Modası Hiç Geçmeyen Mücevherler

Modası Hiç Geçmeyen Mücevherler

Kadınlar için mücevher çeşitleri bir kıyafete ışıltı katmaya yardımcı olan aksesuar çeşitleri olmaktan çok daha fazlasını ifade ediyor. Zamansız tasarımlara sahip olan parçalar, farklı aksesuar çeşitleri ile karıştırılarak kullanılabiliyor, kadınların kendi imzaları haline gelen stillerini yansıtmalarına fırsat tanıyor. Modası hiç geçmeyen mücevherler, takı dolabının temel parçaları arasında da yer alıyor. Bu parçalar, günlük kullanım için olduğu kadar özel günlerde de kadınların ışıldamalarına yardımcı oluyor.

Tasarımları ile bir döneme damgasını vuran mücevher modelleri, klasikler arasında yerlerini alıyor. Bir marka adı altında ya da ünlü bir tasarımcının elinden çıkmış olsalar dahi, farklı yorumlarına çeşitli mücevher koleksiyonlarında yer veriliyor.

İncinin Hiç Eskimeyen Asaleti

İnci, ilk akla gelen mücevher klasikleri arasında başı çekiyor. Zarafetin bir sembolü olan inciler, annelerimizin ve büyük annelerimizin mücevher kutularındaki en nadide parçalar arasında yer alıyordu. Sadeliği ile göz dolduran inci, şık bir akşam yemeği ya da özel bir davet kadar günlük kullanımda da kendine yer buluyor. Hatta gelinliğin en zarif tamamlayıcısı olma görevini de üstleniyor. İnci bir set olmasa dahi inci bir kolye, küpe ya da yüzüğe muhakkak koleksiyonunuz içerisinde yer vermelisiniz. Babaanneniz gibi görünmekten korkuyorsanız, klasik inci tasarımlarından ziyade pırlantalarla birlikte kullanılmış modern tasarımlara yönelebilirsiniz. Diğer taraftan uzun bir inci kolye edinerek abartıdan uzak bir şekilde kıyafetlerinizi tamamlayabilir, kullandığınız her ortamda şıklığınızla baş döndürebilirsiniz.

Zincir Kolyelerin Klasik Şıklığı

Ünlü mücevher markası Pomellato el atana kadar, zincir kolyeler hak ettiği değeri pek de göremiyordu. Marka, zincir kolye modellerini metalik bir estetikle buluşturduktan sonra 60’lı yılların takı trendlerini kökten değiştirmeyi başarmıştı. Minimal detaylar barındıran, farklı renklerde altın kullanılmış zincir kolye modelleri, doğru kullanıldığı taktirde pahalı bir mücevher etkisi de yaratabiliyor. Özellikle ofis şıklığı ve günlük şıklık için tercih edebileceğiniz kolye, mücevher klasikleri arasına adını yazdırmayı da başarıyor.

Düğme Küpelerin Sadeliği

Pırlanta ya da renkli taşların kullanıldığı düğme formundaki küpeler, pop ikonu Cher ile birlikte 60’lı yıllarda günlük kullanıma indi. 80’li yıllarda Madonna ile birlikte pop kültürünün bir parçası olarak bile sayılmaya başladı. Sadece pırlanta ya da renkli taşta değil inci kullanılan ya da altın top formunda birçok küpe modeline mücevher kutunuzda yer verebilir, özellikle günlük kullanımlarınız için tercih edebilirsiniz.

Yıldızı Parlayan Pırlanta Tenis Bilekliği

1987 yılında ABD’de düzenlenen bir turnuvada profesyonel tenis oyuncusu Chris Evert’ın karşılaşma sırasında kaybetmesi sonucunda adı tenis bilekliği olarak kalan parça, klasik haline gelen mücevherler arasında yer alıyor. Tek sıra halinde sıralanan parlak pırlantaların oluşturduğu esnek bir dizi olan bileklik modeli, özel günlerde de rahatlıkla tercih edilebiliyor. Sade tasarımı sebebiyle rahatlıkla farklı tasarımlarla bir araya getirilebiliyor, özellikle de pırlanta yüzük ya da küpelere çok yakışıyor.

 

Asil ve Şaşalı Kokteyl Yüzüğü

1920’li yıllarda ortaya çıkan kokteyl yüzüğü, büyük ışıltılı bir taştan oluşuyor. Savaş yıllarından sonra moda olan mücevher parçası, 60’lı yıllarda kadınların kokteyllere katılırken tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alıyordu. Diğer taraftan, kadınlara dayatılan hanımefendi ve zarif görünme baskısına karşı kadınların kafa tutmasının sembolü olarak da görülüyordu. Zümrüt, safir, yakut ve benzeri değerli taşların kullanıldığı kokteyl yüzükleri, en dikkat çeken mücevher klasiği olarak göze çarpıyor. Siz de mücevher kutunuzda yer vererek davetlerde dikkat çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir