Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Geçtiğimiz günlerde, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un 10. sezonu, moda dünyası tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

4 gün boyunca moda dünyasında yaratıcılığıyla öne çıkan, moda dünyasında çalışan, moda ile kişisel olarak ilgilenen herkes için birçok şov ve etkinlik düzenlendi.

2017 Sonbahar ve Kış sezonuna yönelik öne çıkan trendler, moda dünyasını etkileyecek olaylar ile ilgili şimdiden bir fikir veren Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, moda ile ilgilenen ünlülerin de yakından takip ettiği bir etkinlik haline geldi. Özellikle herkesin artık yakından bildiği ve takip ettiği Özgür Masur 10. yılını, moda haftasının 10. sezonuna özel bir defile ile kutlayarak takipçilerine özel bir defile izleme imkanı sundu. Modaya yön veren anlatımlara sahip defilede, 2017 Sonbahar ve Kış modasına yönelik birçok fikir de izleyicilere gösterildi. Genç tasarımcılardan Başak Cankeş’in markası Bashaques’in defilesi ile modaseverlerin beğenisine sunuldu. Cankeş, ilgiyle izlenen İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunu “Mercedes-Benz Presents Bashaques” ismiyle hazırladı. Koleksiyonun adının “Aşk Cenazesi” olması sebebi ile defile günler öncesinden merakla bekleniyordu.

 Moda haftasında günde birçok defile izleme şansını yakalayan takipçiler, her sezon olduğu gibi bu sezon da Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Özlem Süer, Zeynep Tosun gibi tanınmış modacıların işlerini görebildiler. Bunların yanında ilk kez moda haftasına katılan yetenekli isimlerden; Mehmet Korkmaz, Şiyar Akboğa, Ümit Kutluk gibi isimler de koleksiyonları ile dikkat çekti. Moda haftasında defileler dışında da birçok etkinlik düzenlendi. Bunlardan biri de Türkiye’nin yetkin moda okullarından biri olan Moda Akademisi (İMA), hafta boyunca söyleşi ve atölye çalışmaları ile modanın nabzını tutmaya devam etti.

Modanın yenilikçi yaklaşımlarının bir örneği olan ve dünyadaki moda haftalarında sıklıkla tartışılan See it now/Buy it now (Sezonu beklemeden hemen satın al) mevzusunun Türkiye’deki yansımasını da göz önüne seren etkinlikler dikkat çekti. Bu tarz yeni yaklaşımların ülkemizde de tartışılıyor olması ise moda dünyası açısından heyecan vericiydi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul öne çıkan trendler, defile ve atölyelerin dışında bir ay devam edecek olan “Fashion in Motion” seçkisinin de gösterileceği etkinlik ile sürüyor. Etkinlikte seçili marka ve tasarımcılar, pop-up mağazalarla bir ay boyunca Grand Pera bünyesinde tüketici ile buluşma fırsatı yakalıyor. Siz, alışverişinizi yaparken bir taraftan da moda filmlerini izleyerek moda ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca moda haftasını da geniş bir zamana yayılmış şekilde doya doya yaşamanın keyfine varma fırsatını değerlendirebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir