Erkek Modası: 2019 Trendi Erkek Kolyeleri

Erkek Modası: 2019 Trendi Erkek Kolyeleri

Moda dünya çapında çok önemli bir endüstri alanıdır. Bu bağlamda her ne kadar kadınların modaya ilgisi daha yoğun gibi görünse de erkekler de özellikle son yıllarda modayı yakından takip ediyor ve modanın o sezon olan trendlerini giydikleri giysiler üzerinde yansıtmaya çalışıyor.

Gerek kadın gerek ise erkek modasında sadece kılık kıyafet değil; takılar, renkler gibi kavramlar da devreye giriyor. Biz de bu yazıda 2017 erkek modası ve 2018 erkek modası izlerini de taşıyan ama onlardan daha farklı bir noktada olan 2019 ilkbahar yaz erkek modasının ipuçlarını vermeye çalışacağız.

Erkek Modasına Genel Bakış

Öncelikle önümüzde bizi bekleyen bir ilkbahar olduğu göz önüne alınır ise zamansız gibi görünen trençkotların bu ilkbaharda erkek modasına damga vuracağı kesin gibi görünüyor. Zira birçok moda devi, erkek trençkotlarına yer vermiş durumda. Üstelik bu trençkotlar klasik kesimlerin çok daha dışında görünüyor. Bol logolu, büyük cepli;  çok da rahat olan bu modeller; hem şıklığından, hem rahatlığından ödün vermeyenlerin ilgisini çeken bir dış giyim ürünü olarak göze çarpıyor.

80’ler erkek modası içinde sıkça gördüğümüz Daddy jean; bu yılda oldukça moda ve sağlam bir geri dönüş yapmış durumda. Bilmeyenler açısında bu jean pantolonların bol ve rahat kesim olduğunu belirtmekte fayda var. Daddy jean pantolonlar zamansız trençkotlar ile tamamlanarak harika kombinler oluşturulabilir. Hem modern, hem de cool bir görünüm sağlayan bu ürünlerle ile tüm ilgiyi üzerinize çekeceğinize emin olabilirsiniz. Son iki sezondur sıkça tercih edilen Streetwear yerini yeniden Couture dokunuşa bırakıyor ki, bu da tarzını koruyan erkeklerin artık her yerde daha şık göründüklerini ortaya koyuyor. Özellikle Sartorial tasarımlar bu sezon çok ama çok moda olacak gibi görünüyor. Kısa şortlar, tüm giysilerde bol bol cepler, retro gömlekler almış başını gidiyor. Bir de bunlara print desenler ekleniyor ki; özellikle gençlere ve her zaman kendini genç hissedenlere hitap eden bir ürün olarak göze çarpıyor.

Yani özetlemek gerekirse; 2019 erkek modasında bol, şık, rahat her yaşa, her zevke hitap eden, erkeklerin tarzını, farkını ortaya koymasına olanak veren giysiler oldukça popüler olacak gibi görünüyor.

Öne Çıkan Renkler

Erkek giyiminde bu sene 2 ana renk karşımıza çıkıyor. İlki kadınlarda da çok moda olan neon renkler; bir diğeri ise klasik bir renk olan beyaz. Bu yaz erkekler ya ışıldayacak, ya beyazın saflığında karşımıza çıkacaklar.

Aksesuar olarak ise el çantaları ve kolyeler erkek modasının bu ilkbahar yaz döneminde vazgeçilmezi olacak. El çantaları ile erkekler yanlarında taşımaları gereken objeleri nereye koyacakları derdine düşmeyecek. Birbirinden şık tasarım kolyeler ise erkeklerin tarzını doğrudan hareketlendirecek.

Kolye Takan Erkekler

Moda kavramı giysiler ile sınırlı değil ki erkek kolyeleri de erkek modasının son yıllarda ana bileşenleri arasında olmaya başladı. 2018 erkek kış modası içinde de gördüğümüz erkek yaz modası içinde de devam ediyor. Dahası karşımıza hem çok klasik dünden bugüne, hem de daha önce görmediğimiz erkek kolyeleri çıkıyor. Kimi dizilerde de görmeye başladığımız tespih tarzında kolyeler beyaz gömlekler ile yazın ideal bir kombin oluşturacak tarzdan. Kehribar taştan yapılan adeta tespih takılmış gibi olan kolyeler ise bir başka güzel.

Bunun yanında altın erkek kolye modası asla geçmiyor ve geçmeyecek gibi görünüyor. Ay yıldız erkek kolye tasarımları bir klasik ama bunun dışında da altın kolye alanında çok değişik erkek kolyeleri bulunuyor. Erkek madalyon kolye için söylenebilecek çok şey yok. Neredeyse 1950 erkek modası geri gelmiş gibi bir izlenim yaratıyor. Zira o dönemlerde erkek modasında madalyonlar kimi modacılar tarafından kullanılmış ve çok beğenilmişti. Şimdi yeniden o döneme bir modern dönüş var. Erkek kolye modelleri deyip değişik tasarımlarda olan kolye uçlarından bahsetmemek olmaz. Kafatası, antik modeller, paslanmaz çelik olanlar, balta biçiminde olan tasarımlar, pi işaretli olanlar, melek kanadı biçiminde olanlar, futbol topu biçiminde olanlar sıkça görülen kolye uçlarıdır.

Burada önemli olan erkek kolyeleri seçilirken kişinin kendisine yakışan, kombinine uygun olan modelleri seçmesidir. Ve unutulmaması gereken en önemli şey ise erkek modasının da en az kadın modası kadar incelikli bir konu olmasıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir