Fresh Bir Yaz Stili için Saç Aksesuar Önerileri

Fresh Bir Yaz Stili için Saç Aksesuar Önerileri

Yaz aylarında kadınların saçları, bir ressamın çizime başlamadan önceki bembeyaz tuvali gibi. Ressamlar boş tuvallerinde kendi tarzlarını nasıl yansıtıyorlarsa siz de saçlarınızla kendi stilinizi yansıtabilirsiniz. Kışın soğuk zamanlarda berelerin gölgesinde kalan saçlar için yaz mevsimi, tüm güzelliklerini sergileyebilmek için harika bir fırsat oluyor. Özellikle yazın kullanılan saç aksesuarları hem saçların kolay şekil almasını sağlıyor hem de sıcak havalarda saçlarıyla uğraşmakta zorlanan kadınların büyük kurtarıcısı oluyor.

Saç Aksesuarları Bu Yaz Vazgeçilmeziniz Olacak

Saç aksesuarları, sokak stilinize ayrı bir hava katarken akşam kombinleriniz için de kurtarıcınız olabiliyor. Uzun ya da kısa saçlar için özel olarak tasarlanan birçok saç aksesuar modeli ile tarz sahibi bir görümün kazanabilir moda trendlerindeki yerinizi alabilirsiniz. Özellikle yaz gelinlerinin saçlarında kullanılan saç aksesuarları, sade ama şık tasarımları ile gelinliğin, saç ve makyajın çok daha çekici hale gelmesini sağlıyor. Işıltılı taşlarla süslenen taçlar, inci, pırlanta ya da elmaslarla detaylandırılan tokalar yaz gelinlerinin favori takı modelleri arasında yerini alıyor. 

Saç Aksesuar Modelleri Yaz Stilinizin Tamamlayıcısı Olsun

Her kadının tarzı ve kendine yakıştırdığı şeyler birbirinden farklı olsa da her tarza uygun farklı modeller arasından mutlaka size uyan seveceğiniz bir saç aksesuarı bulabilirsiniz. İşte yaz stilinize uygun saç aksesuarı seçenekleri:

Saç Küpeleri/Yüzükleri

Yaz sıcaklarında teninize değen açık saçlarla duramıyor aynı zamanda da saçlarınıza ufak ama güzel bir dokunuş yapmak mı istiyorsunuz? O zaman saç küpeleri ya da diğer bir deyişle saç yüzükleri tam da sizin tarzınıza uygun aksesuarlar. Özellikle saçlarınızı ördüğünüzde, örgülerin arasına bu küpelerden serpiştirebilir, sade görünümünüzü bir anda çekici bir hale getirebilirsiniz. Kulağa takılan halka küpelere benzeyen bu saç aksesuarları çoğu aksesuar mağazasında kolaylıkla bulabileceğiniz bir seçenektir. Hatta kendi halka küpelerinizi bile bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Çiçekli Saç Aksesuarları

Doğallığı seven kadınları tercihi çiçekli saç aksesuarları, yaz mevsimin kendine özgü neşesini ve coşkusunu saçlarınıza yansıtıyor. Rengârenk çiçeklerden örülmüş halka şekilde taçlar ya da çiçekli desenler olan bir toka ile saçlarınıza şık ve modern bir dokunuş getirebilir, günlük ya da iş yaşamınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Beyaz uçuş uçuş elbiselerinizi ya da tatillerinizde sahil kombinelerinizi çiçekli saç aksesuarları ile tamamlayabilirsiniz.

Kurdeleler

İnce bir kumaş parçası olan kurdeleler, en güzel ve kibar saç aksesuarlarından biri. En çok tercih edilen günlük saç aksesuarları arasında yer alan kurdeleleri, direkt saçlarınızın ön kısmını toplayan bant şeklinde ya da at kuyruğunuzu toplayan toka şeklinde kullanabilirsiniz. Yaz mevsiminde en çok kullanılan saç örgünüzün içine kurdele parçaları ekleyebilir ya da tel tokanızı kurdele ile sarabilirsiniz. Kıyafetiniz ile uyumlu renklerden oluşan kurdelelerle yazın favori saç modeli yarım topuzunuzu hareketlendirebilirsiniz. 

Saç Tutucu Tokalar

Saç toplamayla arası iyi olmayan ama hep aynı modelden de sıkılan kadınlardan mısınız? O zaman geriye doğru yarım toplanmış saçlar tam size göre. Kullanılan aksesuarlara göre yarım topuzu isterseniz günlük ya da iş yaşamınızda isterseniz de özel gece ve davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kıyafetinizle uyumlu bir toka satın almak ve saçlarınıza şekil vermek. Saçınızla uğraşmak istemediğiniz bir akşam davetinde yarım toplu saç modeli ile saçlarınızı kolayca toplayabilir ve saç tutucu tokalar ile sade görüntünüze hareket katabilirsiniz. Özellikle minimal modelleriyle ön plana çıkan bu saç aksesuarları ile saçınızı toplayıp stilinizi tamamladıktan sonra yaz akşamlarında tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kısa saçlarınızı ışıltılı taşlarla süslenen toklarla yanlarından toplayıp straplez mini elbisenizi tamamlayabilir ya da inci detaylı toklarla topunuzu süsleyebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir