Düğün Öncesi Beslenme Önerileri

Düğün Öncesi Beslenme Önerileri

Kuşkusuz her kadın düğün gününde mükemmel görünmek ister.

Düğün başlı başına bir hareketlilik ve bolca stres dönemi. Düğün tarihinizin belli olmasıyla başlayacak olan koşuşturmaca içerisinde kilo vermekten korkuyorsanız düğün öncesinde beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı ve Kaliteli Protein Tüketin

                

Düğün öncesi sağlıklı beslenmek adına kaliteli protein tüketmeniz yararlı olacaktır. Öğünlerinizde et, balık, tavuk ve yoğurt gibi sağlıklı besinleri eksik etmemelisiniz. Bu besinler uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Lifli ve Posalı Gıdalara Ağırlık Verin

Düğün sürecinde stresten yediklerinize içtiklerinize dikkat edilmez ise sindirim sisteminiz olumsuz yönde etkilenebilir. Bu sorunları en aza indirmek için doğal posalı besinler tüketmeniz faydalı olacaktır.

Bol Su Tüketin

                 

Düğün öncesi sağlıklı beslenme için bol bol su tüketmelisiniz. Tükettiğiniz su cildinize yansıyarak düğünde güzel kareler çekmenizi sağlayabilir.

Tuz Tüketiminizi En Aza İndirin

                 

Düğün öncesinde tuz tüketiminizi en aza indirmelisiniz. Fazla tuz tüketimi vücudunuzda ödeme neden olabilir. Vücudunuzda ödem ne kadar artarsa kendinizi o kadar halsiz hissedebilirsiniz.

Sağlıklı Atıştırmalıklara Ağırlık Verin

                  

Bu süreçte araştırmalara yönelmeniz size yardımcı olacaktır. Aksi halde ani kilo vermeniz söz konusu. Kuru meyveler, fındık, fıstık tarzı enerjili ve sağlıklı besinlere yönelmelisiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir