Mavinin En Büyülü Hali Safir

Mavinin En Büyülü Hali Safir

Safir, bir diğer adıyla gökyakut, mücevherleri süslerken güzelliği ile kullanıcılarını da büyülemeye devam ediyor. Hem kadın hem de erkek takı tasarımlarında kullanılan safir, berraklığı ve derin görünümü ile denizleri, okyanusları anımsatıyor. Her ne kadar mavi bilinse de kırmızı dışında pek çok renkte safir taş da nadiren bulunabiliyor. Renksiz, gri, pembe, yeşil, sarı ve turuncu safir taşlar görürseniz şaşırmayınız. Hem şifalandırıcı özelliği ile hem de taşıdığı anlamla değerli taşlar arasında fark yaratan safir taşı, madeni değeri sayesinde özel günlerde de hediye olarak seçilebiliyor.

Safir Taşı Anlamıyla Güven Fısıldıyor 

                       

Safir taşı, güven ve özgürlük gibi özel anlamlar taşıyor. Aşkta sadakati temsil ederken özgürlüğe de yer verenlerin duygularına tercüman olan safir taşını sevgilinize, eşinize gönül rahatlığıyla armağan edebilirsiniz. Sakinleştirici etkisi olduğunun bilinmesi, safiri özür hediyesi için de vazgeçilmez kılıyor. Ağır görünümü ve görkemli rengi ile anne ve babalara alınacak hediyelerde de sıklıkla yer bulan taş; kolye, küpe, yüzük, bileklik gibi her takıda görülebiliyor.

Safirin İyileştirici Etkisi 

Boyun çakrası ile eş tutulan safir, bu çakranın etkilediği alanlarda iyileştirici özellik sunması ile tanınıyor. Psişik yetenekleri artırdığına ve sezgiyi kuvvetlendirdiğine inanılan taş, kalbe ve böbreklere iyi geliyor. Sakinleştirici etkisi sayesinde konsantrasyon sağladığına inanılırken, empati yeteneğini desteklediği konusunda fikir sunuluyor. Akan su veya güneş altında bir saat tutularak enerjisini yenilediği düşünülen taş, şifa verdiğine inanıldığı için de sıklıkla tercih ediliyor.

Safir Takıların Görkemi Kıyafetin Sadeliği ile Bir Arada 

Genellikle beyaz altın ve gümüşle bir arada kullanılan safir taşını, aynı renk diğer takılarla kombinleyebilirsiniz. Mavi safir, siyah bir gece kıyafetiyle rahatlıkla giyilebileceği gibi gri ve beyazla da kullanılabilir. Zıtlıklardan ilham alanlardansanız mavi safiri sade bir kırmızı ile de tamamlayabilir, zıtlıktan şıklık yaratabilirsiniz. Yine mavi tonlarında kıyafetlerle ton sür ton kombinlere imza atabilir, göz kamaştırabilirsiniz. Eğer sarı veya rose altın ile tamamlanan safir takılarınız mevcutsa kıyafette de daha açık renk gold renklerden yana tercihte bulunabilirsiniz. Beyaz ve bej tonlarında takımları da giyim seçeneklerinizin içine almalısınız. Genellikle gece elbiseleri ile takılan safir setler yerine günlük kullanıma uygun küçük safir takılarınız varsa basic tişörtler, beyaz ve siyah gömlekler, sade elbiseler şıklığınıza eşlik edebilir. Zaten mavisi ile göz kamaştıran safir, görkemli bir taş olduğundan kıyafette sadelikten yana olmak size ekstra puan kazandırır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir