Cannes Işıltısı

Cannes Işıltısı

2018 yılında gerçekleşen Cannes film festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da ünlülerin şıklıklarıyla gündeme geldi. Cannes stili ile gündeme gelen ünlüler şıklıklarına şıklık katan mücevherleri ile de dikkatleri üzerine çektiler. Ünlülerin kıyafetleriyle kombinledikleri birbirinden gösterişli mücevherleri, ışıltılarıyla Cannes festivaline renk kattı. Cannes film festivaline her yıl sponsor olan büyük mücevher markası Chopard, koleksiyonu ile gözleri kamaştırdı. Chopard markasının haricinde dikkatleri üzerine çeken üst segment mücevher markaları da festival boyunca varlıklarını fazlasıyla hissettirdiler. Bu yılın mücevher modası, her yıl olduğu gibi Cannes festivalinde belirlenmiş oldu.

Cate Blanchett; Festival boyunca kullandığı Chopard küpeler ile dikkat çeken Cate Blanchett, Festivalin kapanışında kullandığı Chopard yakut küpeleri ile dikkatleri üzerine topladı. Blanchett mücevheri ile şıklığına şıklık katan ünlüler arasındaydı.

Emilia Clarke; Game of Thrones’un Khaleesi karakterine can veren sevilen oyuncu, güneşi andıran Bulgari halka küpeleri ile spor şıklığı en iyi yansıtan isimlerden bir tanesiydi.

Laura Harrier; Mücevherde Bulgari markasını tercih eden isimler arasında yer alan Laura Harrier, sade tarzına uygun küpeleri ile oldukça uyumluydu.

Naomi Campbell; Zümrüt detaylı küpeleri De Grisogono markasına aitti. Mücevherde küpe tercih eden Campbell, kıyafeti ile oldukça uyumlu bir mücevher kullanarak şıklığını tamamlayanlar arasındaydı. Ünlü isim kırmızı halının en şık ünlülerinden birisi olarak kameralara yansıdı.

Cindy Bruna; Mücevher tercihini küpeden yana kullanan Cindy Bruna, marka tercihini ise De Grisogono’dan yana kullandı.

Lea Seydoux; Özel tasarım küpeleri ile dikkat çeken Lea Seydoux’un küpelerinin markası ünlü mücevher firması Boucheron tasarımıydı.

Julianne Moore; Kırmızı halının en dikkat çekici mücevherine sahip olan Julianne Moore, Cohapard markasının “Green Carpet” koleksiyonundan kullandığı kolyesi ile oldukça dikkat çekiciydi.

Stella Maxwell; Derin degaje elbisesi ile uyumlu uzun bir kolye takan Maxwell, Cohapard markasını tercih eden ünlü isimler arasındaydı.

Ursula Corbero; Klasik küpe anlayışından oldukça farklı bir tasarıma sahip, mücevher bir küpe kullanan Ursula’nın küpesinin markası ise Messika’ydı.

Camila Coelho; Messika marka mücevher tercih eden Camila Coelho, markanın göz kamaştıran kolye ve küpe seti ile kırmızı halıda boy gösterdi.

Petra Nemcova; Tercihini set takımlardan yana kullanan isimler arasında yer alan Petra Nemcova, Cohapard marka yeşil taşlı mücevherleri ile oldukça asil görünüyordu.

Kristen Stewart; Farklı tarzıyla her zaman dikkatleri üzerine toplayan Kristen Stewart, kırmızı halıda kullandığı siyah elbisesini Chanel marka broş ile tamamladı.

Irina Shayk; Petra Nemcova’nın tercih ettiği sete oldukça benzer bir mücevher set kullanan Shayk, marka olarak Nemcova gibi Cohapard markasını tercih etti.

Celina Jade;  Chopard mücevherleri arasında belki de en gözde parçalardan birisiyle kırmızı halıda boy gösteren Celina Jade, boyun bölgesini neredeyse olduğu gibi kapatan mücevher bir kolye kullandı.

Eva Herzigova; Celina Jalde gibi kolye konusunda iddialı davranan Herzigova, 75 karatın üzerindeki pırlanta kolyesiyle beğeni topladı. Herzigova’nın kullandığı pırlanta kolyenin markası ise De Peers’dı.

Ünlü isimlerin kırmızı halıda şıklık yarışına girdiği Cannes festivalinde çeşitli mücevher markalarının tasarımları oldukça dikkat çekiciydi. Başta Chopard olmak üzere, Boucheron, Akillis, Messika, De Beers, De Grissogono, Bulgari, Chanel gibi markaların tasarımlarını kullanan ünlüler, tercihleriyle de büyük beğeni topladı.

Özel tasarımları, kıyafetleri ile kombinleyen ünlülerin sadelikten yana olduğu da gözlerden kaçmadı. Genellikle sadece tek bir parça kullanmayı tercih eden ünlüler, böylece aşırı abartıya kaçan görüntüler vermekten kaçınmış oldular. Yılın mücevher trendlerinde göze çarpan detayların başında ise yalnızca kolye ya da küpe kullanarak kırmızı halı şıklığının tamamlanmış olması yer alıyor.

 

 

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir