Mezuniyet Saç Modelleri

Mezuniyet Saç Modelleri

Lise ve üniversite eğitim hayatını tamamlayan gençler için en önemli günlerden biri mezuniyet günüdür. Okulunu bitirmiş olmanın sevincini yaşayanlar, diplomasını alacağı gün için özel olarak hazırlanır ve hazırlıklarına da ekstra bir özen gösterir. 

Özellikle genç kızlar, tepeden tırnağa şık olmak için kıyafetinden ayakkabısına, saç stilinden makyajına kadar her bir ayrıntıyı planlar. Mezuniyet için saç stilini belirlerken en önemli detay kıyafet seçimidir. Mezuniyet saç modeli tercihi kıyafete göre yapılmalıdır.

 

Mezuniyette En Çok Tercih Edilen Saç Modelleri 

Gerek kep töreni gerek mezuniyet için hazırlanan özel balo olsun. Her iki özel gün için de farklı kıyafetler seçilir ve bu kıyafetlere uygun saç ve makyaj yapılır. Yüz şekline ve seçilen kıyafete uygun saç modeli, hem makyaj hem de kıyafetle bir bütün oluşturmalıdır. İşte, mezuniyet töreni için en çok tercih edilen saç modelleri:

Düşük Atkuyruğu Modeli

Mezuniyet törenlerinin en çok tercih edilen saç stillerinden biri olan düşük atkuyruğu modelinde saçlar ense hizasından toplanır. Rahat bir model olan düşük atkuyruğu, özellikle yaz aylarında saçın nem ve sıcaktan etkilenmesini minimuma düşürür. Saçlarınız uzun ise düşük atkuyruğu modelini seçerek gece boyunca tüm dikkati üzerinize toplayabilirsiniz.

Su Dalgası Modeli 

Kuaföre gerek duyulmadan evde de yapılabilecek basit ama şık bir saç modelidir. Özellikle orta boy saçlarda oldukça güzel görünür. Mezuniyet saç modellerinden su dalgasını yapmak için bir maşa yeterlidir. Saçlar birkaç parçaya ayrılarak maşa yardımı ile kıvrılır. Saçları maşa ile kıvırmadan önce saç uçlarına bakım yağı uygulanırsa, yapılan su dalgası daha güzel ve saçlar daha bakımlı görünür. Özellikle kep törenlerinde kullanılan su dalgası modelini gösterişli bir hale getirmek için kepinizi çiçeklerle süsleyebilirsiniz. 

Ensede Topuz Modeli 

Çok sık kullanılan ensede topuz, kurtarıcı ve şık modellerden biridir. Özellikle sırt dekolteli ve sırt ayrıntılı kıyafetlerde çok şık bir görünüm yaratır. Düz saçlar daha toplu bir topuz yapımı sağlandığından saçlar eğer dalgalı ya da kıvırcık ise düzleştirilmesi önerilir. Mezuniyet saç modellerinden dağınık topuz ise salaş duruşu ile daha doğal bir görünüm sunar. Örgü ile birleştirerek yapılan dağınık topuzlara yerleştirilen çiçekler, masum ve şık bir görünüm kazandırır. Yine sırt dekolteli kıyafetlerin şık kurtarıcısıdır. Topuzun daha uzun süre dayanıklı kalması için, saç spreyinin saçın topuz kısmına ve saçın ön kısmına sıkılması gerekir. Ayrıca saçın önden az bir kısmı dikkatlice dışarı çıkartıldığında daha doğal bir görünüm verir.

Kepli Saç Modeli 

Kepler, mezuniyet töreninde kullanılan geleneksel şapkalardır ve kep atma mezuniyetin simgesidir. Mezuniyet saç modelleri kepli saçlara da uygulanır. En çok tercih edilen kep saçlı modeli su dalgasıdır. Saçlar kepin kenarlarından çıkarak hoş bir görünüm sunar. Özellikle uzun saçlıların en çok tercih ettiği kep saç modellerli arasında düz fön de yer alır. Saçların omuzlardan döküldüğü ve kepin çiçeklerle süslendiği modeller ile stil sahibi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

İddialı Örgü Modelleri 

Mezuniyet saç modelleri örgü saçlar, hem saçların gün boyunca formunu korumasını sağlar hem de masum ve şık bir stil yaratır. Özellikle saçı hacimli gösteren örgü saç modelleri, hem mezuniyet gecesinde hem de kep töreninde rahatlıkla kullanılabilir. Elbiseniz gösterişli ise saçı ve makyajı daha sade tutmak adına örgü saç modellerini tercih edebilirsiniz. Saçı üst kısımdan biraz bol bırakarak yapılan balıksırtı örgü ya da bol örgü ile harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örgülü Topuz 

Saçların iki yandan örgü yapılıp üstte topuz şeklinde toplanması ile yapılan örgülü topuz, sırt dekolteli elbise giyildiğinde çok şık ve zarif bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Biraz daha rahat etmek açısından örgüler çok sıkı örülmemeli ve biraz daha salaş ve gevşek bırakılmalıdır. Lise ve üniversite mezuniyetlerinde daha kadınsı saç modelleri tercih edilebilirken, ortaokul mezuniyet saç modelleri yaşa uygun model ve kıyafet seçimi ile tamamlanmalıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir