Kendi Kış Masalınızı Yaratın

Kendi Kış Masalınızı Yaratın

Kış düğünleri, bembeyaz bir atmosferde kendi masalınızı oluşturmanıza imkan tanıyor. Soğuk bir kış gününde, kar ile boyanmış bir manzarada hayatının aşkına “Evet” demek için gün sayan gelinler kendi masallarını yazıyor. Yazın sıcak atmosferi ile eğlenceli ortam yaratmak kısmen daha kolay görülürken kışın ise dikkate alınacak ufak tüyolarla sıcacık bir düğün organize etmek mümkün oluyor. İşte en güzel kış düğünlerine hazırlanırken bilmeniz gerekenler!

Soğuk ile Savaşan Kış Gelinleri

Masal prenseslerinin kostümleri elbette masalın en ikonik parçalarını oluşturuyor. Kış düğünleri için gelinlik seçerken soğuk hava faktörünü önemle dikkate almalısınız. Balayınızı soğuk algınlığı yüzünden az da olsa yorgun geçirmemek için hem soğuktan koruyan hem de rahat gelinlikler seçebilirsiniz. Özellikle takılıp çıkarılabilen parçalar kış gelinlerinin kurtarıcısı oluyor. İçinde kısa etek bulunduran ancak üzerine uzun bir etek takılabilen, kolları takıp çıkarılabilen ve uygun şal eklentisi ile bir anda kışlık bir gelinliğe dönüşen yaratıcı tasarımlar kış düğünleri için tercihiniz olabilir. Dantelli şık şemsiyeler, retro eldivenler ve özel tasarım gelinlik şalları sizin de kurtarıcılarınız olabilir.

Hava Koşulları Hayallerinizi Engellemesin

Yağmur, rüzgar ve kar gibi sert hava koşulları saç ve makyaj seçiminiz için zorluk yaratabilir ancak siz hepsinin üstesinden gelebilirsiniz. Kış düğünleri için bol aksesuar kullanmaktan kaçınmamalısınız. Şapkalar ile yağıştan korunabilir, düğün saçınızı saatlerce sabit tutabilirsiniz. Gelinlikte de saçla uyumlu bir tarz belirleyebilirsiniz. Makyaj malzemelerinizi suya dayanıklı waterproof ürünlerden seçerek çetin şartlara meydan okuyabilirsiniz. Günümüzde pek çok marka ekstra dayanıklı makyaj ürünleri bulunduruyor. Profesyonel makyaj artistleri bu konuda gereken desteği size sunabiliyor.

Kış Düğünleri Görkemli Temalarla Tamamlanıyor

Kış düğünleri de yaz düğünleri gibi kendi temalarına özel güzellikler sunuyor. Soğuk havanın etkisini en aza indirecek ateş başında romantik kutlamalar, karda mangalla tamamlanacak eğlenceler, soğuk havada içinizi ısıtacak sıcak şarap sunumları ile kış düğünlerinizi benzersiz kılabilirsiniz. Davetlilerinizi kayak otellerinde ağırlayarak onlarla kış tatilinin tadını çıkarabilir, kış bahçelerinde yapacağınız eğlenceli partilerle yazın sıcaklığına maruz kalmadan eğlencenin çıtasını yükseltebilirsiniz.

Kış düğünlerini hazırlarken ulaşım ve konaklama gibi yaz düğünlerinde daha az dikkat gerektirebilecek detaylara önem vermelisiniz. Soğukta uzun yolculukların riskini ve zorluğunu dikkate alarak daha çok misafiri ağırlamak için plan yapmalı, etkinlik alanı ile otopark arasındaki mesafeyi kısa tutmalı ve misafirlerin hava şartlarından korunması için mekanın tüm ısıtma ve havalandırma özelliklerini gözden geçirmelisiniz. Kış düğünlerinin olmazsa olmazı vestiyer hizmetini de sorgulamayı unutmamalısınız. Masalınızın mutlu sonunu yazacağınız bu özel günü mükemmel kılarak prensesler gibi bir gelin olabilirsiniz. Biz de sizlere düğününüz kadar güzel bir ömür ve bir ömür boyu sürecek mutluluk diliyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir