Dekolte Elbiseler İle Şık Kolye Önerileri

Dekolte Elbiseler İle Şık Kolye Önerileri

Her kadın güzel görünmek ister. Kadınlar güzel görünmek ve özgüvenlerini arttırmak için şık kıyafetler ve bunlara uygun aksesuarlar tercih ederler. Küpeler, kolyeler, yüzükler her kadının vazgeçilmeleri arasındadır. Kadınların her kıyafetine uygun farklı aksesuar seçimleri, aksesuar çeşitlerinin çoğalmasının sebebidir. Bazı elbise ve aksesuarlar vardır ki birlikte kullanıldıklarında eşsiz bir uyum ortaya çıkar. Dekolte elbiseler de bunlardan biridir. Dekolte elbise modelleri son zamanların vazgeçilmezleri arasındadır. Peki dekolte elbiselerin çeşitleri nelerdir?

Derin Yırtmaçlı Dekolte Elbiseler: Bacağın ön kısmından gelen dekolteler, kadınları fazlası ile iddialı gösteriyor. Uzun bacak boyuna sahip kadınlara fazlası ise şık bir görünüm sağlıyor.

Derin Göğüs Dekolteli Elbiseler: Tişört, gömlek ve elbiselerin tümünde derin göğüs dekoltesi kullanılabilir. Gömleklerin ve gömlek elbiselerin üst düğmeleri biraz açık bırakılarak çok zarif bir görünüm elde edilebilir.

Elbiselerin Ortasında Bulunan Dekolteler: Yırtmaçlar, derin göğüs dekolteleri ve sırt dekolteleri gece elbiselerinde oldukça fazla kullanılan dekolte çeşitleri arasındadır. Fakat elbiselerin tam ortasında yer alan minik dekolteler de oldukça ilginç ve güzel durmaktadır.

Sırt Dekolte Elbiseler: En iddialı dekolte çeşitlerinden olan sırt dekoltesi elbiselere çok farklı bir tarz katar. Derin bir sırt dekolteli elbise ile oldukça iddialı gözükebilirsiniz.

Bel Dekolteli Elbiseler: Elbiselerin bel kısmındaki dekolte de alışılagelmiş dekolte elbiselerin dışında yer alıyor. Farklı bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar bu dekolteye sahip elbiseleri tercih edebilirler.

Omuz Dekolteli Elbiseler: Geniş yaka ve düşük omuzlu elbiseler, çok fazla tercih edilen modeller arasındadır. Omuz dekolteli elbiseler ile isterseniz spor, isterseniz klasik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kolyeler elbiselerin tamamlayıcısı görevi görmektedir. Peki bu dekolteli elbiseler ile nasıl aksesuarlar, daha da önemlisi nasıl kolyeler kullanmak daha şık bir görünüm elde etmenizi sağlar?

 • V yaka dekolteli elbiseler bu sene oldukça moda ve en çok tercih edilen elbiseler arasındadır. V yaka dekolteli elbiseler ile ince taşlı kolyeler tercih edebilirsiniz. İnce ve kibar bir kolye tercih etmek istemiyorsanız, büyük çivili kolyeler de oldukça şık bir görüntü kazanmanızı sağlayacaktır.
 • Göğüs dekolteli bir elbise tercih etmiş ve dikkatleri dekoltenize çekmek istemiyorsanız geniş ve renkli bir kolye kullanabilirsiniz. 4-5 sıradan oluşan büyük bir kolye, ana parçanız olarak göz kamaştırabilir.
 • Derin göğüs dekoltesi kullanmayı seviyorsanız ve dikkat dekoltenizde olsun istiyorsanız küçük, zarif kolyeler tercih edebilirsiniz. Kullandığınız ince kolyeler sizi hem zarif hem de şık gösterecektir.
 • Göbeğe kadar uzayan bir göğüs dekolteli elbise tercih ettiyseniz ince yapılı ve uzun kolyeler kullanabilirsiniz.
 • İnce ve uzun kolyeleri sırt dekolteli elbiseler ile de kullanıp güzel bir uyum elde edebilirsiniz.
 • Elbisenizin dekoltesini daha spor bir kombinle tamamlamak isterseniz, renkli boncuklu kolyeler tercih edebilirsiniz. Boncuklu kolyeler elbisenize spor bir şıklık katacaktır.
 • Göğüs dekoltesinde tercih edilen kolye türleri, göğüs boyutlarına göre de farklılık gösterebilir. Büyük göğüslere sahip kadınlar tasma şeklinde kolyeler takarak şıklık kazanırken küçük göğüslü kadınların tasma kolyeleri kullanması çok şık olmayacaktır. Bu yüzden küçük göğüslü kadınların daha ince ve uzun kolyeler tercih etmesi gerekmektedir.
 • Dekolte tercihiniz bacak veya belden yana ise ve üstüne üstlük bir de kapalı yaka bir elbise kullanmış iseniz kolye takmamanız daha doğru olacaktır. Çünkü bu şekilde odak, dekoltenizden farklı bir yerde olacağı için karmaşıklık ortaya çıkacaktır.
 • Yazlık dekolteli bir elbise giydiğinizde tasma şeklinde ve taşlı kolyeler kullanabilirsiniz.
 • Göbek dekolteli bir elbisede ince tasma kolye takabilirsiniz.
 • Günlük kullanımlarınızda elbiseniz ile zıt renklerde kolyeler tercih edebilirsiniz. Aynı renk takılar hoş bir görüntü sağlamayacaktır.
 • Sırt dekoltelerinizde gösterişli, taşlı, büyük ve şık kolye modelleri kullanarak tüm dikkatleri sırtınıza çekebilirsiniz.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir