmuyor. Sonbaharda ise, choker kolyeler özellikle göğüs veya omuz dekolteli kazaklarla kullanıldığında çok şık görünüyor.

Boğazlı Kazağın Yakın Arkadaşı: Uzun Kolyeler

Havaların soğumaya başlamasıyla kaçınılmaz olarak daha kapalı ve kalın kıyafetler giymeye başlıyoruz. Uzun kolyeler; kapalı kazakların, hırkaların, ceketlerin üzerine çarpıcı bir aksesuar eklemek isteyenler için ideal. Üstelik bu modeller, 2017 sonbahar modasının trendlerinden bir diğeri. Altın püsküller bu sene uzun kolyelerde sıklıkla tercih ediliyor. Sonbaharda iddialı uzun kolye modelleri kullanmaktan asla çekinmeyin.

Tam bir Klasik: Halka Küpeler

Sonbaharda mücevher konusunda dilediğinizce cesur olabileceğiniz bir diğer parça ise halka küpeler. Bu yıl, kalın ve işlemeli halka küpeler sonbaharın trendleri arasında yerini alıyor. Yine mücevher dünyasının asla modası geçmeyecek parçalarından biri olan halka küpeler ile sonbahar kombinlerinize, seçtiğiniz modele göre daha feminen ya da tam aksine daha maskülen bir hava katabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir