Klasikten Popülere Düğün Müzikleri

Düğünleri unutulmaz yapan ve üzerinden yıllar geçse de her hatırlandığında duygulandıran detayların başında müzikler gelir. İşte düğününüzün her aşaması için özel olarak düşünülmüş klasik ve popüler parçaları bir araya getiren düşün müzikleri…
 

Giriş İçin Coşkulu Müzikler

Bir düğün nasıl başlarsa o düğünün aynı şekilde devam etme ihtimali yüksek olduğundan giriş müzikleri konukları sıkmayacak ve harekete geçirecek ritmlere sahip olmalı. Düşük tempolu, sakin müzikler düğün giriş müziği olarak kullanılmamalı hatta tempo giderek artmalı.

Düğün Dans Müzikleri Sizi Anlatmalı

Düğün giriş müziği ne kadar canlı ve hareketliyse düğün dans müziği bir o kadar sakin ve romantik olmalı. İkinize dair özel bir şarkı varsa dans müziği kısmında çalınabileceği gibi sizi anlattığını düşündüğünüz bir şarkıyı da yine düğün müzikleri kısmında değerlendirebilirsiniz. Dans müzikleri dokunaklı ve duygulu parçalardan oluşsa da bu parçaların ayrılığı, acıyı ve kederi anlatmamasına dikkat edilmeli. Ayrıca bu kısım için eskimeyen düğün şarkıları ile birlikte popüler düğün müzikleri de kullanılabilir.

Pasta Kesme Müzikleri Unutulmamalı

Giriş müziği ve dans müziği ile birlikte seçilmesi gereken diğer bir müzik de pasta kesme müziği. Yüksek tempolu ve hızlı olan pasta kesme müzikleri, Latin ezgilerinden oluşabileceği gibi popüler yabancı ve yerli parçalardan da seçilebilir.

Düğününüze Parti Müzikleri de Ekleyebilirsiniz

Eğer düğününüzde yakınlarınızla birlikte rahatça dans edip, eğlenebileceğiniz parçalar da olsun istiyorsanız, düğününüze parti müzikleri de ekleyebilirsiniz. Parti şarkılarını 70'lerin, 80'lerin ya da 90'ların çılgın parçalarından seçebileceğiniz gibi Türkçe elektronik-pop şarkılardan da yararlanabilirsiniz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir