Choker Kolyelerde Son Trendler

Choker Kolyelerde Son Trendler

2016’da geçmişten çıkıp gelerek yeniden trend listelerinin başına yerleşen chokerların modası birkaç sezondur sürüyor. Tarihte kadınların asalet simgesi olarak kullandığı choker kolyeler, 2018 modasına da damga vuruyor. Tarz ve şekillerinde değişikler olsa da kolyeler gündemden düşmüyor. İzi geçmeyeceği belli olan trendin 2018’deki yansımaları ise choker kolye sevenlerden tam not alıyor.

Kadife Modası Choker Kolyeleri de Vurunca…

2018 modasının en sevilen trendlerinden biri de kadife kumaşlar. Kadife etekler, elbiseler, bluzlar, hatta eldiven, şapka gibi aksesuarlar 2018’in olmazsa olmaz parçaları arasında yerini koruyor. Sezona damga vuran kadife kumaşlar, chokerlarda da kullanılıyor. Kadifenin asaletini boynunuzda taşımak için kadife choker kolyelerden edinebilirsiniz.

İşlemeler, Dokumalar…

Kadife modasının yanı sıra son zamanlarda büyük bir sükse yapan etnik detaylar, chokerlarda da karşımıza çıkıyor. Genellikle metal maddelerden tasarlanan kolyeler, bu sezonda karşımıza işleme, dokuma gibi şekillerde çıkıyor. Etnik bir imaj havası veren kolye modelleri tarzınıza renk katıyor. İşlenmiş, dokunmuş desenleriyle ilk bakışta bile dikkat çeken modellere bir de baskı desenler eklenince choker da adeta yeni bir dönemin kapıları aralanmış oluyor. Bugüne kadar genellikle siyah ve benzeri tonlarda kullanılan kolyeler daha renkli kullanıma da bu vesileyle geçmiş oluyor.

Saha Salaş, Daha Kreatif…

2017-2018 modası choker kolyelerde dikkat çeken bir diğer unsur da kolyelerin düzenli veya tekdüze durmasından ziyade daha salaş ve dağınık durmaları oluyor. Deri, metal, ip tek kat kolyeler yerini bağlanabilir, uzun chokerlara bırakıyor. Fiyonk, kelebek ve daha birçok farklı figürle bağlanabilir choker kolyeler hem dilediğiniz salaşlıktaki görüntüyü hem de dilediğiniz uzunluğu sağlıyor. Her boyun yapısı ve kullanım tarzı bir olmadığından dilediğiniz gibi bağlayabileceğiniz kolyeler kurtarıcınız oluyor.

Choker’lar Dile Gelirse…

2018 modasının en farklı, en özgün tasarımlarına da choker kolyelerde rastlanıyor. Şekilli, figürlü, bağlamalı tüm modelleri özgünlüğüyle geride bırakan kolyeler; bu defa dile geliyor. Ünlü şairlerin, şarkıların, yazarların sözleri chokerların üzerine yazılıyor. Ortaya çıkan özgün manzara aynı zamanda farklılığıyla dikkatleri de üzerine topluyor. Herkesin bildiği, severek kullandığı sözleri üzerinizde taşımak da böylece mümkün oluyor.

Daha Sade, Daha Nazik…

Choker modası, tarihin her zamanında süs ve gösteril anlamında farklı dalgalanmalara uğruyor. Bir dönem çok süslü olarak kullanılmışken bir dönem de nazik ve zarif kullanılabiliyor. İşte 2018 modası, chokerların sadeleştiği bir sezon oluyor. Büyük, süslü, gösterişli detaylı kolyeler yerine daha sade ve nazik kolyeler stilinizi tamamlamak adına sizleri bekliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir