Hayatınızdaki Erkeğe Alacağınız En Şık Yılbaşı Hediyeleri

Hayatınızdaki Erkeğe Alacağınız En Şık Yılbaşı Hediyeleri

Hayatınızdaki Erkeğe Alacağınız En Şık Yılbaşı Hediyeleri

Koskoca bir yılı bitirdik. 2019 yılına girmeye sayılı günler kala herkesi bir yılbaşı heyecanı da sardı. Nerede kutlayalım, yeni yıldan neler dileyelim derken en çok düşünülen şeylerden birisi de hediye almak oldu. Kadınlara hediye almak belki çeşit fazlalığından dolayı daha kolay olabilir ama konu bir erkeğe yılbaşı hediyesi almak olunca, kadınların seçim yapma işi daha da zorlaşıyor. Her zaman kullanacağı bir şey ararken kaliteli bir hediye olması da istenilen özelliklerden biri.

Peki babanıza, erkek kardeşinize, sevgilinize ya da eşinize 2019 yılında uğur getirmesi için neler alabilirsiniz?

Erkeklerin En Önemli Aksesuarı: Kol Saati

Aksesuar konusunda erkekler kadınlar kadar şanslı değiller. Kadınlar pek çok aksesuar ile şıklığını tamamlarken, erkeklerin çok fazla seçeneği olmaz fakat kol saatleri erkekler için imaj ve tamamlayıcı olması bakımından çok önemlidir. Seveceği bir kol saati, saate baktığı her dakika sizi mutlulukla anması demektir.

Kol saatini almadan önce hediye alacağınız kişinin tarzı çok önemli bir detay. Günlük ve çalışma hayatında genellikle spor giyiniyorsa seçeceğiniz saat kategorisi spor saatler üzerinde olmalıdır. Spor giyinen bir kişiye, altın kaplamalı ya da takım elbiseye uyumlu klasik saatler almak tercihiniz olmamalıdır.

Günlük stiline karar verdikten sonra ağırlıklı olarak tercih ettiği rengi de göz önünde bulundurmalısınız. Canlı renkler ile giyinen enerjik bir erkek varsa karşınızda, renk seçiminiz göz alıcı olmalıdır. Siyah ya da kahverengi gibi koyu ve klasik renklere sahip bir gardırobu var ise bu sefer de genel kol saati renklerine yönelmelisiniz.

Çalıştığı iş de bir derece sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Saatinin darbe alacağı ya da su geçireceği bir ortamda çalışıyorsa tercihinizi dayanıklı ve su geçirmez saatlerden yana kullanın.

Düşünmeniz gereken başka bir detay ise moda. 2018-2019 modasına uygun, tasarım bir saat alacaksanız birkaç yıl sonra bu saatin modasının geçme ihtimalini unutmayın. O anda herkes tarafından ilgi çekerken bir süre sonra demode kalma şansı da var.

Ayrıca, seramik kasa ve plastik kordonlar ile metale alerjisi olanlar da saatsiz kalmıyor. Alacağınız kişinin alerjisi olmasa bile saatin özelliklerine dikkat etmelisiniz. Piyasada satılan imitasyon saatlerin birçoğu cilde zarar vermektedir.

Her saat modelinde olmasa da ince ve düşünülmüş detayların insanıysanız ve hediye alacağınız erkek solak ise hediye kol saatinizi buna göre alın. Solak erkeklere göre dizayn edilmiş çok şık saatler var. Bu modellere de göz atmadan son kararınızı vermeyin.

Kişiye Özel Tasarım Olarak da Tercih Yapabileceğiniz Kol Düğmeleri

“Çok fazla saati var, ben başka hediye almak istiyorum” diyenler tercihini yine hediye alacağı erkeğin tarzına klaslık katacak kol düğmelerinden yana kullanabilir. Sevgilinizin ya da babanızın işi gereği sürekli takım elbise giymesi gerekiyorsa çoğu gömleği de kol düğmesine uygundur. Erkekler de en az kadınlar kadar değişik giyinmeyi sever. Her seferinde aynı kol düğmesini takmaktansa, alacağınız çok şık bir kol düğmesi ile hediye ettiğiniz erkeğin girdiği ortamlarda ışıldamasına sebep olabilirsiniz.

Kol düğmesi hediye edeceğiniz erkeğin gardırobuna hangi renk gömleklerin hakim olduğunu biliyorsanız işinizin yarısı bitmiş demektir. Beyaz gömleklere hemen hemen her renk kol düğmesi uyum sağlayabilir ama siyah ya da koyu renk gömlekler varsa seçiminizi gümüş rengi kol düğmelerinden yana kullanabilirsiniz. Bu tercih gömleğin rengini arka planda bırakarak hediye ettiğiniz kol düğmesinin ön plana çıkmasını sağlar.

Kol düğmesi deyince kadınların aklına düz ve klasik kesimler gelebilir ama moda erkekler için de var. Özel kesim kol düğmeleri birçok erkeğin tercihi. Tenisçi ise raket, kaptan ise çapa, kuaför ise makas, futbolcu ise top şeklinde modelleri bulabilirsiniz.

Erkek sevgiliye yılbaşı hediyesi alacaksanız ikinizin baş harflerini özel kestirerek ya da birçok harfi vitrininde bulunduran mağazalardan harf kol düğmesi de alabilirsiniz.

Atatürk sevdalısı bir erkek arkadaşınız varsa Atatürk isminin yer aldığı özel kol düğmelerini de hediye edebilir ve takım elbise ile beraber kol düğmesini de gururla taşımasını sağlayabilirsiniz.

Eğer tercihinizi kol düğmesinden yana kullanacaksanız internete girerek arama motorunda yazacağınız “erkeklere yılbaşı hediyesi kol düğmesi” başlığı sizi uçsuz bucaksız bir dünyaya götürecektir. Binlerce seçenek arasından hediyenizi satın alabilir ve yılbaşına kadar rahat edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir