Burçlara Göre Takı Seçimi

Burçlara Göre Takı Seçimi

Herkes takıların kendini veya başkasını ödüllendirmek için güzel bir seçim olduğu konusunda hemfikirdir. Ama çoğu zaman ne tarz bir ürün seçileceği konusu boşlukta kalır. Burçlara göre takı seçimi yapmak işinizi kolaylaştırabilir.  Hangi burcun hangi takıyı tercih ettiğini, hangi taşları sevdiğini bilirseniz isabetli seçimlerinizle hediyenin beğenilmesini ve uzun süre kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Koç: Koçlar ateşli konuşmaları ve zengin mimikleriyle tanınırlar. Onlar için ideal seçim hareketlerini kısıtlamayacak türden, zarif ve ince zincirli, el-bilek için seçilecek takılar olabilir. Zarif figürlere sahip şahmeranlar, bolca kullandığı el hareketlerini yaparken ön plana çıkabilir. Şahmeranların burç taşları olan hematit, akik, ametist taşlarını içerenlerine de göz atabilirsiniz.

Boğa: Sadık, kararlı ve lüksü seven Boğalar takı seçimlerinde de benzer özellikler gösterirler. Boğaların takmayı en sevdiği takıların da kolyeler olması bu burcun yönettiği yerin boyun olması ile açıklanabilir. Bir Boğa’ya kolye seçerken, gösterişinin yerinde olmasına ve kıymetli bir ürün olmasına dikkat etmek gerekir. Burç taşları olan zümrüt, yeşil akik ve turkuaz taşlarından birini taşıyan, lüks ve elegan bir görüntüsü olan parçaları seçtiğinizde, onu daha da mutlu edebilirsiniz.

İkizler: Değişken ve hareketli İkizler burcuna ait kişiler, diğer alanlarda oldukları gibi takılarında da farklılık ve değişkenlik ararlar. Sade tasarımlı, durağan parçalardan ziyade farklı taşları ve tasarımları olan ürünleri seçmelisiniz. Y formlu ve her bir dalında farklı bir uç bulunan bir kolye veya 3-4 sıradan oluşan, renkli taşlarla zenginleştirilmiş bileklikler, hem zevkle kullanacağı bir parça olacak, hem de onun pırıltı tutkusunu tatmin edecektir. Burç taşları olan sarı safir ve inciyi içeren ürünler, onları çok memnun edebilir.

Yengeç: Duygusal, sade ve naif Yengeçler takılarında da sakin ürünleri severler. Daha düz tasarımlı, her kıyafetle kullanılabilecek tasarımlar onların ilgisini çeker. Bir Yengeç, aldığınız parçanın maddi değerine değil, onu seçenin sevgisine kıymet verir. Burç taşlarından biri olan açık pembe gül kuvars bir kolye veya sade, tek incili bir altın halka küpe onun için ideal tercih olabilir.

Aslan: Büyük Kral, tabii ki gösterişi, azameti, varlığını fark ettirmeyi ister. Bu burç mensupları başa takılan takıları daha çok severler. Büyük ve avize olarak bilinen sallantılı tarza sahip küpeler, hele de burç taşları olan elmas veya yakutla süslenmişlerse, Aslan’ın bayılacağı bir hediye olabilir.

Başak: Titizliği ve mükemmeliyetçiliği ile öne çıkan Başak’lar, hayatlarının tüm alanlarında sergilediği bu özelliklerini, elbette ki takı seçimlerinde de korurlar. Sallanan, karmaşık, dağınık tasarımları kullanmak istemezler. Onlar için seçilecek takı türü yerinden fazla oynamayan kelepçe bileklikler olabilir. Sevdikleri takılar arasında yer alan top küpelerin burç taşları olan yeşim veya kalsedonla süslenmiş olanları da seçilebilir.

Terazi: Eğlenceli yapısı ve estetik zevklerinin gelişmiş olması Terazileri yeniliklerin takipçilerinden biri yapar. Onlar için takı seçerken, günün yükselen trendlerine uygun, burç taşları topaz veya akuamarin içeren, tasarımı ile ön plana çıkan parçalara bakmalısınız.

Akrep: Duyguları gizli, esrarlı tipler olan Akrepler kişiliklerinin ve hislerinin takı seçimlerinden anlaşılmasını istemezler. Dolayısıyla daha düz hatlara sahip takılara yönelirler. Geometrik ve keskin formlar, nötr tonlara sahip siyah obsidyen veya mercan taşlı küpeler, kişiselleştirilebilir tasarımlar onların zevkine hitap edebilir.

Yay: Hafif, neşeli, pozitif yapısı bu burç mensupları için yapılacak takı seçimlerini de çok kolaylaştırır. Hava burcu olması dolayısıyla çok sevdiği, farklı mavi tonlarını barındıran sodalit, lapis lazuli, turkuaz gibi taşlar barındıran, hafif ve genç tasarımlı ürünler, onlara çok uygundur.

Oğlak: Bağlılık ve çalışkanlık bir Oğlak’ın değişmez özelliklerindendir. Takılarında da benzer seçimler yapar, uzun süre kullanacağı, değerli ve klasik tasarımları sever. Lal ve safirle süslenmiş, beyaz altın bir kolye küpe takımı onların tüm isteklerini tatmin ettiği için çok makbule geçecektir.

Kova: Safir ve ay taşı bu burcun taşlarındandır ve aslında Kova’yı yansıtırlar; derin ve farklı yansımalı. Açık fikirli ve cesurdurlar, dolayısıyla her tür takıyı ve tasarımı deneyebilirler. Zekice tasarlanmış, farklı kullanım imkânları sunan parçalar vazgeçilmezleridir.

Balık: Zarif ve sessiz Balık’lar, takı seçimlerinde bileklere takılan ürünlere çok rağbet ederler. Halhallar, bilezik ve bileklikleri takmaktan çok zevk alırlar. Ametist ve incilerle süslenmiş bir halhal onlar için ideal hediye olacaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir