Birlikteliğinizin En Güzel Simgesi

Birlikteliğinizin En Güzel Simgesi

Evlenme teklifinin en can alıcı anında açılan kutu ve o özel anın simgesi olan bir yüzük… Birlikteliği evliliğe taşıyan o en önemli adımın unutulmayan hatırası şüphesiz ki tüm kadınlar için çok özeldir. Aşk hikâyeleri kadar birbirinden çarpıcı nişan yüzükleriyle de hatırlanan ünlü kadınlar ve nişan yüzüklerini sızın için derledik.

MARY-KATE OLSEN & OLIVIER SARKOZY

mary-kate-olsen-olivier-sarkozy

Olivier Sarkozy’nin Mary-Kate Olsen’dan istediği cevabı alabilmesi için iki kez evlilik teklif etmesi gerekmiş ve müjdeli cevap ikinci seferde nihayet gelmiş. Çift, evlilik kararı aşamasında oyalansa da bunu ilişkinin sağlam temellere oturduğundan emin olmak için yaptıkları açık. Evlilik kararının simgesi nişan yüzüğünün merkezinde 4 karatlık bir pırlanta ve onu çevreleyen safirler var ve dış kenarları da yine pırlantalarla bezenmiş. Kendine özgü stiliyle dikkat çeken tasarımcı Mary-Kate Olsen’ın yüzüğü de oldukça sıra dışı bir şıklığa sahip.

JESSICA BIEL& JUSTIN TIMBERLAKE

jessica-biel-justin-timberlake

Justin Timberlake ve Jessica Biel, evlilik kararını romantik bir kayak tatili için gittikleri Wyoming’de almışlar. Sevgilisinin snowboard yapmayı çok sevdiğini bilen Justin Timberlake, evlilik teklifi için karlı dağların eteklerini seçmiş. Yüzük tercihini vintage tarzdan yana kullanan Timbarlake’in sevgilisine aldığı yüzüğün yaklaşık değeri 130 bin Dolar. Gösterişli yüzüğün ortasında 18 karatlık devasa bir pırlanta ve iki yanında Jessica Biel’in burç taşı olan akuamarinler var. Biel, Justin Timbarlake’in yüzüğü seçerken ondan hiç yardım almadığını ve sevgilisinin zevkine çok güvendiğini söylüyor.

ANGELINA JOLIE & BRAD PITT

angelina-jolie-engagement-ring-value angelinaring

Birlikteliklerine kısa süre önce son veren ve üç evlatlık üç biyolojik olmak üzere altı çocuk sahibi olan Brad Pitt ve Angelina Jolie çiftinin evlilik için çok aceleci davranmadıklarını biliyoruz. Her ne kadar ağırdan alsalar da 2012 yılında Brad Pitt, o özel soruyu sordu ve tasarımı üzerinde Robert Procop ile yaklaşık bir yıl boyunca çalıştığı çok zarif bir yüzükle evlenme teklifini yaptı. Aile arasında, gösterişten uzak ve samimi bir ortamda gerçekleşen teklife çocuklarının çok sevindiğini söyleyen Brad Pitt’in değerinin yaklaşık 500 bin Dolar olduğu söylenen 16 karatlık pırlanta yüzüğün tasarım aşamasında büyük emeği geçmiş. Birlikte çalıştığı tasarımcı Robert Procop, Pitt’le birlikte en yüksek kalitedeki taşlarla çalıştıklarını ve yüzüğü Jolie’nin parmağına tam oturacak şekilde yerleştirilen özel kesimlerle şekillendirdiklerini söylüyor.

ELIZABETH TAYLOR & RICHARD BURTON

elizabeth-ring

Tutkulu ve bir o kadar da gelgitli bir aşk yaşayan Elizabeth Taylor ve Richard Burton çifti 1964’te ilk kez evlenmişler, boşanarak ayrı geçirdikleri bir dönemin ardından 1975 yılında tekrar dünya evine girmişlerdi. Mücevherleriyle gündemden düşmeyen efsanevi yıldız Elizabeth Taylor’ın nişan yüzüğü en az kendisi kadar çarpıcı. 33.19 karatlık pırlanta yüzük boyutuna göre istisnai bir berraklığa ve kimyasal saflığa sahip. 2011 yılında açık arttırmayla ismi açıklanmayan Asyalı bir koleksiyoncuya satılan yüzüğün değeri 8,8 milyon Dolar.

BEYONCÉ & JAY Z

beyonce

İlişkileri hakkında konuşmayı pek sevmeyen Beyoncé ve Jay Z çifti 2008 yılında basından ve kalabalıklardan uzak bir seremoniyle dünya evine girmişti. Jay Z, evlilik teklifi için doğru zamanın geldiğini anladığında işlerini iptal ederek o sırada albüm kapağı çekimi için Fransa’da bulunan sevgilisinin yanına gitmiş ve Cannes’da yine düğünleri gibi sade bir evlilik teklifinde bulunmuştu. Genelde sade seçimleriyle bilinen çift, yüzük konusunda biraz gösterişten zarar gelmeyeceğini düşünmüş olmalı… 18 karatlık pırlanta yüzüğün değeri yaklaşık 5 milyon Dolar.

MARIAH CAREY & NICK CANNON

mariah-carey-yuzugu

2008 yılında Bahamalar’da evlenen Mariah Carey ve Nick Cannon çifti her sene evlilik yeminlerini tazelemeyi kendilerine gelenek edinmiş. Nick Cannon evlilik teklifi işini ciddiye alanlardan. Sevgilisinin Manhattan’daki evinin Empire State binasını gören terasını pembe balonlar ve şekerlemelerle donatan Cannon, nişan yüzüğünü de bir şekerlemenin içine saklamış ve daha sonra Cannon’un bu sürprizi Mariah Carey’nin parfüm markası “Lollipop Bling”in ismi için ilham kaynağı olmuş. Terasta ilk teklifi yapan Nick Cannon, daha sonra yine bu gece için kiraladığı helikopterle New York semalarını turlarken teklifini yinelemiş. Bu ihtişamlı teklifin ardından Sindirella’ya benzetildiğini söyleyen Mariah Carey’nin 17 karatlık pırlanta nişan yüzüğü, 2.5 milyon Dolar değerinde.

KATE MIDDLETON & PRENS WILLIAM

kate-safir-nisan-yuzugu

İngiliz Kraliyet ailesinin çiçeği burnunda annesi Kate Middleton evlenme teklifiyle ilgili çok fazla ayrıntı vermese de teklifin çiftin Kenya’da yaptıkları romantik bir tatil sırasında geldiği biliniyor. Sadece helikopter ile ulaşılabilen, gözlerden uzakta bir göl kenarında kaldıkları sırada Prens, sekiz yıllık sevgilisine, annesi Prenses Diana’nın göz kamaştıran yüzüğünü takıyor. Merkezdeki iri bir safir ve onu çevreleyen 14 adet pırlantadan oluşan aile yadigârı yüzük sayesinde annesinin de bu büyülü ana tanıklık ettiğini söyleyen Prens William, teklif sonrasında doğru zamanın geldiğini ve çok mutlu olduklarını açıklamıştı. 1981 yılında Prens Charles tarafından Prenses Diana’ya verilen yüzüğün o zamanki değerinin 45 bin Dolar olduğu söyleniyor.

BLAKE LIVELY & RYAN REYNOLDS

blakelively-nisan-yuzugu

Düğünlerini New York ve Venedik Moda Haftalarıyla aynı zamana denk getirerek magazin basınının ilgisinden sıyrılmayı başaran çift Güney Carolina’da sade bir törenle evlenmişti. İlişkileri hakkında çok konuşmayı sevmeyen çiftin düğünü büyük gizlilikle planlandı ve magazin basının o yıl atladığı en büyük haberlerden biri oldu. Nişan yüzüğü aşamasında oldukça bonkör davranan Ryan Reynolds, ünlülerin sıklıkla tercih ettiği tasarımcı Lorraine Schwartz ile çalışmış. Değeri 2 milyon Doları bulan yüzük pembe altından yapılmış ve istisnai parlaklıkta 12 karatlık bir pırlantaya sahip.

GRACE KELLY & MONAKO PRENSI III. RAINIER

grace-kelly-nisan-yuzugu

Aşklarıyla çok konuşulan çift tanıştıktan kısa süre sonra nişanlandıklarını duyurmuşlardı. Monako Prensliği’nin Hollywood yıldızı gelini prenseslere yakışacak bir nişan yüzüğünün de sahibi olmuştu. 10 karatlık yüzük 4 milyon Dolar değerinde.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir