En Özel Gününüzün Değerli Anıları: Düğün Takıları

En Özel Gününüzün Değerli Anıları: Düğün Takıları

Düğünler evlenen çiftler ve aileleri için unutulmaz anılara ev sahipliği yapar. Mutlu bir beraberliğe adım atan çiftler içinse kelimenin tam anlamıyla en değerli anılardan biri düğünde takılan takılardır.

Sezonun En Trend Takı Seçenekleri

Son zamanlarda yalnızca birikim veya yatırım olarak değerlendirilen bilezik çeşitleri gelin adayları tarafından takı olarak çok sık tercih edilmiyor. Daha modern ve şık tasarımlı takı çeşitlerine olan ilgi günümüzde oldukça yüksek. Evlenme tekliflerinin başrol oyuncusu tektaş pırlanta yüzükler ile özel günlerde hediye edilmek amacıyla değerlendirilen renkli taşlı yüzükler, gelin adaylarının en gözde takı alternatifleri arasında yerini alıyor.

Sıra Dışı Gelin Adayları İçin Alternatif Taş Tasarımları

Evlenme teklif etme merasiminin olmazsa olmaz elemanı tek taş pırlanta yüzükler günümüzde bazı gelin adaylarına sıradan gelebilir. Bu özel teklif için farklılık arayanlar pırlanta dışındaki taş çeşitleri ile sevdiklerini şaşırtabilir, bu özel anı kalıpların ötesine taşıyabilir. Elmas, safir, yakut, zümrüt ve inci gibi diğer değerli taş türleri, yaratıcı bir tasarım ile bir araya geldiğinde birbirinden şık sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Sıradan bir pırlanta yüzük yerine özel kesim, canlı renkli bir yakut yüzük sevdiğiniz kişiyi sevindirmek için değerlendirilebilecek alternatiflerden yalnızca bir tanesi.

Evlenirken Adet Gereği Alınması Gereken Takılar

Günümüzde geçerliliğini yitirmeyen, geleneksel düğün merasimlerinin vazgeçilmez ritüellerinden olan takı töreni, düğünlerin önemli kısımlarından biri. Birçok kültür ve adet gereği düğünlerde gelin ve damada takılması gereken takı türleri de bulunuyor. Gelinlere genellikle çeşitli ebat ve özelliklerde bilezikler ve gerdanlık setleri takılırken damatlara takı olarak şık kol saatleri hediye ediliyor. Düğünlerde hediye edilen düğün takıları türleri ve miktarları yöreler ya da kültürlere göre değişirken, dünyanın çoğu yerinde evlenen çiftlere değerli birer armağan verme geleneği değişmiyor.

Zorlu ve Bir O Kadar Önemli Seçim Anı: Alyans Tercihi

Söz, nişan ya da nikah… Bu özel günlerin bir simgesi olarak hem gelin hem de damadın takacağı alyansların seçim zamanı, bu zorlu sürecin en önemli adımlarından yalnızca biri. Hayat boyunca çıkarılmadan takılacak neredeyse tek aksesuar olan alyanslar, günümüzde şık ama sade bir tasarım arayandan, gösterişli malzemeler ile tasarlanmış seçenekler talep edenlere kadar geniş bir kullanıcı kitlesi için üretiliyor. Günümüzde sade ve kullanışlı alyans türleri modayken, çiftler için birbirini tamamlayacak özel tasarımlar da göz dolduruyor. Erkek alyansları sade ve düz renklerdeyken kadın alyansları parlak, gösterişli ve genellikle taş süslemeli olarak üretiliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir