Evinizi Kışa Hazırlayın: Kışa Özel Dekorasyon Önerileri

Evinizi Kışa Hazırlayın: Kışa Özel Dekorasyon Önerileri

 

Sarı sonbahar yerini yavaş yavaş beyaz bir kışa bırakırken hayatınızda da birtakım değişikler olabilir.

Duygularınız, dolabınız bu değişime ayak uydururken evinizi de kışa hazır etmeye ne dersiniz? Büyük değişimlere girişmeden minik dokunuşlarla evinizi kışa uygun dekore edebilirsiniz. Bunun için birkaç özgün fikre, sihirli dokunuşa ihtiyaç duyabilirsiniz. Farklı kış dekorasyonu düşünceleri ve minik yeniliklerle evinizi kış için hareketlendirebilir, kışın keyfini ikiye katlayabilirsiniz. İşte evinizi kışın soğuklarına hazırlayacak birkaç ipucu…

Elektrikli Isıtıcı ve Odunlar ile Yapay Şömine!

Şömine yahut soba gibi kışın kullanılan ısıtma araçları eskide kalmış olabilir. Ancak bu nesnelerin dekorasyona kattığı hava, kış temasını tam olarak yansıtır. Şömine, soba gibi nesneler hem kullanışsız hem de maliyetli olsa da onların havasını evinize taşıyabilirsiniz. Radyatör, elektrikli ısıtıcı gibi daha teknolojik ürünler kullanarak ısınma ihtiyacınızı karşılarken üst üste yığdığınız dekoratif odunlarla şömine-soba havasını yakalayabilirsiniz.

Yünlü Yastıklar, Battaniyeler ile Sıcacık Eviniz!

Gelen soğukları minik dokunuşlarla karşılamak için koltuklarınızın üzerine minik minderler, yünlü yastıklar, battaniyeler atmaya ne dersiniz? Böylece hem kış mevsimine ayak uydurmuş hem de soğuklara karşı hazırlıklı olmuş olursunuz. Evinizin tasarımına uygun renklerde tercih edeceğiniz battaniye ve yastıkların yanı sıra yerlere serpiştireceğiniz puf yahut minderler de kış dekorasyonuna uygun olmakla birlikte işlevleriyle sizi mutlu edecektir.

Oda Kokuları, Mumlar ile Kış Kokusu Evinizde!

Soğuk havalarda camları ardınıza kadar açıp evi havalandırmak her zaman mümkün olmayabilir. Kışın kendine has puslu, sisli havasını evinize oda kokuları, tütsüler, mumlar ile taşıyabilirsiniz. Arka fondan gelen kısık bir müzik eşliğinde yayılan oda kokusu kış atmosferinin verdiği huzuru size yansıtacaktır. Kahve, vanilya, çikolata vb. aromalı mumlar ile de kışı iliklerinize dek hissedebilirsiniz.

Kalın-Uzun Perdeler ile Yaza Veda!

İnce ve kısa perdeler; yazın bitimi ile yerini kalın ve uzun perdelere bırakabilir. Kışın ruhunu üzerinde taşıyan perdelerin renginin kırmızı, bordo, kahverengi gibi koyu renkli olması da kış dekorasyonu için uygun olacaktır. Kalın kumaştan tasarlanan uzun perdeler ile hanenizin sıcaklığını dışarıdan bakanlara da aktarabilirsiniz.

Desenli Kilimler, Yün Halılar ile Kışa Merhaba!

Artık kış geldiğine göre halısız yerlere veda etmenin zamanı geldi demektir. İnce halılar yerini yünlü halılara, desenli kilimlere bırakabilir. Odalarınızın dekorasyonuna göre seçeceğiniz halılar, kilimler ile farklı bir hava yaratabilir, aynı zamanda soğuktan da korunabilirsiniz. Tüylü, yünlü halı çeşitleri ve değişik desenlerdeki halılar ile eviniz bu kışa hazır!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir