Anlat Aşkını

Doğanın Mucizesi NECEF TAŞI

Doğanın Mucizesi NECEF TAŞI

Günümüzde bulunması ve işlenmesi zor olan Necef taşı sadece mücevherleri süslemesiyle değil doğada oluşumu ve insan bedenine olan sayısız yararlarıyla da mucize taş olarak bilinir. Altınbaş koleksiyonlarında yerini alan Necef taşı hakkında bilmeniz gerekenleri araştırdık.

İsmini Irak’ın Necef şehrinden alan Necef taşı, yılın belirli bir zamanında yağan dolu tanelerinin içerisinde bulunan bir sıvının dağın oluklarından dağa akması ve orada sertleşip donmasıyla, kayaçların boşluklarında ve damarlarında oluşuyor.

Kuvars grubundan renksiz, temiz ve berrak değerli bir taş olan Necef taşına bir nevi mucizevi taş demek yerinde olacaktır. Bir adı da “dağ kristali” olan bu taşın ayrıca insanı ferahlatıp huzur verdiği, kalbi güçlendirdiği, bitkinlik giderdiği, tansiyon düşüklüğünü önlediği ve tüm bedende dengeyi sağladığı bilinen özellikleri arasındadır. Negatif enerjiyi toplayıp, pozitif enerjiyi etrafına yayıyor.

Siz de Necef taşının pozitif enerjisinden yararlanmak için Altınbaş’ın yeni yıl kampanyasını kaçırmayın. Yeni yılın bitmeyen şansını üzerinizde taşımak için Altınbaş’tan 1000 ve üzeri alışverişlerinizde pırlanta ve safir taşlı altın kafes içerisindeki Necef kolye hediye!Bir Cevap Yazın