Değerli Taşları ve Özelliklerini Biliyor musunuz?

Değerli Taşları ve Özelliklerini Biliyor musunuz?

Tarihi uzantısı eski medeniyetlere dayanan değerli taşlar, birbirinden farklı özellikleri ile günümüzde halen önemini korumayı başarıyor. Yapılarını uzun yıllar sonunda tamamlayan bu taşlar, genellikle aksesuar sektöründe büyük ilgi görüyor.Ancak değerli taşların şifa amaçlı da tercih edildiğini söyleyebilmek de mümkün. Oluşumları esnasında yansıttıkları pozitif enerji, kişiyi rahatlatarak çeşitli rahatsızlıklardan kurtulmasına yardımcı oluyor. Siz de yazımızı okuyarak değerli taşların beden ve ruh üzerindeki etkilerini öğrenebilirsiniz.

Ametist

Mor rengiyle öne çıkan ametist, nazara karşı koruma sağlayan değerli taşlardan bir tanesi. Bu parlak görünüme sahip olan taş, aynı zamanda; cilt hastalıkları, göz bozuklukları ve astım şikayetleri gibi çeşitli hastalıklara da çok iyi gelebiliyor. Vücuttan negatif enerjiyi uzaklaştırdığı için depresyon yaşayan kişiler için de oldukça ideal. Hatta uykusuzluk şikayetleriniz de dahi kullanabilirsiniz.

Florit

Eğer dikkatinizi toplamakta güçlük çekiyorsanız sizin taşınız kuşkusuz florit. Eski anılara takılı kalıyorsanız ve bir türlü dikkatinizi toplayamıyorsanız bu nadide taş sayesinde normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Ancak floriti, etkisi azalmaması için kesinlikle farklı taşlarla birlikte kullanmamanız gerekiyor.

Kalsedon

Dışı sarımsı, içi buz mavisi gibi açık renkte olan kalsedon, genellikle cesaret taşı olarak biliniyor. Taşın en önemli özelliği ise yeni bir ortama girdiğinizde o ortama kolayca adapte olmanızı sağlaması. Yani utangaç halinizden kolayca kurtulmanıza imkan tanıyor ve kendinizi ifade etme yeteneğinizi geliştiriyor. Ayrıca, gözle ilgili sağlık problemlerinin ve nazarın giderilmesinde de oldukça etkili.

Opal Taşı

Etkilerini bilim adamları tarafından kanıtlayan opal taşı, negatif duyguları yok ederek bedeninize pozitif enerji salgılıyor. Özellikle strese karşı büyük bir etki sunduğu düşünülmekte. Ayrıca, kişinin önsezilerini ve özgüvenini de artırıyor. Hafızanızı kuvvetlendirmesinin yanı sıra kıskançlık ve hasetlik gibi kötü düşüncelerden arınılmasına da destek oluyor.

 Akik

Kendine has desenli bir yapıya sahip olan akik, iyileştirici özelliği bulunan doğal taşların başında geliyor. Ancak, taşın etkisini hissedebilmeniz için mutlaka güneş ışığına gereksiniminiz var. Çünkü güneş ışığı, taşta bulunan minerallerin direkt olarak vücuda geçmesini sağlıyor. Ayrıca taşın; pozitif etki, cesaret, güç, mutluluk ve huzur gibi manevi duyguları yansıttığı da söyleniyor. Akik taşını ister işlenmemiş halde evinizde veya çalışma masanızda bulundurabilir, isterseniz aksesuar haline getirilmiş türünü tercih ederek kıyafetlerinizle çeşitli kombinler yapabilirsiniz.

Ay Taşı

Heyecan ve yaşam sevinci denince ilk akla gelen taşlardan birisi şüphesiz ay taşı. Yaşlanmaya karşı iyi gelen bu taş, olumlu duyguların gelişmesine yardımcı oluyor ve empati yapabilmenizi destekliyor. Kardeşlik ve arkadaşlık bağlarını güçlendiriyor. Ayrıca obezite tedavisinde de büyük bir etkiye sahip.

Mercan

Zekayı kuvvetlendiren mercan taşı, aile içindeki huzurun ve sükunetin sağlanmasına destek oluyor. Tıp alanında ise daha çok cilt hastalıklarının tedavisinde etkili. Özellikle sedef, egzama ve alerji gibi rahatsızlıkların iyileşme sürecini olumlu yönde etkiliyor. Bunun dışında saflığı, temizliği ve dürüst ahlakı sembolize ettiği de düşünülüyor.

Pembe Kuvars

Göz alıcı rengi ile dikkati çeken pembe kuvars, nadir bulunan yarı değerli taşlar arasında değerlendiriliyor. Nazara karşı etkili olan bu taş, aynı zamanda duygusal dengenin sağlanmasında ve göz sağlığının korunmasında da büyük etki sağlıyor. Taşı, dekorasyon aksesuarı olarak evinizde kullanabilir veya aksesuar olarak kıyafetlerinizle birlikte bütünleştirebilirsiniz.

Akuamarin

Cesaret taşı olarak nitelendirilen taşlardan birisi de akuamarin. Bereketi, güzelliği, güveni ve uğuru simgeleyen taş, ruhsal açıdan gevşemenize, sıkılgan ve utanç tavrınızdan kurtulmanızı kolaylaştırıyor. Hafızayı güçlendirmesinin yanı sıra çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarından kurtulmanıza da destek oluyor.

Amazonit

Duyarlı taş olarak bilinen amazonit, salgıladığı enerji sayesinde pek çok ölümcül hastalığın tedavisinde kullanılabiliyor. Kasları güçlendirmesinin yanı sıra doğumu kolaylaştırdığı dahi düşünülüyor. Pozitif enerjinin gücünden faydalanmak isterseniz amazonit taşını evinizden eksik etmemelisiniz. Hatta taşı göğüs bölgenizde tutarsanız etkisini daha yoğun ve güçlü hissedeceksiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir