Daha Asil ve Sıra Dışı Kombinler için Takım Elbise Modelleri

Daha Asil ve Sıra Dışı Kombinler için Takım Elbise Modelleri

Takım elbise profesyonel bir disiplini çağrıştırır. Renk, desen ve kesim konusunda, nerede giyileceğine göre seçim yapılan takım elbise modelleri ile kadınlar çok daha bakımlı ve zarif görünebilir. Takım elbise giyen kadınların maskülen bir imaj çizdiği önyargısını tamamen yıkan çeşitli modeller, göz alıcı bir şıklığın da aynasıdır.

Kadınlar ve erkekler, kendilerine has dokunuşlarla karakterize ettikleri takım elbiseler ile asil bir duruş sergilerler. Kadın takım elbise modellerini, marka tasarımcılarının çizdiği şekilde kullanmak yerine farklı aksesuarlarla kombinlenerek kişiselleştirmek de mümkündür. Bunun için dikkat edilmesi gereken ufak tefek detaylar vardır. Takım elbisenin kesimi, rengi, kumaşı ve deseni; kombine edilecek diğer parçaların seçiminde büyük rol oynar. Oluşturulan kombinasyonlar, çalışma hayatı kadar sosyal hayatta da takım elbise kullanmayı tercih eden kadınlar için kurtarıcı rol oynar.

Kişisel zevk ya da profesyonel nedenlerle kullanılan takım elbiseler arasında olmazsa olmaz modeller bulunur. Mevsimine göre eşleştirilen çiçek desenli blazer ceket ve desen içinden seçilen pastel tonlarında bir pantolon neşeli bir zerafeti çağrıştırır. Sosyal hayatta da takım elbise tercih eden kadınlar için desenli pantolon üzerine tek renk blazer ceket ve içine giyilen tasarım bir bluz, maskülen tarzın da ne kadar rahat olabildiğinin göstergesidir. Gün içinde ofiste giyilen takım elbisenin günün sonunda bir davette hoş bir kıyafete dönüştürülmesi için parlak görünümlü bir blazer ceket yeterli olur.  

Mevsimsiz Şıklığı Yakalayan Beyaz Kadın Takım Elbise Modelleri

Beyaz takım elbise ise kadın için neredeyse vazgeçilmezdir. “Kışın beyaz giyilmez” düşüncesini tamamen yıkan beyaz takım elbise modelleri ile mevsimsiz şıklığı yakalamak mümkündür. Beyaz takım elbiseler, özellikle koyu renk ten ile muhteşem durur. Tatil dönüşünde daha çok tercih edilen beyaz takım elbisenin içine giyilen beyaz ince gömlek ya da bluzlar ve tamamlayan bir stiletto ile yanık ten daha çok ortaya çıkar. Düz renk takım elbiseler içinde belki de en göz alıcısı olan beyaz takım elbise kadın için tarzı ortaya koyan cesurca bir seçenektir. Bazen düz beyaz takımda asimetrik kesimler ile şekillenen ceket ve pantolon modelleri ile bu seçenek daha göz alıcı bir hale bürünür. İleri görüşlü ve risk almaya cesaret edebilen kadınların vazgeçemediği futuristik modeller, hareketli kesimlerle şekillenir. Ayrıca kombinasyon yapmak için de en ideal baz renk beyazdır. Desenli bir pantolon üzerine beyaz bir ceket ya da bu kombinasyonun tam tersi zamansız bir modernlik taşır. Takım elbise parçaları arasında sadece ceket ve pantolon değil; cepken türünde yelek olursa çeşitlendirme imkânı daha fazla olabilir. Spor giyimin tercih edileceği günlerde bile beyaz cepken ile kadın kendi kişisel tarzından ödün vermemiş olur. 

Tarz Sahibi Kadınların Tercihi Takım Elbise Modelleri

Beyaz takım elbise parçaları her zaman desenli parçalar ile kombine edilerek kullanılmaz. Kimi zaman beyaz blazer ceketin altına giyilecek pastel tonlardaki düz renk bir pantolon da kendi meydan okuyuculuğunu taşır. Bu noktada ceketin içine giyilecek bluz modelini seçmekte daha detaycı davranılabilir. Beyaz düz renk bluz, zemin üzerine tek renk desenli bir bluz ya da pantolonun bir ton açığı renkteki bluz modelleri her zaman tamamlayıcıdır. Eğer düz renk ceket ve ceketin rengini taşıyan desenli bir pantolon giyilecekse ceketin içine giyilen giysi için tamamen özgür düşünmek mümkün olur. Ufak bir ipucu; eğer ceket içine giyilecek giysi ile yaklaşık aynı renkte stilettolar kullanılır ise kıyafet kendi içinde döngüsel bir renk uyumu taşır ve bu renk uyumu ile tarz sahibi, dingin bir hava verilmiş olur. Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir