Masalsı Gelin Taçları

Masalsı Gelin Taçları

Düğün gününde prensesler gibi olmak isteyen kadınların vazgeçilmez aksesuarı olan gelin tacı, kullanımına ve tarzına göre adeta masallara ait bir görünümü mümkün kılar. Her gelin muhteşem görünmeyi ve ihtişamıyla akıllarda kalmayı ister. Gelinliğin içerisinde tüm gece kendisini prensesler gibi hissetmek isteyenlerin ise en büyük yardımcısı gelin tacıdır.

Kullanılan gelin tacı, işlemesine, tasarımına ve tarzına göre, sade bir gelinliğin içerisindeki gelini ihtişamlı bir şekilde gösterebileceği gibi modelin farklılığına göre bohem bir peri kızı gibi de gösterebilir. En az gelinlik seçimi kadar önemli olan gelin tacı seçimi, gelinlerin olmak istedikleri masal kahramanlarına dönüşmelerini sağlar. Bu nedenle, hayallerinizdeki görünüme ulaşmak istiyorsanız mutlaka taç seçiminde ince eleyip sık dokumanız, tasarladığınız görünüme uygun bir taç seçmeniz gerekir. Tercih edilen tacın kendisini göstermesi için de gelin saçının muhakkak taca uygun tarzda yapılmasına da özen göstermelisiniz.

Romantik Gelin Taçları

En özel gecenizde romantik bir gelin olmak istiyorsanız, gelin tacı seçiminizde mutlaka romantik tarzdaki taçlara odaklanmanız gerekir. Uçuş uçuş doğal dalgalar ile kendi haline bırakılmış saçlar ya da dağınık topuzlar ile kullanılması uygun olan romantik taç modellerinin başında sarmaşık gibi tasarlanmış taçlar gelir. Sarmaşık modelli taçlar arasında fark yaratan bir modele sahip olmak istiyorsanız, sarmaşığı andıran taçlarda tomurcuğu andıran incileri ya da gelin çiçeğinde kullanılacak olan renklere uygun renkli taşları kullanabilir, daha önce görülmemiş bir gelin tacına sahip olabilirsiniz.

Prenses Gelin Taçları

Tacım adeta bir prenses tacı olmalı diyorsanız o halde kendiniz için görkemli bir gelin tacı seçmelisiniz. Hayatınızda prensesler gibi bir gece geçirebileceğiniz bu özel anınızda, parlak taşlar ile süslenmiş yüksek ve ihtişamlı gelin taçlarını tercih edebilirsiniz. Alışılmışın dışında bir model arıyorsanız yarım daire şeklinde olan modellerden ziyade bütün bir daire olan ve etrafında yükseltileri olan taşlı bir taç seçebilirsiniz. Böyle doğru seçilmiş bir taçla, gerçek bir prensesten farksız olacağınıza emin olabilirsiniz.

Çiçekli Gelin Taçları

Bir kır düğünü gelini olacaksanız, kesinlikle saçlarınızı çiçeklerden oluşan bir taç süslemelidir. Klasik çiçekli gelin tacı dışında düğününüzde fark yaratmak istiyorsanız iri çiçeklerden oluşan taçları tercih edebilirsiniz. Eğer sadelikten yanaysanız, belki de saçlarınızda orkide ya da lalelerden oluşan bir taç kullanmalısınız. Masumiyetin sembolü olan bu çiçekler ile hem zarif hem de masalsı bir gelin olabilirsiniz. Çiçekli gelin tacınızın bütünleyici saç modelleri ise, açık iri dalgalı ya da yarım toplanmış saçlar olacaktır.

Vintage Gelin Taçları

Tarzınızla fark yaratan vintage bir gelin olmak istiyorsanız tüy, dantel ya da alna dökülen taşlardan tasarlanan taçlar ile istediğiniz tarzı elde edebilirsiniz. Vintage tacınızda iri tüyler kullanabilir, saçlarınızı çevreleyen ve alnınıza dökülen taşlardan bir gelin tacı seçebilirsiniz. Alna dökülen taç modellerinde taş detaylar yerine inciler kullanmak çok daha farklı bir hava yaratmanıza da yardımcı olacaktır. Tabi ki saçlarınıza mutlaka vintage dalgalar yaptırarak görünümü tamamlamalısınız. 

Bohem Gelin Taçları

Bohem taçlar, vintage taçlar ile benzerlik gösterse de ufak bir kaç dokunuşla çok daha başka bir havaya bürünmeleri mümkündür. Bohem taçlarda tüy detayları fazlasıyla kullanılsa da eskitme taşlar da bohem taçların tarzlarına oldukça yakışır. Ana detayın daha çok kafanın yan tarafında şekillendirildiği bu tarz taçlarda birden fazla detay kullanarak farklı bir gelin tacı modeli elde edebilirsiniz. Alın üzerine dökülen ince sıralı taşlardan oluşan taca ek olarak saçlarınızı yanda dağınık toplatarak uyumlu bir bohem tokayı topuzunuz üzerinde kullanabilirsiniz. Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir