Farklı Gelin Saçı Modellerine Göre Takı Önerileri

Farklı Gelin Saçı Modellerine Göre Takı Önerileri

Yıllarca hayalini kurduğunuz o büyük gün gelip çatmak üzere. Kendi masalınızın prensesi olarak muhteşem bir düğünün hayalini kuruyorsunuz. Gelinliğinden takısına, müziğinden dansına kadar her şeyiyle eksiksiz bir düğün planlamak için elinizden geleni yapmaya hazır olduğunuza eminiz. Tüm gözlerin üzerinizde olacağı bu önemli günde, gelin saç modelleri, gelin saçı aksesuarları ve gelinlere uygun takı önerileri konusundaki yazımızla size bir nebze olsun ışık tutacağız.

Bu noktada önemli olan ilk konu gelinlik modeliniz. Gelinlik modelinizi belirlediyseniz gelin saçınıza ve buna uygun takı modellerine göz atmaya başlayabilirsiniz. Eğer gelinliğinizi seçmeden saç modelinize karar verdiyseniz, uyumsuz kombinlerle vaktinizi harcayabilirsiniz

Biliyorsunuz ki saç stili seçimleri, gelinliğin yaka modeline göre de farklılık gösterebilmekte. V yakalar, kayık yakalar, bisiklet yakalar, hakim yakalar ve halter yakalar… Birbirinden farklı binlerce gelinlik modeli arasında seçim yapmak ve ona uygun saç ve takı modelini bulmak elbette zor. Ancak hangi yaka modelinin hangi saç modeline uyum sağladığını bilirseniz, işiniz bir hayli kolaylaşıyor. Dilerseniz en çok tercih edilen modellerden olan kayık yaka modeliyle başlayalım.

Boynu ve kemikleri vurgulayan kayık yaka gelinlik modeline en çok yakışan saç stillerinden biri, tahmin edebileceğiniz gibi dalgalı ve açık saçlar. Bu noktada tavsiyemiz, su yolu kolyelerle birleştirdiğiniz dalgalı saçlarınızla harikalar yaratmanız! Eğer duvak kullanacaksanız, aksesuar seçimlerinizi buna göre de yapabilirsiniz. Duvakla birleştireceğiniz şık bir taç, en mutlu gününüzde masallara layık bir prenses gibi görünmenizi sağlayacak. Bunun yanı sıra bisiklet ve v yakalar, toplu saçlarla çok daha fazla göz kamaştırıyor.

Straplez gelinlikler ise her tarz saç modeline uyumlu olmasıyla, bu konuda diğer gelinlik modellerine göre sizi daha özgür bırakıyor. Eğer siz de geniş omuzlara ve dolgun göğüslere sahipseniz, straplez gelinlikler sizin için doğru bir tercih olacaktır. Siz de bu tarz gelinlik modellerini sevenlerdenseniz ve gelinler tarafından en çok tercih edilen saç stillerinden biri olan dağınık topuz yaptırmaya karar verdiyseniz, bilmelisiniz ki düğün boyunca küpeleriniz ve kolyeniz oldukça ön planda olacak. Seçimlerinizi buna göre yapmanızı önerirken, bu modele en çok yakışan küpe modelinin sallantılı gümüş küpeler olduğunu söylemeden geçmeyelim.

İddialı gelinlerin vazgeçilmez tercihi olan sırtı açık gelinlik modellerine en çok yakıştırdığımız saç modeli ise kalın su dalgasından yapılmış at kuyrukları. Tabi ki tamamlayıcı aksesuar olarak küçük ve zarif küpelerden ve inci zincir kolyelerden de yardım almalısınız. Eğer hayatınızın en önemli gününde cesur bir seçim yapmaya karar verdiyseniz, bu seçiminizi sıradan olmayan bir saç modeli ve ona uygun takılarla taçlandırabilirsiniz.

Ve sıra geldi prenses gelinliklere! Prenses gelinlik modeli dediğimiz kabarık gelinlikler, ister duvaklı ister duvaksız olsun balerin topuzu saç modeliniz ve kulaklarınızda zarif yuvarlak küpelerinizle kimsenin gözlerini sizden alamayacağı kadar asil bir seçim olacak.

Tabi ki bir hayli seveni olan vintage gelinliklerden ve bunlara uygun takı ve saç modellerinden bahsetmeden geçemeyiz. Eğer siz de vintage tutkunu gelinlerdenseniz; ilk yapmanız gereken şey, kendinizi gelinliğinizden saçınıza, takınızdan ayakkabılarınıza kadar vintage esintileriyle donatmanız. Tahmin edebileceğiniz gibi ilk önemli husus, gelinliğinizin hangi döneme ait olduğu. Tutkunu olduğunuz döneme ait gelinliği seçtikten sonra dönemin saç modası stilleri hakkında kısa bir araştırmayla stilinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Gelinliğiniz hangi döneme ait olursa olsun, elmas takılar vintage bir gelinliğin en şık tamamlayıcıları olarak yanınızda olacak.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir